AKTUALNOŚCI

Zebranie "trójek klasowych" i Rady Rodziców - 23 maja 2018 r. godz. 17:00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych organizacja Pikniku rodzinnego.


22 maja 2018 r. - język angielski dodatkowy odrabia klasa 1 - 7:50-9:30


     16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny.  Akademię z prezentacją multimedialną przygotowali uczniowie z klasy IV i V : Weronika Owsianko, Magdalena Ostrowska, Emilka Śpiewak i Mateusz Kaska. Piosenki o rodzinie zaśpiewały Julia Owsianko z klasy I i Sylwia Ciszkowska z kl. II.

                                                                                                                                   Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA

           

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka się z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.

W  środę 7  października 2015 roku w Szkole Podstawowej  im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ładzyniu  odbyło się uroczyste  ślubowanie uczniów klasy pierwszej.  Wszystkich przybyłych na tę uroczystość, a przede wszystkim Wójta Gminy Stanisławów Pana Adama Sulewskiego przywitała Dyrektor szkoły – Pani Mirosława Rek, która w swoim przemówieniu wspomniała między innymi o trudzie pracy jaki należy włożyć w wykształcenie młodego człowieka.
Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu samych pierwszaków, których swoją opieką na trzy najbliższe  lata otoczyła Pani Anna Królikowska.  Uczniowie pięknie zaprezentowali się  w tańcu „Wyginam śmiało ciało”, recytowali wiersze przeplatane pląsami i piosenkami. Następnie w obecności pocztu sztandarowego złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły,  deklarując że będą dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, oraz, że będą godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły.
Po uroczystej przysiędze, w obecności nauczycieli  i rodziców, zostali pasowani dużym ołówkiem przez Panią Dyrektor stając się oficjalnie członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
 Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera, a wzruszeni rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu. Również koledzy z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni pani Urszuli Dzido powitali pierwszoklasistów, deklarując im swoją pomoc w razie napotkanych trudności. Na zakończenie zgromadzeni obejrzeli prezentację przygotowaną przez wychowawczynię klasy I, na której został uwieczniony pierwszy miesiąc zmagań naszych pierwszaków z rzeczywistością szkolną.
Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z Panem Wójtem,  Panią Dyrektor, wychowawczynią i rodzicami posadzili pamiątkowe drzewko przed  szkołą i  udali się na  poczęstunek, zorganizowany przez rodziców.
Jesteśmy przekonani, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Anna Królikowska

ZDJĘCIA

Osiągnięcia zdobyte przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ładzyniu w roku szkolnym 2014/2015.

1. Mateusz Sobański zdobył II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „DOSKONAŁY MATEMATYK”. (opiekun: p. Anna Królikowska)

2. Rafał Szymorowski otrzymał tytuł laureata za zajęcie 2 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Multitest”. (opiekun: p. Anna Kowalczyk)

3. Tomasz Popławski zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Multitest”. (opiekun: p. Anna Kowalczyk)

4. Rafał Szymorowski otrzymał tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Galileo”. (opiekun: p. Anna Kowalczyk)

5. Emilka Śpiewak zajęła I miejsce i Magdalena Ostrowska zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym konkursie wiedzy „Jestem bezpieczny” dla klas I – III, który został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim. (opiekun: p. Anna Królikowska)

6. III miejsce zajęła Weronika Owsianko oraz wyróżnienie zdobyła Magdalena Ostrowska w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Jestem przyjacielem przyrody” (opiekun: p. Anna Królikowska)

7. Tytuł laureata zdobyła Emilia Śpiewak w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Zuch” (opiekun: p. Anna Królikowska)

8. Jakub Prus otrzymał I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt.”Bezpiecznie na wsi. Zwierzaki to nie pluszaki”. (opiekun: p. Anna Królikowska)

9. Łukasz Kuźma zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym "Konstytucja 3 Maja dawniej i dziś - Czasy Stanisławowskie. (opiekun p. Joanna Rastawicka)

10. Łukasz Kuźma zajął I miejsce w eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. (opiekun: p. Urszula Młoduchowska).

11. Adrian Tarczyński zdobył III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moje wymarzone zwierzątko” (opiekun: p. Anna Królikowska)

12. Klaudia Kowalczyk uzyskała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Nie takie gady straszne. Kolorowy świat gadów, jaszczurek i węży” (opiekun: p. Anna Królikowska)

W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole był realizowany projekt pod nazwą "Moja przyszłość". Brało w nim udział 18 uczniów z klasy II i III.
W ramach projektu realizowane były: 

- zajęcia z języka angielskiego - prowadząca p. Elżbieta Jankowska

- zajęcia matematyczno-przyrodnicze - prowadząca p. Teresa Kozłowska

- zajęcia związane z poradnictwem i doradztwem edukacyjno-zawodowym - prowadząca p. Urszula Młoduchowska.

Zajęcia te kształtowały i rozwijały  umiejętności i zainteresowania, pozwalając na efektywne zagospodarowanie czasu wolnego. Uczniowie także brali udział w różnych wycieczkach. W ramach projektu szkoła pozyskała wiele pomocy dydaktycznych i sprzętu niezbędnego do prowadzenia zajęć.

ZDJĘCIA