RODO                                                                                    PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU


AKTUALNOŚCI 

20 lipca 2018 r. postępowanie dotyczące przetargu na rozbudowę naszej szkoły zostało unieważnione z powodu braku ofert. 
Zostanie ogłoszony nowy przetarg na rozbudowę, dlatego bardzo proszę o przekazywanie informacji o przetargu firmom budowlanym oraz o zachęcanie do przystąpienia do przetargu.
Informację o ogłoszeniu przekażę na naszym profilu facebookowym.
Pozdrawiam i dalej trzymam kciuki - Magdalena Kożuch.


 Wykaz podręczników do religii na rok 2018/2019 TUTAJ. 


      17 listopada przypada w tym roku Światowy Dzień Rzucania Palenia, 18 listopada Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. W związku z tym 17 listopada, w czwartek odbył się w naszej szkole apel profilaktyczny. W pierwszej części pani Katarzyna Wąsowska omówiła  szkodliwy wpływ dymu papierosowego na organizm człowieka, zarówno palacza czynnego jak i biernego, oraz wskazała korzyści płynące z zaprzestania palenia. W drugiej części apelu uczniowie dowiedzieli się czym są antybiotyki, jaki jest mechanizm ich działania i dlaczego nie wolno nadużywać tych leków. Wszystkie te ważne informacje zostały również zamieszczone na gazetce tematycznej, na korytarzu szkolnym.

 


 


 

      W tym roku w Dzień Papieski  odbyła się wycieczka do Niepokalanowa i  Żelazowej Woli. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas  III – VI wraz  z wychowawcami. W Niepokalanowie zobaczyliśmy Bazylikę i  kaplicę św. Maksymiliana Kolbe, gdzie jeden z zakonników opowiedział nam  o życiu i męczeńskiej śmierci  o. Maksymiliana. Otrzymaliśmy również cudowne medaliki, które św. Maksymilian Kolbe rozdawał wszystkim spotkanym ludziom zachęcając, aby tak jak on zaufali Maryi. Następnie zwiedziliśmy Muzeum św. Maksymiliana Kolbe, w którym zgromadzono pamiątki po świętym oraz eksponaty przywiezione przez zakonników z misji. Byliśmy też w  Muzeum  Papieskim, w którym  znajdują się dwa samochody, którymi jeździł  Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Na zakończenie pobytu w Niepokalanowie obejrzeliśmy  Panoramę Tysiąclecia zbudowaną dla upamiętnienia Tysiąclecia Chrztu Polski.

      Następnie zwiedziliśmy dom urodzenia Fryderyka Chopina  i park w Żelazowej Woli. Pełni wrażeń  ze zdjęciami w telefonach  wróciliśmy do domów.

                                                                                                                 Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA

Dnia 6 października 2016r. swoje święto obchodzili uczniowie klasy I . Tego dnia grupa 10 pierwszaków została uroczyście przyjęta w szeregi naszej społeczności uczniowskiej.  Przybyłych na uroczystość rodziców, uczniów i nauczycieli w ciepłych słowach powitała dyrektor szkoły p. Mirosława Rek. Następnie przejęci pierwszoklasiści zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczne w pięknym programie artystycznym. Podczas występu wspierali ich uczniowie klasy IV - Julia Cudna, Anna Zbytek, Nelly Borowska i Jakub Kubicki. Jednym z najbardziej wzruszających momentów było ślubowanie na sztandar szkoły. Tekst ślubowania odczytała wychowawczyni klasy I - p. Teresa Kozłowska. Pierwszaki deklarowały, że będą dobrymi uczniami i kolegami oraz, że będą godnie reprezentować dobre imię swojej klasy i szkoły. Każde dziecko zostało pasowane przez p. dyrektor dużym ołówkiem i otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy II pod czujnym okiem p. Anny Królikowskiej powitali swoich młodszych kolegów wierszami i piosenkami, obiecując swoją pomoc w trudnych dla pierwszaków momentach. Po zakończonej akademii mali bohaterowie udali się na pyszny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

ZDJĘCIA