Nasza szkoła nosi imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – warszawskiego Powstańca, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w akcji "BohaterON. Włącz historię". Akcję na terenie naszej placówki zorganizowała pani Ula Młoduchowska. Na czym ona polegała:

"Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas od 1 sierpnia do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON."

Bezpłatne kartki, które można było odebrać na przykład na poczcie, wypełniliśmy podziękowaniami, wyrazami szacunku oraz wdzięczności i wysłaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Akcja spodobała się naszym uczniom, o czym świadczy liczba wysłanych kart pocztowych.

Święto naszych chłopców obchodziliśmy w piątek 29 września. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował wybory na najsympatyczniejszego kolegę z klas 1-3 i 4-7. W klasach młodszych został wybrany Miłosz Cudny z klasy 3, a w klasach starszych ex aequo wybrano Kacpra Kota z klasy 4 i Bartka Jackiewicza z klasy 6. Świętowały również nasze przedszkolaki – chłopcy otrzymali od dziewczynek zabawkę edukacyjną – domino, ale żeby dziewczynkom nie było przykro, one również otrzymały mały upominek. Zadowolone miny naszych milusińskich świadczą o tym, że niespodzianka się udała :)

 

ZDJĘCIA

Nietypowa lekcja – lekcja w kinie

 

22 września 2016 r. uczniowie klas: IV, V, VI i VII  już po raz kolejny wzięli udział w „Lekcji w kinie” , której temat brzmiał: ” Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Kinie Muza w Mińsku Mazowieckim. Tym razem wtajemniczeni zostali w tajniki świata efektów specjalnych. Dowiedzieli się, jak powstają efekty specjalne, jakie są ich rodzaje oraz jaką część filmu stanowią.

Celem lekcji była nauka, rozpoznawanie i nazywanie niektórych pojęć z zakresu edukacji filmowej oraz wyodrębnianie elementów dzieła filmowego jakim są efekty specjalne.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani, chętnie uczestniczyli w warsztatach. Cel lekcji został osiągnięty!

Po zajęciach warsztatowych uczniowie obejrzeli ekranizację lektury „Za niebieskimi drzwiami”. Z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem śledzili przygody głównego bohatera – Łukasza. Ten polski film wyreżyserowany przez Mariusza Paleja jest ekranizacją powieści Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem. Premiera filmu miała miejsce 4 listopada 2016r.

 

                                                 Urszula Młoduchowska