IX PIKNIK RODZINNY

odbędzie się 15 września 2019 r. o godz. 12:30,

w związku z jego organizacją prosimy zainteresowanych o pomoc w jego przygotowaniu:

1) fanty na loterię - można przynosić do szkoły;

2) przeczytane, niepotrzebne, ale niezniszczone książki  - można przynosić do szkoły.

Pozostałe informacje zostaną przekazane przez szkolną stronę oraz na zebraniu ogólnym.

Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w pomoc przy organizacji corocznego spotkania, czekamy również na ciekawe pomysły.

Dyrektor oraz Rada Rodziców


Wniosek o bilet miesięczny - TUTAJ można złożyć w sekretariacie szkoły w dniu rozpoczęcia roku szkolnego;

Wniosek zapisu do świetlicy - w zakładce świetlica - również proszę złożyć w dniu rozpoczęcia roku.

Wnioski papierowe będą dostępne w szkole  2.09.2019 r.


Wykaz podręczników do religii na 2019/2020 rok szkolny.


 

XI Gminne Igrzyska Sportowe

W środę  5 czerwca  2019 r. już po raz jedenasty w Szkole Podstawowej w Ładzyniu odbyły się Igrzyska Sportowe dla klas 0-III. Zgodnie z ceremoniałem oficjalnego otwarcia Igrzysk dokonała dyrektor szkoły  Magdalena Kożuch.

Następnie odbyła się defilada zawodników reprezentujących klasy 0-III ze szkół podstawowych z gminy Stanisławów. Po krótkiej rozgrzewce dzieci przystąpiły do rywalizacji w poszczególnych konkurencjach sportowych. Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki-inicjatorki zawodów: Urszula Dzido     i Małgorzata Szwajkowska.

Konkurencje odbywały się w dwóch grupach wiekowych: odrębna kategoria dla klasy „0” oraz klas I-III. Uczniowie klas 0-III konkurowali ze sobą w takich dyscyplinach sportowych jak: skok w dal, rzut piłeczką palantową na odległość, rzuty do celu, biegi na 20 m i 30 m.

Wszyscy uczestnicy Igrzysk z wielkim wysiłkiem i zaangażowaniem brali udział w sportowych zmaganiach przestrzegając zasad fair play. Po zaciekłej rywalizacji, w upalnej atmosferze zwycięstwo w kategorii klas I-III wywalczyli reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Ładzyniu, na II miejscu był Pustelnik, a na III zawodnicy ze Stanisławowa. W kategorii klas O najlepsi okazali się mali sportowcy ze Stanisławowa, na II miejscu był Ładzyń, a III miejsce przypadło zawodnikom z Pustelnika. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji na dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez nasze panie kucharki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk pani Hanny Pietrzyk, Sekretarz Gminy Stanisławów pamiątkowe puchary i dyplomy oraz medale, które zawsze sprawiają dzieciom wiele radości. Szczególne podziękowania należą się Wójt Gminy Stanisławów, pani Kindze Sosińskiej, która objęła patronatem nasze Igrzyska i ufundowała  nagrody dla uczestników.

Tegoroczne Igrzyska Sportowe były okazją do wyśmienitej zabawy i nieocenionej integracji dzieci ze środowiska lokalnego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

ZDJĘCIA

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Na Końcu Wsi”

We wtorek 4 czerwca  2019 r.  przedszkolaki i uczniowie klasy O wraz z wychowawczyniami: Danutą  Płochocką  i Małgorzatą Szwajkowską oraz Sylwią Boguszewską i Beatą  Rowińską,  pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego  w Brzozówce. Celem wycieczki było uczczenie Dnia Dziecka oraz przybliżenie dzieciom środowiska, w którym żyją zwierzęta hodowlane.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji,  między  innymi: mini zoo, labirynt, wspaniały plac zabaw, jazda samochodami-jeździkami oraz grill.

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach muzycznych, poszukiwały ukrytego skarbu oraz dowiedziały się czym zajmuje się pszczelarz i jak wygląda wnętrze ula. Ciekawą atrakcją była przejażdżka wozami ciągniętymi przez „Złomka”. 

Wszyscy wrócili bardzo zmęczeni ale szczęśliwi :)

ZDJĘCIA

Akademia Dobrych Manier

Nasze PRZEDSZKOLAKI  wzięły udział w  ogólnopolskiej akcji edukacyjnej i konkursie plastycznym pt. "Akademia Dobrych Manier" organizowany pod patronatem The Walt Disney Company. Celem akcji było propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania oraz dobrych manier, jak też powszechnie obowiązujących zwrotów grzecznościowych. W ramach Akcji przeprowadzone zostały  zajęcia edukacyjne z zadaniami logicznymi i plastycznymi. Nauczycielka zaangażowała do udziału w akcji także rodziców, którzy nagradzali dzieci naklejkami za realizację dodatkowych zadań związanych z tematem dobrego wychowania i kultury osobistej. Na  zakończenie wszystkie dzieci otrzymały odznakę.

 

Mamo, Tato, dzisiaj śpiewam dla Ciebie…

28 maja 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Mamy i TatyUroczystość przygotowali uczniowie klasy II i III pod opieką pani Urszuli Dzido i pani Teresy Kozłowskiej.
Dzieci w humorystyczny sposób przedstawiły historię poznania Mamy i Taty oraz scenki kabaretowe ukazujące realia życia rodzinnego. Były również wzruszające recytacje, piosenki oraz wyjątkowe popisy taneczne. 
Rodzice nie kryli łez  i wzruszenia, patrząc na wspaniałe występy swoich pociech. Dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość zakończył wspólny słodki poczęstunek.

 

ZDJĘCIA