RODO                                                                                    

AKTUALNOŚCI 

Uwaga, zmiana godzin języka angielskiego - dodatkowego.

Od 24 września 2018 r. nowy plan zajęć.

 

„DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU”

 w dniu 01.06.2016r

Rozpoczęcie o 8.45

Powitanie i rozpoczęcie imprezy przez Panią Dyrektor

 • Klasy I-III
 • Skok w dal z rozbiegu
 • Rzut piłeczką palantową
 • Bieg dokoła  boiska
 • Klasy IV-VI
 • Skok w dal z rozbiegu
 • Rzut piłeczką palantową
 • Bieg dokoła  boiska
 • Rozgrywki w ,,Dwa ognie”
 • Mecz piłki nożnej
 • Ok.11 - rozdanie nagród
 • 11.30 -dyskoteka  dla klas 4-6

    W dniach 09 - 10 maja 2016 r. uczniowie klas III –VI z wychowawcami pojechali na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną. Trasa wiodła przez Toruń – Szlak Piastowski. Kierownikiem wycieczki była pani Anna Kowalczyk.
    Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z dziedzictwem polskiej kultury   i historią zwiedzanych zabytków.
    Pierwszego dnia zwiedziliśmy najpiękniejsze zabytki Torunia: Stare Miasto, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika. Na rynku mogliśmy kupić pamiątki i pierniki z których to miasto słynie. Największą atrakcją okazało się pieczenie tradycyjnych pierników w Piekarni Mistrza Bogumiła. W tym dniu czekała na nas jeszcze jedna atrakcja: w kosmicznym kinie Planetarium, dzięki dziesiątkom projektorów podziwialiśmy Wszechświat zbliżony na odległość ręki.
      Drugi dzień wycieczki to kolejne wspaniałe atrakcje: zwiedzaliśmy z przewodnikiem Bazylikę św. Trójcy z romańskimi kolumnami i Rotundę św. Prokopa w Strzelnie, weszliśmy na Mysią Wieżę w Kruszwicy i przeszliśmy przez Park Solankowy do tężni w Inowrocławiu. Zwiedziliśmy Palmiarnię i Pijalnię wód, w której skosztowaliśmy inowrocławskich wód mineralnych: „Inowrocławianki” i leczniczej „Jadwigi”.
    Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niesamowitych przeżyć. Podczas tej wycieczki uczniowie mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków naszego kraju, o których uczyli się na lekcjach w szkole.

ZDJĘCIA

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Wielkanoc – najstarsze z świąt chrześcijańskich. Również w naszej szkole obchody tego święta zostały uwzględnione w kalendarzu uroczystości  szkolnych. Dlatego odświętnie ubrani uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice zgromadzili w sali gimnastycznej w ostatni dzień przed wiosenną przerwą świąteczną. Na początku p. dyrektor Mirosława Rek  przywitała zebranych i złożyła wszystkim  serdeczne życzenia  z okazji świąt Wielkanocy. Następnie obejrzeliśmy  inscenizację wielkopostno –wielkanocną przygotowaną przez uczniów z klasy IV i V pod opieką p. Agnieszki Ciszkowskiej. Uczniowie z zaangażowaniem przedstawili swoje role i pięknie zaśpiewali pieśni i piosenki. Następnie wszyscy udali  się do klas, aby jak każe tradycja podzielić się jajkiem.

                                                                                                   Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA