RODO                                                                                    PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU


Blachy po ciastach do odebrania w stołówce do 6 lipca 2018 r. - potem znikną :) 


Jeżeli możecie Państwo przesłać ciekawe zdjęcie z pikniku, to poprosimy o przesłanie na e-maila.


 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r.

8:30 - msza w Kościele Parafialnym w Stanisławowie

9:30 - uroczystość zakończenia klas 0-7

12:30 - uroczystość zakończenia Przedszkola.

Autobus szkolny w dniu zakończenia roku szkolnego

odjeżdża z Ładzynia o godz. 11:45


Zgłoszenia przyjmujemy do 21 czerwca 2018 r. do godz. 10:00!!!

Uwaga "Lato w szkole" - bezpłatne półkolonie w Ładzyniu.

Proszę o zapisywanie dzieci - karta i regulamin.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci z klas 1-3 oraz rodziców pracujących. Dzieci zapisujemy na jeden albo dwa tygodnie, nie przyjmujemy na pojedyncze dni.

Regulamin wypoczynku

 

 

      6 listopada 2015 r. uczniowie klas III – VI z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Organizatorką wyjazdu była pani Anna Kowalczyk.

      Celem wycieczki było zwiedzanie cennych eksponatów z zakresu historii polskiej techniki zgromadzonych w Muzeum Techniki. Zwiedziliśmy z przewodnikiem ekspozycje: zabytkowe pojazdy, mechanizmy grające, alternatywne źródła energii, modele statków kosmicznych, pierwsze polskie komputery, telefony, telegrafy, pralki, magle, żelazka i motocykle. W dziale Górnictwo i Hutnictwo każdy wybił monetę, którą zabrał ze sobą na pamiątkę. Następnie obejrzeliśmy pokaz „Szklana Panienka”. Na zakończenie wycieczki wjechaliśmy na Taras Widokowy znajdujący się na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy piękną panoramę Warszawy.

      Wyjazd dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń oraz mieliśmy szczególną okazję spotkania z unikatowymi, oryginalnymi zabytkami techniki i kultury materialnej.

 

ZDJĘCIA

     16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny.  Akademię z prezentacją multimedialną przygotowali uczniowie z klasy IV i V : Weronika Owsianko, Magdalena Ostrowska, Emilka Śpiewak i Mateusz Kaska. Piosenki o rodzinie zaśpiewały Julia Owsianko z klasy I i Sylwia Ciszkowska z kl. II.

                                                                                                                                   Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA

           

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka się z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.

W  środę 7  października 2015 roku w Szkole Podstawowej  im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ładzyniu  odbyło się uroczyste  ślubowanie uczniów klasy pierwszej.  Wszystkich przybyłych na tę uroczystość, a przede wszystkim Wójta Gminy Stanisławów Pana Adama Sulewskiego przywitała Dyrektor szkoły – Pani Mirosława Rek, która w swoim przemówieniu wspomniała między innymi o trudzie pracy jaki należy włożyć w wykształcenie młodego człowieka.
Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu samych pierwszaków, których swoją opieką na trzy najbliższe  lata otoczyła Pani Anna Królikowska.  Uczniowie pięknie zaprezentowali się  w tańcu „Wyginam śmiało ciało”, recytowali wiersze przeplatane pląsami i piosenkami. Następnie w obecności pocztu sztandarowego złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły,  deklarując że będą dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, oraz, że będą godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły.
Po uroczystej przysiędze, w obecności nauczycieli  i rodziców, zostali pasowani dużym ołówkiem przez Panią Dyrektor stając się oficjalnie członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
 Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera, a wzruszeni rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu. Również koledzy z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni pani Urszuli Dzido powitali pierwszoklasistów, deklarując im swoją pomoc w razie napotkanych trudności. Na zakończenie zgromadzeni obejrzeli prezentację przygotowaną przez wychowawczynię klasy I, na której został uwieczniony pierwszy miesiąc zmagań naszych pierwszaków z rzeczywistością szkolną.
Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z Panem Wójtem,  Panią Dyrektor, wychowawczynią i rodzicami posadzili pamiątkowe drzewko przed  szkołą i  udali się na  poczęstunek, zorganizowany przez rodziców.
Jesteśmy przekonani, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Anna Królikowska

ZDJĘCIA

Osiągnięcia zdobyte przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ładzyniu w roku szkolnym 2014/2015.

1. Mateusz Sobański zdobył II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „DOSKONAŁY MATEMATYK”. (opiekun: p. Anna Królikowska)

2. Rafał Szymorowski otrzymał tytuł laureata za zajęcie 2 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Multitest”. (opiekun: p. Anna Kowalczyk)

3. Tomasz Popławski zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Multitest”. (opiekun: p. Anna Kowalczyk)

4. Rafał Szymorowski otrzymał tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Galileo”. (opiekun: p. Anna Kowalczyk)

5. Emilka Śpiewak zajęła I miejsce i Magdalena Ostrowska zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym konkursie wiedzy „Jestem bezpieczny” dla klas I – III, który został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim. (opiekun: p. Anna Królikowska)

6. III miejsce zajęła Weronika Owsianko oraz wyróżnienie zdobyła Magdalena Ostrowska w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Jestem przyjacielem przyrody” (opiekun: p. Anna Królikowska)

7. Tytuł laureata zdobyła Emilia Śpiewak w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Zuch” (opiekun: p. Anna Królikowska)

8. Jakub Prus otrzymał I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt.”Bezpiecznie na wsi. Zwierzaki to nie pluszaki”. (opiekun: p. Anna Królikowska)

9. Łukasz Kuźma zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym "Konstytucja 3 Maja dawniej i dziś - Czasy Stanisławowskie. (opiekun p. Joanna Rastawicka)

10. Łukasz Kuźma zajął I miejsce w eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. (opiekun: p. Urszula Młoduchowska).

11. Adrian Tarczyński zdobył III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moje wymarzone zwierzątko” (opiekun: p. Anna Królikowska)

12. Klaudia Kowalczyk uzyskała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Nie takie gady straszne. Kolorowy świat gadów, jaszczurek i węży” (opiekun: p. Anna Królikowska)