AKTUALNOŚCI 

 

Odrabianie dodatkowego jęz. angielskiego - Zerówka (grupa wt-czw)

(ze względu na przerwę wielkanocna)

29 i 30 marca 2018 r w godz. 10:00-11:45


Uwaga, zmiana terminu "Dnia otwartego"na:

22 marca 2018 r. godz. 17:00

Pani J. Rastawicka (historia) przyjmuje w godz. 16:00-17:00


Uwaga, rekrutacja!

Harmonogram oraz dokumenty do pobrania w BIP-ie.

     Wieczorek poetycko - muzyczny

     Dnia 26.11.2013 r. młodzież klas IV i V pod opieką  p. Urszuli Młoduchowskiej przygotowała dla rodziców, mieszkańców wsi Ładzyń oraz zaproszonych gości wieczorek poetycko-muzyczny, którego mottem były słowa "Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim".
     Przepięknie udekorowana sala przez Panią Urszulę Dzido oraz panujący wieczorny nastrój pozwoliły wszystkim zaproszonym w pełni duchowo uczestniczyć w "krótkiej lekcji życia".  

     Organizatorka spotkania p. Urszula Młoduchowska serdecznie dziękuje wszystkim uczniom klasy VI oraz uczennicom z klasy V za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie wieczorku.


Urszula Młoduchowska

ZDJĘCIA

    ŚNIADANIE W SZKOLE

    W dniu 6 listopada (środa) o godz. 9.00 w naszej szkole przeprowadzona została akcja oświatowo-zdrowotna pt."Śniadanie w szkole". Celem jej było zachęcenie dzieci do troski o własne zdrowie, poprzez prawidłowe odżywianie. Chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na codzienne spożywanie przez nich śniadań, gdyż często tak nie jest. W takiej sytuacji spada bardzo poziom cukru w organiźmie człowieka. Dziecko czuje się źle, jest rozdrażnione, nie może się skoncentrować na lekcjach, jego mięśnie nie maja energii do pracy. Akcja przeprowadzona była w sali gimnastycznej. Na stolikach znajdowały się wyspy różnych gatunków chleba, masła, wędlin, serów, warzyw i innych

foto

 Wyniki konkursu „Stworki- Potworki z owoców i warzyw”

 

          Konkurs „Stworki-Potworki z owoców i warzyw” skierowany był do dzieci grupy przedszkolnej oraz klasy „0” i ich rodziców.   Organizacją konkursu oraz przygotowaniem wystawy prac zajęły się nauczycielki: p.Małgorzata Szwajkowska i p.Danuta Płochocka.

            Dnia 23.X.2013 komisja konkursowa pod przewodnictwem dyrektor Mirosławy Rek w składzie : p.Anna Królikowska, p.Teresa Kozłowska, p.Urszula Dzido, p.Wiesława Krusińska dokonała oceny dostarczonych prac konkursowych pod względem oryginalności, estetyki wykonania oraz walorów artystycznych. Łącznie z klasy „0”   i grupy przedszkolnej wpłynęło 24 prace. Komisja wyłoniła następujących laureatów konkursu:

foto

 

Dzień Papieski

 

      Dnia 22 października 2013 rok w liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II w naszej szkolne obchodziliśmy XII Dzień Papieski, którego hasło brzmiało „ Jan Paweł II - Papież Dialogu”. Gościem specjalnym naszej uroczystości  był ks. dziekan Krzysztof Ketliński proboszcz parafii  w Stanisławowie. Obejrzeliśmy prezentację o życiu Jana Pawła II i miłości Boga do człowieka.
      Wspólnie z naszym gościem, który grał na gitarze śpiewaliśmy ulubioną pieśń papieża „Barkę”  oraz inne piosenki.Wspólna modlitwa wraz z ks. proboszczem zjednoczyła nasza społeczność  szkolną.

autor Agnieszka Ciszkowska

foto