Czwartek przed świętami Bożego Narodzenia  spędziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście. Tradycją stała się Szkolna Wigilia, która jednoczy całą  szkolną społeczność. Zapraszamy też gości, aby wspólnie świętować narodziny Zbawiciela. W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas wójt Gminy Stanisławów Adam Sulewski oraz przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącym p. Waldemarem Zbytkiem.

   To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła  p. dyrektor Mirosława Rek witając wszystkich  i składając świąteczne życzenia. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie„ Jasełkowa łezka humoreska” przygotowane przez uczniów z klas III i V pod opieką p. Agnieszki Ciszkowskiej. Wszyscy z zainteresowanie śledzili  spektakl, który był pełen piosenek i humoru. Punktem wyjścia była zabawa w teatr, z której dzieci płynnie przeszły do odgrywanie jasełek.  Fabuła wymagała wszystkich niezbędnych ról: Maryi- Sylwia Ciszkowska,  Józefa – Mateusz Obrębski, mędrców: Igor Ostrowski, Arek Kobza i Dominik Zmokły, paserzy: Klaudia Szponar,Magdalena Ostrowska, Weronika Owsianko, Kasia Witkowska, Paulina Śmigielska i Wiktoria Malesa. Zaskoczeniem byli  oryginalni bohaterowie w stajence betlejemskiej - myszy: Ania Bartnicka, Asia Jastrzębska i Ania Poziemska oraz kot - Nina Kamińska . Osiołka zagrał Mikołaj Zieliński a owieczką była Ania Olendzka. W rolę narratora wcieliła się Emilka Śpiewak. Nieoczekiwanym wydarzeniem na scenie była duchowa przemiana kota. Ostatni akt z humorystycznymi dialogami zwieńczyła  kolęda „Dzisiaj w Betlejem”.

  Następnie w  radosnym nastroju udaliśmy się  do przygotowanych przez uczniów i rodziców sal, gdzie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem serdeczne życzenia. W końcu nastąpiła degustacja potraw wigilijnych przygotowanych przez naszą kuchnię. Na zakończenie wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, by wspólnie śpiewać kolędy.

                                                                                                 Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA

                        

      Dnia 21 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Ładzyniu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów kl. IV - VI przygotowany przez panią Annę Kowalczyk. W konkursie uczestniczyło 16 uczniów  z  trzech szkół podstawowych Gminy Stanisławów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród młodzieży, stwarzanie im możliwości sprawdzenia i porównania własnego poziomu wiedzy i umiejętności z innymi uczniami oraz dostarczenie im satysfakcji, szansy i radości z sukcesu. Tegorocznymi laureatami Gminnego Konkursu Matematycznego zostali:

W kategorii klas IV

I miejsce – Mateusz Zbytek z SP Ładzyń

II miejsce – Mateusz Parol z SP Ładzyń

III miejsce – Albert Zdanowicz z SP Stanisławów

 

W kategorii klas V

I miejsce – Mateusz Sobański z SP Ładzyń

II miejsce – Michał Piekut z SP Stanisławów

III miejsce – Mateusz Banaszek z SP Pustelnik

 

W kategorii klas VI

I miejsce – Rafał Szymorowski z SP Ładzyń

II miejsce ex aequo Bernard Szponar z SP Stanisławów

 oraz Tomasz Popławski z SP Ładzyń

III miejsce – Adrian Tkaczyk z SP Stanisławów

     Dnia 2 grudnia 2016 r. odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i dyplomów, których dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Mirosława Rek, gratulując wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy matematycznej.

Wyrazy uznania należą się również Panu Adamowi Sulewskiemu Wójtowi Gminy Stanisławów, gdyż to dzięki Niemu Nasi Uczestnicy mogli otrzymać ciekawe nagrody. Uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy, a nauczycielom – podziękowania.

Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom gratulujemy! 

Anna Kowalczyk