26 kwietnia 2019 r. decyzją szkolnego komitetu strajkowego wracamy do szkoły.

29.04.2019 r. język angielski dodatkowy według planu.

Klasa 3 odrabia tego dnia o godz. 9:30 za 24.04.2019 r.


 Wyjazd na basen

25 kwietnia 2019 r. zgodnie z planem uczniowie jadą na basen. Wyjazd spod szkoły o godz. 15:00.

W tym dniu będą również zajęcia taneczne z panem Mateuszem - godz. 14:15


Rusza nabór na szkolenia dla dorosłych "Ja w internecie" (Gmina Stanisławów)

Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji cyfrowych - jeśli zaczynasz pracę z komputerem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w tym zakresie - to szkolenie jest dla Ciebie.

Zapraszamy Rodziców, którzy chcieliby poznać rolę rodzica/opiekuna jako  przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci. Szkolenie to również wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami.

Udział w szkoleniu jest także wsparciem materialnym dla szkoły, gdyż dzięki organizacji kursu szkoła otrzyma laptopy.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie Gminy Stanisławów TUTAJ.

Swoją chęć udziału w szkoleniu można zgłaszać osobiście, telefonicznie lub mailowo do dyrektora szkoły pani Magdaleny Kożuch.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Pomysłodawczyniami akcji były Panie: Paulina Bocheńska i Urszula Młoduchowska.

We wszelkie działania promujące to święto  byli zaangażowani uczniowie z klas I – VIII.

Na korytarzu szkolnym „wyrosło” drzewko, na którym  wieszali kolorowe listki z wyrazami z trudnościami ortograficznymi. Uczniowie klas II – VIII , walcząc o tytuł Klasowego Mistrza Ortografii,  pisali kontrolne dyktanda, w których  musieli popisać się swoimi umiejętnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi, zaś ochotnicy, na długich przerwach śródlekcyjnych w bibliotece szkolnej, zmagali się z niełatwymi zadaniami z wiedzy o języku polskim.

Wszelkie podjęte w tym dniu działania miały na celu:  podnoszenie  wśród uczniów świadomości językowej, wykazanie się wiedzą na temat języka polskiego oraz docenienie wartości języka ojczystego.

Klasowymi Mistrzami Ortografii zostali:

Kl. II – Martyna Siwiec

Kl. III – Oskar Gałązka

Kl. V – Sylwia Ciszkowska, Nina Kamińska  i Natalia Siwiec

Kl. VII – Emilka Śpiewak, Kasia Witkowska i Magda Ostrowska

Kl. VIII – Emilka Staszak i Mateusz Kaska

Wyróżnienie za zaangażowanie w Konkursie Wiedzy otrzymali: Julia Kałuska, Maja Kożuch, Julia Cudna, Sylwia Ciszkowska, Piotr Skorupski, Kacper Kot, Jakub Śmigielski, Natalia Siwiec, Magda Ostrowska, Kasia Witkowska, Julia Lejman, Ania Roguska i Wiktoria Badin.

 

ZDJĘCIA

 Bakcyl w klasie VI

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie BAKCYL. Z tej okazji zaprosiliśmy przedstawiciela banku Pana Piotra Prokopa, który przeprowadził zajęcia w klasie VI. Był to cykl lekcji o finansach i bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Tematy zajęć, od oszczędzania do inwestowania oraz moje pieniądze, dały uczniom dużą dawkę wiedzy niezbędnej w dzisiejszym świecie.  Zajęcia prowadzone przez doświadczonego bankowca były bardzo ciekawe i wzbogaciły wiedzę dzieci z edukacji finansowej. Pan Piotr zaszczepił wśród naszej młodzieży finansowego bakcyla. Koordynatorem projektu jest pani Anna Kowalczyk.

"Bieg po zdrowie" - klasa 4 zapobiega!!!

Nasze maluchy pomagają :)