RODO                                                                                    

AKTUALNOŚCI 


Dziennik elektroniczny - panel dla Rodziców dzieci z Przedszkola oraz zerówki będzie aktywny po 31 października 2018 r. 


FESTIWAL PROGRAMOWANIA Z MATHRIDERS

27 października 2018 r. o godz. 14:30 w naszej szkole.

Kto może wziąć udział: RODZIC+DZIECKO (wiek: od "0" do 3 kl.).

Liczba miejsc ograniczona - zapisy u p. dyrektor.

 AGROZABAWA W DOLINIE BOBRÓW NAD ŚWIDREM 

W dniu 19.06.2018r. klasa pierwsza wraz z wychowawczynią Urszulą Dzido i rodzicami: Panią Renatą Domaszczyńską i Panem Mariuszem Gostołkiem wybrała się do Gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów”, które położone jest nad rzeką Świder w miejscowości Wólka Dłużewska niedaleko Siennicy. W scenerii prawdziwej dawnej polskiej wsi czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci mogły zobaczyć i  doświadczyć jak żyli i pracowali dawniej ludzie. Poznały tradycyjne prace w gospodarstwie wiejskim takie jak: pranie na tarze w bali, młocka cepami, wianie zboża, wykonanie dywanika na prawdziwych, starych krosnach. Bardzo spodobało się dzieciom wyrabianie i pieczenie chleba, w które włożyli mnóstwo energii i serca, bo upieczony chleb był bardzo pyszny, pachnący i szybko znikał. Sukcesem zakończył się również  wyrób masła i  białego sera. Ciężka praca na zajęciach była przeplatana zabawą na drewnianym placu zabaw. Wyjazd zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem przy własnoręcznie wyprodukowanej żywności i upieczonej na grillu kiełbasce. Było super!!!!! Już planujemy wyjazd jesienny. Dziękuję bardzo rodzicom za transport i wspólnie spędzony czas.

ZDJĘCIA

Wieczór filmowy klas V i VI

Dnia 18 czerwca 2018 r.  w naszej szkole odbył się wieczorek filmowy uczniów klas V i VI. Na ten wyjątkowy wieczór dzieci wybrały filmy, które ich interesują. Następnie wspólnie je oglądały podczas degustacji pizzy. Było też wspólne śpiewanie karaoke.

Wieczór filmowy zorganizowały panie wychowawczynie: Anna Kowalczyk i Elżbieta Jankowska. Celem spotkania była integracja uczniów oraz kreatywne spędzanie wolnego czasu. Dzieci wróciły zadowolone do domu. Czekamy na następny taki wieczór.

ZDJĘCIA

Podziękowania popiknikowe

W imieniu swoim oraz Rodziców i Uczniów serdecznie dziękuję wszystkim, którzy gościli na naszym pikniku, a także tym, którzy  nas wsparli:

Księdzu Klaudiuszowi,

Panu Darkowi Araźnemu,

Panu Mariuszowi Wieczorkowi i jego pracownikom,

Panu Andrzejowi Gałązce i jego pracownikowi,

Panom policjantom z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim;

Pani Paulinie Kaim,

Pani Justynie Piwek i Renacie Klimek za warsztaty decupageu,

Panu Pawłowi Mielcarzowi,

Firmie Dax Cosmetics, firmie Bell oraz firmie Skoda, a także PKO Bank Polski oddział w Mińsku Maz.

 

Jako dyrektor szkoły szczególnie dziękuję:

Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej w Ładzyniu,

Absolwentom, którzy stawili się do pomocy,

Ojcom, którzy zgłosili się na poranną zbiórkę,

Uczniom, którzy pomagali od godziny 8:00 do 20:00,

Wszystkim, którzy zmęczeni, ale uśmiechnięci sprzątali po imprezie,

Tym, którzy są zawsze – już od ośmiu lat ;)

Mamom i Tatom, którzy szykowali stoiska  i gorliwie je obsługiwali,      

Mamom, Tatom i Dzieciom, dla których najważniejsza była wspólna radość i zabawa,

Rodzinom (bliższym i dalszym), które chciały wesprzeć swoich bliskich, a dzięki temu naszą społeczność.

Dziękuję także swojemu mężowi, synowi i córce,  że pokazali, jak ważne jest rodzinne wsparcie, a że przykład idzie z góry, dlatego sobie pozwoliłam :)

Serdecznie dziękuję, Magdalena Kożuch - dyrektor Zespołu Szkolnego w Ładzyniu

 

 

 

PIKNIK RODZINNY 2018

Już po raz ósmy 17 czerwca 2018 r., pod hasłem „Rodzina to najlepsza drużyna”,  odbył się Piknik rodzinny w Ładzyniu. Piknik  zorganizowali: dyrektor szkoły i rodzice uczniów, z niezastąpioną pomocą nauczycieli, pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Ładzyniu.

Imprezę rozpoczęła msza św. odprawiona na placu szkolnym przez ks. Klaudiusza, który na co dzień pracuje na misjach na Filipinach. Ks. Klaudiusz barwnie i z humorem opowiedział o swojej pracy, w sugestywny sposób przedstawił realia filipińskie. W swoim kazaniu nawiązał również do uniwersalnej idei pikniku, czyli stwierdzenia, że rodzina jest najważniejsza.

Po mszy oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor Magdalena Kożuch, pan wójt Gminy Stanisławów Adam Sulewski oraz uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego: Maja Kożuch i Wojciech Bankiewicz. Po otwarciu Pikniku rozpoczęły się występy uczniów: tańce, śpiewy oraz występ kabaretowy. Dzieciaki pokazały, co potrafią, bawiąc i rozśmieszając widownię.

Po występach pani dyrektor, pan wójt oraz przedstawiciel OSP Ładzyń p. Tomasz Sobański wręczyli uczniom nagrody, które zdobyli w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji 90-lecia OSP Ładzyń (święto obchodziliśmy tydzień wcześniej).

Po tej część nastąpił czas kolejnych atrakcji: turniej ojcowie-synowie, w którym dzieciaki nie dały się pokonać dorosłym; targ książki, warsztaty decupageu – wykonanie serca; warsztaty plastyczne – portret mamy, gdzie oprócz pięknej podobizny mama otrzymała za pozowanie krem poprawiający urodę, a dziecko krem z filtrem; malowanie twarzy; konkurencje i zabawy organizowane przez harcerzy; pokaz policyjnych motorów; dmuchańce; fotobudka oraz loteria, która zrobiła furorę, dzięki atrakcyjnym losom oraz losowaniu specjalnych nagród: dwóch niespodzianek i tabletu. Dziecko, które wylosowało tablet przeżyło chwilę wielkiego szczęścia.

Dzięki zaangażowaniu Rodziców nie zabrakło pysznego ciasta oraz smakowitej kaszanki i kiełbasy, a dzięki Paniom kucharkom i sprzątaczkom przepysznej grochówki.

Szkolny piknik pokazał, jak wielką wartością jest rodzina, gdyż całe rodziny – począwszy od dzieci, a skończywszy, nie tylko na mamie czy tacie, ale nawet babci i dziadku, angażowały się w przygotowanie plenerowej imprezy.

Wiele dobrych duchów czuwało nad nami, wspierając nas: piękną pogodą, niesamowitym duchownym, naczepami-sceną; lodówką, namiotami, gadżetami czy też zapałem, dobrym słowem i rękami do pracy.

Piknik udowodnił również, że szkoła tworzy jedną wielką rodzinę.  Taką, w której możemy na siebie liczyć, gdzie wspieramy się, pomagamy sobie, a także razem  śmiejemy się i bawimy. Nasza społeczność stanęła na wysokości zadania i udowodniła, że „Rodzina to najlepsza drużyna”.

ZDJĘCIA