Zmiana w Harmonogramie odrabiania języka angielskiego ROYAL. Harmonogram TUTAJ

Świetlica przedstawia!

31 maja 2019 r. dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej (klasa 2) zaprosiły przedszkolaki i zerówiaki na przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Mirosławy Rek.

Mamy I. miejsce!

Nasza uczennica Wiktoria Badin zwyciężyła w VI Powiatowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej "Poezja w języku Puszkina i Szekspira", kategoria - język arosyjski, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Wielgolesie. Uczennicę przygotowała pani M. Rek. Gratulujemy!

Wizyta w ZOO  

W środę 22 maja 2019 r.  pojechaliśmy na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie-  uczniowie klasy 0 i klasy II wraz z wychowawczyniami: Małgorzatą Szwajkowską i Urszulą Dzido. Mimo kapryśnej pogody zwierzęta nas nie zawiodły i ochoczo prezentowały się na wybiegach. Mogliśmy podziwiać: lwy, tygrysa, hipopotamy, żyrafy, słonie, goryle, pingwiny, kangury. Odwiedziliśmy wolierę z ptakami, obserwowaliśmy gady: krokodyle, anakondę. Podziwialiśmy olbrzymie akwaria imitujące naturalną rafę koralową. Ale chyba najwięcej radości sprawiły dzieciom białe niedźwiedzie, które dały wyjątkowy popis swoich umiejętności. Oczywiście podczas wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty na placu zabaw, sklepu z pamiątkami  i budki z lodami. Chociaż spacer trwał ponad 3 godziny, dzieci niechętnie opuszczały warszawskie ZOO. A wielu uczestników deklarowało, że powróci tu jeszcze raz z rodzicami. :)

 

ZDJĘCIA

#SegregujeMy - Ogólnopolska Proekologiczna Akcja Edukacyjna

 W dniu 26 kwietnia 2019 roku  Przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskiej Proekologicznej Akcji Edukacyjnej #SegregujeMy. Celem tej akcji było zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej sposobów segregowania odpadów, kształtowanie postaw sprzyjających ochronie środowiska oraz wykorzystywanie zabawy jako zajęcia sprzyjającego procesowi edukacji. Zadaniem, które czekało na dzieci było poprawne pokolorowanie pojemników na śmieci, a następnie dopasowanie przedmiotów do odpowiednich koszy. Po wykonaniu zadania  dzieci zabrały obrazek do domu i umieściły go w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy domownicy będą wiedzieć, jak poprawnie segregować odpady.