AKTUALNOŚCI

Odrabianie dodatkowego angielskiego:

17.02.2018 r. (sobota)- 10:00-11:40 – klasa II , 11:45-12:30 – klasa I

21.02.2018 r. (środa) - klasa 4 15:00-15:45

23.02.2018 r. (piatek) 6+7 klasa 15:00-15:45

 


 


Teatrzyk lalkowy w naszej szkole

Nasze przedszkolaki, wraz z koleżankami i kolegami z oddziału O oraz klas 1-3, obejrzały spektakl "Cenne rady" w wykonaniu Teatru Lalek Bajka. Dzieci poznały losy kózki, Czerwonego Kapturka oraz pawia. Celem bajki było ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Dzieci przypomniały sobie również że nie należy ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości i nie przyjmować od nich prezentów.

Dzień Papieski 

Co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Papieski. Uczniowie z tej okazji przygotowują program artystyczny. Tym razem obejrzeliśmy przedstawienie pt.”Lolek z ciszy Niepokalanej”. Scenariusz dotyczył dzieciństwa papieża Jana Pawła II. Obejrzeliśmy sceny przedstawiające  narodziny, chrzest i codzienne życie Karola Wojtyły w przedwojennych Wadowicach. Treść sztuki ukazywała, że Bóg za sprawą rodziców, przenikał życie przyszłego papieża. Dopełnieniem tekstu mówionego były piękne piosenki. W przestawieniu wzięli udział uczniowie z klasy V: Julia Cudna, Nelly Borowska i Szymon Jackiewicz, z klasy VII: Mateusz Kaska, Wojciech Bankiewicz, Anetka Popławska, Tomek Popławski, Rafał Szymorowski i Rafał Poziemski, z klasy VI: Magdalena Ostrowska. Finałową piosenkę zaśpiewała Sylwia Ciszkowska z klasy IV. Akademię przygotowała pani Agnieszka Ciszkowska. (Tekst: A. Ciszkowska)

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ PATRONA 

26 października 2017 r. w naszej szkoły odbyła się uroczystość upamiętniająca Patrona naszej szkoły, czyli Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wieczorem przybyli do nas zaproszeni goście: Pan wójt Adam Sulewski, mieszkańcy oraz rodzice naszych uczniów.

Patriotyczne wiersze i piosenki oddały klimat czasów Powstania Warszawskiego i II wojny światowej. Montaż słowno-muzyczno-filmowy, przygotowany w sposób niezwykle klimatyczny i nastrojowy,  wzruszył niektórych gości do łez.

Lekcja historii bardzo się podobała, bo oprócz tradycyjnych elementów zawierała także akcenty nowatorskie. Nasi uczniowie pokazali, że znają losy Patrona, szanują jego postawę i czerpią z jego biografii. Lekcja patriotyzmu na żywo z dużym ładunkiem emocjonalnym na długo pozostanie w pamięci i w sercach naszej szkolnej społeczności.

Wieczornicę przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Urszuli Młoduchowskiej.

Sukcesy plastyczne 

Nasza uczennica, Magdalena Ostrowska, zajęła II miejsce w 10 Powiatowym Przegladzie Patriotycznym (konkurs plastyczny) zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Mrozach. Magdę przygotowywała pani Ania Królikowska.

 

W Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Piękna Niepodległa" zorganizowanym z okazji Dnia Niepodległości   przez Zespół Szkolny w Stanisławowie oraz GOK nasze uczennice odniosły następujace sukcesy: 

Sylwia Ciszkowska - I miejsce w kategorii klasy 4-6

Anna Poziemska - II miejsce w kategorii 4-6

Julia Lejman i Nina Kamińska - wyróżnienie.

Opiekun konkursu pani M. Szwajkowska.