RODO                                                                                    

AKTUALNOŚCI 


Dziennik elektroniczny - panel dla Rodziców dzieci z Przedszkola oraz zerówki będzie aktywny po 31 października 2018 r. 


FESTIWAL PROGRAMOWANIA Z MATHRIDERS

27 października 2018 r. o godz. 14:30 w naszej szkole.

Kto może wziąć udział: RODZIC+DZIECKO (wiek: od "0" do 3 kl.).

Liczba miejsc ograniczona - zapisy u p. dyrektor.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

     21 marca zaczęła się astronomiczna Wiosna - pora roku oczekiwana  z niecierpliwością  i radością. W tym dniu Samorząd Szkolny pod opieka p. Agnieszki Ciszkowskiej oraz p. Elżbiety Jankowskiej przygotował atrakcje dla całej społeczności szkolnej.

     Na początku odbył się konkurs Wiosenne Przebranie, którego zwycięzcą został Mateusz Prus z kl. V

     Następnie rozpoczął się Pokaz Talentów uczniów naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały m.in. recytację wierszy, śpiew popularnych piosenek, pokaz mimów, składanie serwetek, gimnastykę artystyczną.

     Kolejnym zadaniem było wykonanie Wiosennego Bukietu oraz napisanie Listu do Wiosny.  Wszystkie klasy zaprezentowały kolorowe prace i zostały nagrodzone wielkimi brawami.

 

ZDJĘCIA

Bal karnawałowy

   Karnawał to doskonały czas na organizowanie balów i zabaw nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Dlatego też nie mogło takiej imprezy zabraknąć w Szkole Podstawowej w Ładzyniu.

Dnia 8 lutego 2014r., po raz kolejny taki bal wzbogacił kalendarz uroczystości naszej szkoły. O piękny wystrój i wspaniałe dekoracje sali gimnastycznej zadbały panie Anna Królikowska i Małgorzata Szwajkowska. Uroczystego otwarcia balu dokonała pani dyrektor Mirosława Rek.  W tym roku królewny i królowie, piraci i wampirzyce oraz wiele różnych postaci z bajek  bawiło się wraz z firmą „Crazy Party”. Odbyło się mnóstwo konkursów sprawnościowych. Nie zabrakło też konkursu na najciekawsze przebranie. W trakcie balu dzieci miały zorganizowany słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice.

We wspaniałej atmosferze czas szybko płynął, humory dopisywały i najważniejsze, że  wszyscy świetnie się bawili.

 

ZDJĘCIA

Zainteresowania Rodziców


    W dniu 11 lutego 2014 r. na korytarzu szkolnym została zorganizowana wystawa na temat: "Zainteresowania i pasje naszych rodziców". Wielu rodziców przyniosło piękne zbiory, a nawet całe kolekcje eksponatów, gromadzonych przez wiele lat. Uczniowie byli zachwyceni wystawą, która spełniała ogromny aspekt wychowawczy na terenie szkoły.

     Dyrekcja Zespołu Szkolnego w Ładzyniu składa serdeczne podziękowanie Rodzicom, którzy udostępnili swoje zbiory na forum szkoły.

 1. Pani Magdalenie Kożuch
 2. Pani Anecie Poziemskiej
 3. Pani Iwonie Śmigielskiej
 4. Pani Wiesławie Lejman
 5. Pani Agnieszce Królak
 6. Pani Justynie Więcek
 7. Pani Mariannie Witkowskiej
 8. Pani Elżbiecie Popławskiej
 9. Pani Katarzynie Skorupskiej
 10. Panu Łukaszowi Obrębskiemu
 11. Panu Waldemarowi Zbytkowi
 12. Panu Sylwestrowi Śpiewakowi

Wycieczka do Sejmu RP

 

      Dnia 21.01.2014 r. uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcami p. Anną Kowalczyk i p. Wiesławą Orłowską pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wycieczki była wizyta w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Zwiedziliśmy piękne wnętrza i otoczenie Sejmu i Senatu. Pani przewodnik ciekawie opowiadała nam o pracy Sejmu i Senatu oraz o obowiązkach i prawach posłów          i senatorów podczas zwiedzania sal posiedzeń Sejmu i Senatu. Sejmowy gmach większość z nas widziało tylko na ekranach telewizyjnych, natomiast teraz będąc     w samym środku, można było porównać swoje wyobrażenia i wczuć się w jego atmosferę. Była to dla dzieci wspaniała lekcja historii. Na koniec wycieczki obejrzeliśmy film w kinie pt. „Skubani”.

 

                                                                                                  Anna Kowalczyk

ZDJĘCIA