RODO

Rekrutacja do przedszkola, zerówki i kl. 1 na rok szkolny 2019/2020

Harmonogram, dokumenty w BIP-ie szkoły w zakładce Rekrutacja


Język angielski - dodatkowy:

Dnia 21.02.2019 r. klasa O i grupa 7+8 - zajęcia odwołane.

Dnia 28.02.2019 r. - zajęcia z jęz. ang - odwołane (wszystkie).


Plan dodatkowego angielskiego w II semestrze oraz informacje o BASENIE

w zakładce Uczniowie/Zajęcia pozalekcyjne


Uwaga!!! Absolwentka naszej szkoły potrzebuje pomocy.

Dołączamy się do apelu o wsparcie. Jak pomóc - kliknij zdjęcie:

26 stycznia 2019 r.

podczas szkolnego balu karnawałowego 

zebraliśmy 1415,44 zł.

Wszystkim serdecznie dziękujemy,

prosimy o dalsze wsparcie

i trzymamy kciuki za Panią Olę.

 

EKOŻACZEK  2014

W tym roku uczniowie naszej  szkoły po raz pierwszy przystąpili do Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jestem przyjacielem przyrody”, którego hasło  przewodnie to  PROMOCJA WYPOCZYNKU NA TERENIE TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO.
Organizatorem Konkursu był Zespól Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Patronat honorowy objęli:
 - Pan Marcin Jakubowski – Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki         
 - Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki

Zadaniem każdego uczestnika konkursu było wykonanie pocztówki ukazującej walory tatrzańskiej przyrody.  Do organizatorów konkursu napłynęło bardzo dużo prac, tym bardziej jesteśmy dumni, że nasze uczennice z klasy III zdobyły nagrody i wyróżnienia.

III miejsce – Weronka Owsianko

Wyróżnienie – Magdalena Ostrowska

Gratulujemy naszym laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Anna Królikowska

ZDJĘCIA

Wycieczka do Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie

            21 października uczniowie kl.II – VI uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Dookoła świata z Janem Pawłem II”. Jedna grupa dowiedziała się o spotkaniach papieża z Afrykanami i o misjach. Druga poznała „Krainę tysiąca wysp – Filipiny” i razem z papieżem odkryła miejsca, gdzie nie zaglądają zwyczajni turyści. Po zajęciach oprowadzono nas po podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej. Zwiedziliśmy Panteon Wielkich Polaków, gdzie m.in. pochowany jest poeta ks. Jan Twardowski, którego wiersze poznają uczniowie na lekcjach języka polskiego. W świątyni widzieliśmy również relikwie św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Edmunda Bojanowskiego oraz św. Andrzeja Boboli.    

                                                                                                                                                                Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA

 PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

     9 października 2014r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Ładzyniu. W tym dniu odbyło się ślubowanie uczniów klasy I. Punktualnie o 9.30 p.Dyrektor  Mirosława Rek powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Stanisławów Wojciecha Witczaka, rodziców, nauczycieli i uczniów. Pierwszaczki ubrane w świąteczne galowe stroje, piękna dekoracja sali gimnastycznej- to wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie wspierani przez wychowawczynię, Urszulę Dzido, zaprezentowali program artystyczny. Śpiewali, tańczyli i recytowali wiersze. Tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu przyrzeczenia pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem  jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

     Do grona społeczności szkolnej ochoczo przyjęli ich koledzy i koleżanki z klasy drugiej wraz z wychowawczynią p. Teresą Kozłowską, obdarowując pierwszaków upominkami. Aby umilić całą uroczystość rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech.

     Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych dzieci, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Bardzo dużo zdjęć

DRUGIE ŚNIADANIE

W SZKOLE

      Dnia 25 września 2014 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja zdrowotna pt. „Drugie śniadanie w szkole”. Celem akcji było uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o własne zdrowie i ukazanie znaczenia dla zdrowia właściwego odżywiania się. Chcieliśmy zachęcić dzieci do codziennego spożywania śniadań, gdyż jest to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia. Śniadanie daje siłę, energię i chęci do działania oraz poprawia koncentrację na zajęciach.

     Akcja przeprowadzona była w sali gimnastycznej. Na stolikach znajdowały się różne owoce, a także bułeczki i rogaliki z nadzieniem owocowym. Dzieci z tych produktów przygotowywały sobie drugie śniadanie. Pyszne rogaliki zakupiła Pani Dyrektor Mirosława Rek. Podczas akcji uczniowie klas IV-VI przedstawili plakaty, które wykonali na konkurs plastyczny pt. „Odżywiam się zdrowo i kolorowo” pod kierunkiem p. Anny Królikowskiej. Organizatorką akcji była p. Anna Kowalczyk.

ZDJĘCIA