RODO                                                                    AKTUALNOŚCI

 Zebranie Rady Rodziców

14 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 19:00

w sprawie ustalenia terminu odrabiania zawieszonych zajęć.

Wycieczka do Sejmu RP

 

      Dnia 21.01.2014 r. uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcami p. Anną Kowalczyk i p. Wiesławą Orłowską pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wycieczki była wizyta w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Zwiedziliśmy piękne wnętrza i otoczenie Sejmu i Senatu. Pani przewodnik ciekawie opowiadała nam o pracy Sejmu i Senatu oraz o obowiązkach i prawach posłów          i senatorów podczas zwiedzania sal posiedzeń Sejmu i Senatu. Sejmowy gmach większość z nas widziało tylko na ekranach telewizyjnych, natomiast teraz będąc     w samym środku, można było porównać swoje wyobrażenia i wczuć się w jego atmosferę. Była to dla dzieci wspaniała lekcja historii. Na koniec wycieczki obejrzeliśmy film w kinie pt. „Skubani”.

 

                                                                                                  Anna Kowalczyk

ZDJĘCIA

Żywa stajenka

       Uczniowie naszej szkoły( Oliwia Popławska, Mateusz Bieńkowski, Paulina Ciszkowska, Olga Kamińska, Bartek i Szymon Jackiewicz, Adrian Tarczyński, Rafał Poziemski) wystąpili w kościele w Stanisławowie jako żywe postaci w stajence betlejemskiej.

     Dziękuję dzieciom i  rodzicom za przygotowanie strojów i obecność w umówionych dniach.

                                                                                                                Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA

Szkolna Wigilia

         W ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną w naszej szkole odbyła się wspólna Wigilia. To wydarzenie szczególnie łączy naszą szkolną społeczność. Na Szkolną Wigilię zapraszamy również gości. W tym roku piękne zaproszenia przygotowała p. Anna Królikowska.

   Na początku wszyscy obejrzeli    Jasełka w wykonaniu uczniów z kl.II (Esterki Gizińskiej, Oli Kubiszewskiej, Emilki Śpiewak, Weroniki Owsianko, Madzi Ostrowskiej) oraz z kl. III ( Rafała Szymorowskiego, Mateusza Kaski , Tomka Popławskiego, Wojtka Bankiewicza Olgi Kamińskiej, Majki Kożuch,  Jakuba Śmigielskiego)pod opieką p. Agnieszki Ciszkowskiej. Następnie p. dyrektor  Mirosława Rek, ks. dziekan Krzysztof Ketliński oraz emerytowana nauczycielka p. Elżbieta Kowalczyk złożyli świąteczne życzenia. Po tej części nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem i wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Na zakończenie  odbył się koncert kolęd w wykonaniu poszczególnych klas oraz występ nauczycieli wraz z rodzicami, którzy zaśpiewali piosenkę „ Jest taki dzień”.

 

                                                                                                                            Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA

OBCHODY DNIA PATRONA

   W naszej historii wiele jest wydarzeń, o których uczniowie Szkoły Podstawowej w Ładzyniu powinni pamiętać. Do takich niewątpliwie zalicza się II wojna światowa i Powstanie Warszawskie, w którym zginął patron naszej szkoły - Krzysztof Kamil Baczyński.
     Na przełomie listopada i grudnia 2013 r. uczniowie kl. I-III i IV-VI w ramach obchodów Dnia Patrona wraz z Paniami wychowawczyniami pojechali do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
     Celem wyjazdu był udział uczniów w lekcjach muzealnych na temat: "Pierwsi w boju - umundurowanie w czasie II wojny światowej" i "Mój pradziadek był ułanem" oraz zwiedzanie sal NWP, i oglądanie eksponatów w nich zgromadzonych.
     Muzeum Wojska Polskiego daje niepowtarzalną możliwość poznania tysiącletniej historii polskiego oręża. W zbiorach muzeum znajduje się ok. 250.ooo eksponatów, wśród nich unikalne w skali światowej egzemplarze uzbrojenia, umundurowania i sprzętu wojskowego.
     Podczas lekcji muzealnych uczniowie mogli oglądać i dotykać wiele rodzajów broni, którą walczyli młodzi ludzie podczas II wojny światowej i nie tylko. Mieli również niepowtarzalną okazję nałożyć mundur wojskowy, pochodzący również z tamtego okresu.
     Myślę, że wyjazd do muzeum był niepowtarzalną lekcją historii, która na długo pozostanie w pamięci uczniów. Nie zapomną, przede wszystkim o tych, którzy w tamtym czasie zdali najtrudniejszy sprawdzian, walczyli z wrogiem często poświęcając swoje życie.

 

Organizatorka wyjazdu-Urszula Młoduchowska

ZDJĘCIA