1 grudnia odbył się w naszej szkole apel profilaktyczny z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.

Pani Katarzyna Wąsowska wyjaśniła uczniom czym jest spowodowana choroba AIDS i w jaki sposób dochodzi do zarażenia się wirusem HIV. Na korytarzu szkolnym została zamieszczona gazetka informacyjna, najmłodsi uczniowie otrzymali kolorowanki, a starsi ulotki  na temat tej choroby.

                Podczas apelu został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o chorobach zakaźnych. Nagrody laureatom wręczyła  Pani Dyrektor.

 

 I miejsce Olga Kamińska kl VI

II miejsce Mateusz Kaska kl VI

III miejsce Katarzyna Witkowska kl V

      17 listopada przypada w tym roku Światowy Dzień Rzucania Palenia, 18 listopada Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. W związku z tym 17 listopada, w czwartek odbył się w naszej szkole apel profilaktyczny. W pierwszej części pani Katarzyna Wąsowska omówiła  szkodliwy wpływ dymu papierosowego na organizm człowieka, zarówno palacza czynnego jak i biernego, oraz wskazała korzyści płynące z zaprzestania palenia. W drugiej części apelu uczniowie dowiedzieli się czym są antybiotyki, jaki jest mechanizm ich działania i dlaczego nie wolno nadużywać tych leków. Wszystkie te ważne informacje zostały również zamieszczone na gazetce tematycznej, na korytarzu szkolnym.

 


 


 

      W tym roku w Dzień Papieski  odbyła się wycieczka do Niepokalanowa i  Żelazowej Woli. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas  III – VI wraz  z wychowawcami. W Niepokalanowie zobaczyliśmy Bazylikę i  kaplicę św. Maksymiliana Kolbe, gdzie jeden z zakonników opowiedział nam  o życiu i męczeńskiej śmierci  o. Maksymiliana. Otrzymaliśmy również cudowne medaliki, które św. Maksymilian Kolbe rozdawał wszystkim spotkanym ludziom zachęcając, aby tak jak on zaufali Maryi. Następnie zwiedziliśmy Muzeum św. Maksymiliana Kolbe, w którym zgromadzono pamiątki po świętym oraz eksponaty przywiezione przez zakonników z misji. Byliśmy też w  Muzeum  Papieskim, w którym  znajdują się dwa samochody, którymi jeździł  Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Na zakończenie pobytu w Niepokalanowie obejrzeliśmy  Panoramę Tysiąclecia zbudowaną dla upamiętnienia Tysiąclecia Chrztu Polski.

      Następnie zwiedziliśmy dom urodzenia Fryderyka Chopina  i park w Żelazowej Woli. Pełni wrażeń  ze zdjęciami w telefonach  wróciliśmy do domów.

                                                                                                                 Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA