RODO                                                                                    PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU


Blachy po ciastach do odebrania w stołówce do 6 lipca 2018 r. - potem znikną :) 


Jeżeli możecie Państwo przesłać ciekawe zdjęcie z pikniku, to poprosimy o przesłanie na e-maila.


 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r.

8:30 - msza w Kościele Parafialnym w Stanisławowie

9:30 - uroczystość zakończenia klas 0-7

12:30 - uroczystość zakończenia Przedszkola.

Autobus szkolny w dniu zakończenia roku szkolnego

odjeżdża z Ładzynia o godz. 11:45


Zgłoszenia przyjmujemy do 21 czerwca 2018 r. do godz. 10:00!!!

Uwaga "Lato w szkole" - bezpłatne półkolonie w Ładzyniu.

Proszę o zapisywanie dzieci - karta i regulamin.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci z klas 1-3 oraz rodziców pracujących. Dzieci zapisujemy na jeden albo dwa tygodnie, nie przyjmujemy na pojedyncze dni.

Regulamin wypoczynku

 

 

Dzień Ziemi 

Z niewielkim poślizgiem - 11 maja 2018 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji przed naszymi uczniami stanęły dwa zadania do wykonania. Pierwsze to ubrać się na zielono - najlepiej, czyli najbardziej zielono wyglądały dzieci z przedszkola, zerówki oraz klasy 2.

Drugim zadaniem był konkurs. Dzieci z przedszkola miały do wykonania instrument muzyczny z surowców wtórnych, a uczniowie SP wykonywali najlepiej wspólnie rzecz zgodną z hasłem "Odpadków nie marnuję, ciekawe rzeczy z nich czaruję".

Przedszkolaki wykonały swoje dzieła, które można podziwiać w szatni przedszkolnej. W konkursie dzieci zajęły następujące miejsca:

1. miejsce Blanka Chudek-Marszał i Patryk Wiercioch

2. miejsce Ola Sawicka i Damian Kruszewski

3. miejsce Igor Piotrzkowicz

oraz Julian Gostołek nagroda za udział w konkursie.

Konkurs szkolny do rozstrzygnięcia był nieco trudniejszy, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie klasy. Przedstawiciele klas otrzymali bon o wartości 50 zł ufundowany przez Radę Rodziców oraz drobne gadżety przydatne w szkole.

Teraz nasi uczniowie muszą poćwiczyć podstawy samorządności, gdyż każda klasa wspólnie z wychowawcą ma zdecydować, w jaki sposób zrealizuje swój bon.

Szczególne podziękowania należą się Pani Danusi Płochockiej za pilotowanie konkursu w przedszkolu oraz Pani Bogusi Dymerskiej za zainicjowanie i zorganizowanie Dnia Ziemi.

 

PRACE UCZNIÓW

 

 

 

 

 

"Na tropie afery, gdzie podziały się litery"

11 maja 2018 r. dzięki Gminnej Bibliotece w Stanisławowie przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-4 mogli obejrzeć przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa.

"Na tropie afery, gdzie podziały się litery" jest to opowieść o tym, jak ważne w naszym życiu jest czytanie książek. Ciekawi i barwni bohaterowie - np. Bibliotekarka, Detektyw - starali się rozwijać wyobraźnię naszych młodszych uczniów oraz zachęcać do czytania książek, co w obecnych czasach nie jest łatwe.

Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem obejrzały spektakl, idea propagowania czytelnictwa wśród naszych uczniów została zrealizowana - czekamy na wzrost wypożyczeń w bibliotece szkolnej :)

ZDJĘCIA

X Gminne Igrzyska Sportowe dla klas 0-3

10 maja 2018 r.  już po raz dziesiąty zorganizowaliśmy Gminne Igrzyska Sportowe dla klas 0-3. Patronatem honorowym nasze igrzyska objął Wójt Gminy Stanisławów Adam Sulewski, który również ufundował puchary i medale dla zawodników.

Na zawody przybyli uczniowie z zaproszonych szkół gminnych: ze Szkoły Podstawowej w Pustelniku i ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie. Konkurencje były rozgrywane w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas 0 – po 5 zawodników oraz przedstawiciele klas 1-3 – po 6 zawodników. Drużyny konkurowały w następujących konkurencjach: bieg na czas, rzuty do celu oraz skok z miejsca lub w dal. Wysiłek i trudność  konkurencji zostały dostosowane do wieku zawodników.

Wszyscy zawodnicy odnieśli zwycięstwo, gdyż przy pięknej, ale upalnej pogodzie wykonali zaplanowane zadania i przy tym świetnie się bawili.  Na podium, zarówno w kategorii klasy „0” jak i klasy 1-3, stanęli zawodnicy w następującej kolejności:

1. miejsce Szkoła Podstawowa w Ładzyniu;

2. miejsce Szkoła Podstawowa w Stanisławowie;

3. miejsce Szkoła Podstawowa w Pustelniku.

Puchary, medale oraz dyplomy wręczył uczestnikom Pan wójt oraz dyrektor Zespołu Szkolnego w Ładzyniu Pani Magdalena Kożuch, która podziękowała wszystkim zawodnikom oraz opiekunkom uczniów z gminnych szkół, a także inicjatorkom i organizatorkom całej imprezy Paniom: Urszuli Dzido i Małgorzacie Szwajkowskiej.

ZDJĘCIA