AKTUALNOŚCI

Odrabianie dodatkowego angielskiego:

17.02.2018 r. (sobota)- 10:00-11:40 – klasa II , 11:45-12:30 – klasa I

21.02.2018 r. (środa) - klasa 4 15:00-15:45

23.02.2018 r. (piatek) 6+7 klasa 15:00-15:45

 


 


DZIEŃ PATRONA 

26 października 2017 r. w naszej szkoły odbyła się uroczystość upamiętniająca Patrona naszej szkoły, czyli Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wieczorem przybyli do nas zaproszeni goście: Pan wójt Adam Sulewski, mieszkańcy oraz rodzice naszych uczniów.

Patriotyczne wiersze i piosenki oddały klimat czasów Powstania Warszawskiego i II wojny światowej. Montaż słowno-muzyczno-filmowy, przygotowany w sposób niezwykle klimatyczny i nastrojowy,  wzruszył niektórych gości do łez.

Lekcja historii bardzo się podobała, bo oprócz tradycyjnych elementów zawierała także akcenty nowatorskie. Nasi uczniowie pokazali, że znają losy Patrona, szanują jego postawę i czerpią z jego biografii. Lekcja patriotyzmu na żywo z dużym ładunkiem emocjonalnym na długo pozostanie w pamięci i w sercach naszej szkolnej społeczności.

Wieczornicę przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Urszuli Młoduchowskiej.

Sukcesy plastyczne 

Nasza uczennica, Magdalena Ostrowska, zajęła II miejsce w 10 Powiatowym Przegladzie Patriotycznym (konkurs plastyczny) zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Mrozach. Magdę przygotowywała pani Ania Królikowska.

 

W Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Piękna Niepodległa" zorganizowanym z okazji Dnia Niepodległości   przez Zespół Szkolny w Stanisławowie oraz GOK nasze uczennice odniosły następujace sukcesy: 

Sylwia Ciszkowska - I miejsce w kategorii klasy 4-6

Anna Poziemska - II miejsce w kategorii 4-6

Julia Lejman i Nina Kamińska - wyróżnienie.

Opiekun konkursu pani M. Szwajkowska.

 

Sukces recytatorski

Dnia 9 listopada 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Stanisławowie odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego im. Michaliny Chełmońskiej - Szczepankowskiej. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów - reprezentantów szkół z Gminy Stanisławów.
Z naszej szkoły w eliminacjach wzięli udział : Martynka Siwiec ucz. kl. I, Julka Piotrowska ucz. kl. III, Kuba Lewicki ucz. kl. III, Nina Kamińska ucz. kl. IV, Sylwia Ciszkowska ucz. kl. IV, Paulina Śmigielska ucz. kl.IV, Maja Kożuch ucz. kl. VII, Mateusz Kaska ucz. kl. VII i Aneta Popławska ucz. kl. VII, którzy przystąpili do konkursu  w trzech kategoriach wiekowych: uczniów klas I - III, IV - VI oraz kl. VII wraz z gimnazjum. Do rywalizacji przygotowała reprezentantów pani Ula Młoduchowska.
Jury w składzie :  Karolina Wieczorek, Urszula Pacyga- Glanowska i Wiesława Czapska  wybrało przedstawicieli szkół,  którzy przystąpią do eliminacji powiatowych. Naszą szkołę będzie reprezentowała ucz. klasy IV Sylwia Ciszkowska. 
 
17 listopada 2017 r. nasza uczennica Sylwia Ciszkowska zajęła 3 miejsce  w etapie powiatowym.
Urszula Młoduchowska

Dzień Niepodległości

10 listopada 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie pod opieką pani Joanny Rastawickiej przygotowali akademię i przedstawienie, w którym Polska szukała prawdziwego patrioty. Z humorem i z powagą przedstawili niełatwy los naszej Ojczyzny.