IX PIKNIK RODZINNY

odbędzie się 15 września 2019 r. o godz. 12:30,

w związku z jego organizacją prosimy zainteresowanych o pomoc w jego przygotowaniu:

1) fanty na loterię - można przynosić do szkoły;

2) przeczytane, niepotrzebne, ale niezniszczone książki  - można przynosić do szkoły.

Pozostałe informacje zostaną przekazane przez szkolną stronę oraz na zebraniu ogólnym.

Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w pomoc przy organizacji corocznego spotkania, czekamy również na ciekawe pomysły.

Dyrektor oraz Rada Rodziców


Wniosek o bilet miesięczny - TUTAJ można złożyć w sekretariacie szkoły w dniu rozpoczęcia roku szkolnego;

Wniosek zapisu do świetlicy - w zakładce świetlica - również proszę złożyć w dniu rozpoczęcia roku.

Wnioski papierowe będą dostępne w szkole  2.09.2019 r.


Wykaz podręczników do religii na 2019/2020 rok szkolny.


 

Mamy I. miejsce!

Nasza uczennica Wiktoria Badin zwyciężyła w VI Powiatowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej "Poezja w języku Puszkina i Szekspira", kategoria - język arosyjski, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Wielgolesie. Uczennicę przygotowała pani M. Rek. Gratulujemy!

Wizyta w ZOO  

W środę 22 maja 2019 r.  pojechaliśmy na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie-  uczniowie klasy 0 i klasy II wraz z wychowawczyniami: Małgorzatą Szwajkowską i Urszulą Dzido. Mimo kapryśnej pogody zwierzęta nas nie zawiodły i ochoczo prezentowały się na wybiegach. Mogliśmy podziwiać: lwy, tygrysa, hipopotamy, żyrafy, słonie, goryle, pingwiny, kangury. Odwiedziliśmy wolierę z ptakami, obserwowaliśmy gady: krokodyle, anakondę. Podziwialiśmy olbrzymie akwaria imitujące naturalną rafę koralową. Ale chyba najwięcej radości sprawiły dzieciom białe niedźwiedzie, które dały wyjątkowy popis swoich umiejętności. Oczywiście podczas wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty na placu zabaw, sklepu z pamiątkami  i budki z lodami. Chociaż spacer trwał ponad 3 godziny, dzieci niechętnie opuszczały warszawskie ZOO. A wielu uczestników deklarowało, że powróci tu jeszcze raz z rodzicami. :)

 

ZDJĘCIA

#SegregujeMy - Ogólnopolska Proekologiczna Akcja Edukacyjna

 W dniu 26 kwietnia 2019 roku  Przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskiej Proekologicznej Akcji Edukacyjnej #SegregujeMy. Celem tej akcji było zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej sposobów segregowania odpadów, kształtowanie postaw sprzyjających ochronie środowiska oraz wykorzystywanie zabawy jako zajęcia sprzyjającego procesowi edukacji. Zadaniem, które czekało na dzieci było poprawne pokolorowanie pojemników na śmieci, a następnie dopasowanie przedmiotów do odpowiednich koszy. Po wykonaniu zadania  dzieci zabrały obrazek do domu i umieściły go w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy domownicy będą wiedzieć, jak poprawnie segregować odpady.

Gminny konkurs plastyczny

Nasi uczniowie wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym na najpiękniejszą ilustrację do książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. 

II miejsce w kategorii uczniowie klas 3 zdobyła Marta Skorupska, a wyróżnienie wśród uczniów klas 1 Patrycja Wąsowska.

Dziewczyny jako nagrody otrzymały książki z dedykacją pani Roksany oraz wzięły udział w spotkaniu z przesympatyczną autorką.