26 kwietnia 2019 r. decyzją szkolnego komitetu strajkowego wracamy do szkoły.

29.04.2019 r. język angielski dodatkowy według planu.

Klasa 3 odrabia tego dnia o godz. 9:30 za 24.04.2019 r.


 Wyjazd na basen

25 kwietnia 2019 r. zgodnie z planem uczniowie jadą na basen. Wyjazd spod szkoły o godz. 15:00.

W tym dniu będą również zajęcia taneczne z panem Mateuszem - godz. 14:15


Rusza nabór na szkolenia dla dorosłych "Ja w internecie" (Gmina Stanisławów)

Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji cyfrowych - jeśli zaczynasz pracę z komputerem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w tym zakresie - to szkolenie jest dla Ciebie.

Zapraszamy Rodziców, którzy chcieliby poznać rolę rodzica/opiekuna jako  przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci. Szkolenie to również wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami.

Udział w szkoleniu jest także wsparciem materialnym dla szkoły, gdyż dzięki organizacji kursu szkoła otrzyma laptopy.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie Gminy Stanisławów TUTAJ.

Swoją chęć udziału w szkoleniu można zgłaszać osobiście, telefonicznie lub mailowo do dyrektora szkoły pani Magdaleny Kożuch.

"Bezpieczna droga" 

Uczniowie klas 1-8 otrzymali kamizelki odblaskowe. Podarunek współfinansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drogach.

 Dzień Patrona 


24 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Pamięć o poecie czasów okupacji uczciliśmy recytując wiersze jego autorstwa i śpiewając piosenki o tematyce wojennej. Krótki biogram pisarza przybliżyła nam prezentacja multimedialna, z którą zapoznała nas uczennica klasy VII – Magdalena Ostrowska.

Dużym powodzeniem cieszył się konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VII. Jury konkursowe w składzie: dyrektora szkoły – p. Magdaleny Kożuch, przedstawicielki przedszkola – p. Sylwii Boguszewskiej, przedstawicielki klasy "O" – p. Małgosi Szwajkowskiej oraz przewodniczącej Samorządu Szkolnego – Mai Kożuch jednogłośnie przyznało I miejsce Sylwii Ciszkowskiej – uczennicy klasy V. Dziewczynka zachwyciła słuchaczy trafną interpretacją niezwykle trudnego i obszernego wiersza K. K. Baczyńskiego pt. "Ten czas". Pozostałe miejsca jury przyznało: Miłoszowi Cudnemu – uczniowi klasy IV – za wzruszające wykonanie "Elegii o chłopcu polskim", a także Ninie Kamińskiej z klasy V za utwór "Pokolenie".

Również "Konkurs Wiedzy o Patronie", który odbył się po części artystycznej, spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Pierwsze miejsce bezkonkurencyjnie zdobyła Emilia Śpiewak, uczennica klasy VII, z wynikiem 21,5 punktu. Drugie miejsce i 18 punktów zajęła Weronika Owsianko, natomiast trzecie miejsce ex aequo zajęły Magdalena Ostrowska (kl. VII) oraz Julia Cudna (kl. VI), dostając po 16 punktów.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły także dołożyli starań, żeby ten dzień był wyjątkowy, biorąc udział w konkursie plastycznym – "Portret Małego Powstańca". Prace konkursowe spotkały się z licznymi pochwałami i wywołały uśmiechy na twarzach Komisji.

O przygotowanie uroczystości zadbały panie polonistki: Urszula Młoduchowska oraz Paulina Bocheńska, za co im serdecznie dziękujemy :)

 

 

 

Mistrzowie ortografii

Nasi uczniowie, przygotowani przez panie: Ulę Młoduchowską i Paulinę Bocheńską, wzięli udział w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kałuszynie. Do etapu wojewódzkiego, zajmując 3 miejsce w kategorii klasy 5-6, zakwalifikował się Kacper Kot

Relacja tutaj