RODO

Rekrutacja do przedszkola, zerówki i kl. 1 na rok szkolny 2019/2020

Harmonogram, dokumenty w BIP-ie szkoły w zakładce Rekrutacja


Język angielski - dodatkowy:

Dnia 21.02.2019 r. klasa O i grupa 7+8 - zajęcia odwołane.

Dnia 28.02.2019 r. - zajęcia z jęz. ang - odwołane (wszystkie).


Plan dodatkowego angielskiego w II semestrze oraz informacje o BASENIE

w zakładce Uczniowie/Zajęcia pozalekcyjne


Uwaga!!! Absolwentka naszej szkoły potrzebuje pomocy.

Dołączamy się do apelu o wsparcie. Jak pomóc - kliknij zdjęcie:

26 stycznia 2019 r.

podczas szkolnego balu karnawałowego 

zebraliśmy 1415,44 zł.

Wszystkim serdecznie dziękujemy,

prosimy o dalsze wsparcie

i trzymamy kciuki za Panią Olę.

 

23 października 2018 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Panią Teresą Kozłowską zrealizowali zajęcia z programu edukacyjnego pod nazwą „5  porcji zdrowia – owoc, warzywo lub sok”.

Program ten miał na celu zwrócenie uwagi najmłodszym uczniom na potrzebę zadbania o edukację w zakresie zbilansowanej diety.

Dzieci w oparciu o Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej poszerzyły swoją wiedzę o właściwym odżywianiu się. Ciekawe i aktywizujące metody pracy pozwoliły na utrwalenie informacji o roli warzyw i owoców w prawidłowej diecie. Uczniowie dowiedzieli się, że podstawą prawidłowego żywienia jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z tych porcji można zastąpić szklanką soku.

Podczas trwania projektu dzieci chętnie spożywały przyniesione przez siebie owoce, warzywa i soki. Na koniec zajęć wszyscy aktywnie uczestniczyli w tworzeniu prac plastycznych. Były to plakaty nawiązujące do tematyki programu – „5 porcji zdrowia”.

Dziękuję Rodzicom za współpracę. Mam nadzieję, że dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe od najwcześniejszych lat  zaprocentuje kiedyś w przyszłości.

Teresa Kozłowska

ZDJĘCIA

Czego jeszcze nie wiemy o jabłku?

W dniach 8-12 października 2018 r. w obu oddziałach przedszkolnych metodą projektu realizowany był temat „Czego jeszcze nie wiemy o jabłku? Projekt miał na celu poszerzenie wiedzy przedszkolaków o popularnym owocu. Działania zaplanowane zostały na wielu płaszczyznach. W ramach projektu dzieci:

 • stawiały hipotezy badawcze i weryfikowały swoją wiedzę
 • tworzyły kolekcje (gromadziły w sali książki, foldery, teksty literackie, zdjęcia, różne gatunki jabłek)
 • uczestniczyły w wycieczce do pobliskiego sklepu
 • odbyły spotkanie z ekspertem- panią intendentką
 • prowadziły aktywność badawczą: określały ciężar jabłek z wykorzystaniem wagi szalkowej; rozpoznawały smaki jabłek, zapamiętywały nazwy
 • działały artystycznie: lepiły jabłka z masy solnej (kl.0) i plasteliny (dzieci młodsze), rysowały pastelami jabłoń; uczyły się tematycznych piosenek
 • zapoznały się z literaturą dziecięcą, w której wykorzystano temat jabłka; poprzez zabawy słownikowe wzbogacały swoje słownictwo
 • z pomocą rodziców przygotowały surówkę z jabłek i marchewki oraz sok jabłkowy.

W piątek 12 października 2018 r. nastąpiło podsumowanie projektu. W obecności Pani dyrektor Magdaleny Kożuch obie grupy naprzemiennie udzielały odpowiedzi na wylosowane pytania np. dlaczego obrane jabłko ciemnieje, ile waży 1 jabłko, jakie są gatunki jabłek, dlaczego jabłka są robaczywe, i wreszcie dlaczego jabłka są zdrowe? Zmagania zakończyły się remisem. Podczas rywalizacji dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat jabłek i ich zdrowotnych właściwości. Odpowiedź czterolatka, że „jabłka są zdrowe, bo mają pektyny, błonnik i oniża cholesterol” – bezcenna :). Spotkaniu towarzyszyła atmosfera miłej zabawy. Po zaprezentowaniu piosenek i zabaw tematycznych dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców. Wszystkie placki, ciasta i ciasteczka zawierały jabłka. Gratulujemy rodzicom kulinarnych talentów i dziękujemy za wsparcie.

Małgorzata Szwajkowska, Danuta Płochocka

ZDJĘCIA

12 października 2018 r. obchodziliśmy święto Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa 4 pod opieką wychowawczyni Pani Pauliny Bocheńskiej przygotowała akademię. Uczniowie w niezwykle zabawny sposób dotknęli rzeczywistości szkolnej. Żartobliwie pokazali nauczyciela w oczach innych: pani dyrektor, matki, lekarza, przyjaciela, informatyka czy też urzędnika ministerstwa edukacji. Nauczyciele razem z publicznością zaśmiewali się do łez, a Pani dyrektor podkreśliła, iż trudno będzie przebić to przedstawienie w następnych latach.

Nauczyciele oraz pracownicy szkoły obdarowani zostali medalami i kwiatami wykonanymi przez uczniów uczęszczających do świetlicy, życzeniami i kwiatami od Samorządu Uczniowskiego oraz słodkim co nieco od Rady Rodziców.

Życzenia wszystkim pracownikom szkoły złożył Pan wójt Adam Sulewski oraz zastępczyni przewodniczącego Rady Rodziców Pani Magdalena Sobańska.

Pani dyrektor podziękowała Pani Paulinie oraz klasie czwartej za olbrzymią dawkę humoru, a także złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom oraz podkreśliła, iż najlepszym prezentem ze strony ucznia dla nauczyciela jest jego szacunek, dobre zachowanie oraz odpowiedzialne i ambitne podejście do nauki.

ZDJĘCIA

Jesienna ścieżka sensoryczna w Przedszkolu

Realizując zagadnienia związane z aktualną porą roku oraz wykorzystując dary natury, 5 października  2018 r. w naszym przedszkolu stworzyliśmy „jesienną ścieżkę sensoryczną ". Nasza ścieżka składała się z: kasztanów, żołędzi, kukurydzy, orzechów włoskich oraz zasuszonych wcześniej liści.

Chodzenie po ścieżce sensorycznej rozwija:

 • motorykę dużą,
 • równowagę i koordynację ruchową,
 • stymuluje receptory znajdujące się w stopach,
 • wrażenia dotykowe,
 • a co najważniejsze pozwala dziecku rozwinąć wyobraźnię dotykową.

Dla dzieci była to świetna zabawa oraz ciekawe doświadczenie, a nauczycielka już planuje kolejne tego typu zajęcia z wykorzystaniem innych, ciekawych materiałów.

ZDJĘCIA