RODO                                                                                    PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU


Blachy po ciastach do odebrania w stołówce do 6 lipca 2018 r. - potem znikną :) 


Jeżeli możecie Państwo przesłać ciekawe zdjęcie z pikniku, to poprosimy o przesłanie na e-maila.


 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r.

8:30 - msza w Kościele Parafialnym w Stanisławowie

9:30 - uroczystość zakończenia klas 0-7

12:30 - uroczystość zakończenia Przedszkola.

Autobus szkolny w dniu zakończenia roku szkolnego

odjeżdża z Ładzynia o godz. 11:45


Zgłoszenia przyjmujemy do 21 czerwca 2018 r. do godz. 10:00!!!

Uwaga "Lato w szkole" - bezpłatne półkolonie w Ładzyniu.

Proszę o zapisywanie dzieci - karta i regulamin.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci z klas 1-3 oraz rodziców pracujących. Dzieci zapisujemy na jeden albo dwa tygodnie, nie przyjmujemy na pojedyncze dni.

Regulamin wypoczynku

 

 

X Gminne Igrzyska Sportowe dla klas 0-3

10 maja 2018 r.  już po raz dziesiąty zorganizowaliśmy Gminne Igrzyska Sportowe dla klas 0-3. Patronatem honorowym nasze igrzyska objął Wójt Gminy Stanisławów Adam Sulewski, który również ufundował puchary i medale dla zawodników.

Na zawody przybyli uczniowie z zaproszonych szkół gminnych: ze Szkoły Podstawowej w Pustelniku i ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie. Konkurencje były rozgrywane w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas 0 – po 5 zawodników oraz przedstawiciele klas 1-3 – po 6 zawodników. Drużyny konkurowały w następujących konkurencjach: bieg na czas, rzuty do celu oraz skok z miejsca lub w dal. Wysiłek i trudność  konkurencji zostały dostosowane do wieku zawodników.

Wszyscy zawodnicy odnieśli zwycięstwo, gdyż przy pięknej, ale upalnej pogodzie wykonali zaplanowane zadania i przy tym świetnie się bawili.  Na podium, zarówno w kategorii klasy „0” jak i klasy 1-3, stanęli zawodnicy w następującej kolejności:

1. miejsce Szkoła Podstawowa w Ładzyniu;

2. miejsce Szkoła Podstawowa w Stanisławowie;

3. miejsce Szkoła Podstawowa w Pustelniku.

Puchary, medale oraz dyplomy wręczył uczestnikom Pan wójt oraz dyrektor Zespołu Szkolnego w Ładzyniu Pani Magdalena Kożuch, która podziękowała wszystkim zawodnikom oraz opiekunkom uczniów z gminnych szkół, a także inicjatorkom i organizatorkom całej imprezy Paniom: Urszuli Dzido i Małgorzacie Szwajkowskiej.

ZDJĘCIA

Szkolny konkurs "MAŁY OMNIBUS"

W dniu 26 kwietnia 2018 r. świetlica szkolna zorganizowała konkurs wiedzy  dla dzieci z kl. "O". W konkursie wzięło udział pięciu małych uczestników: Maja Sałańska, Zosia Lewicka, Bartek Giers, Kuba Owsianko, Kacper Sawicki.

Każdy uczestnik konkursu losował 5 pytań. Pytania konkursowe dotyczyły wiedzy o naszym kraju, gminie, szkole, przyrodzie i ekologii.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą ogólną z różnych dziedzin. MAŁYM OMNIBUSEM został Bartek Giers, który prawidłowo odpowiedział na wszystkie wylosowane pytania.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy zwycięzcy oraz pozostałym małym uczestnikom konkursu.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Mirosława Rek.

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Biblioteka szkolna w Ładzyniu w różny sposób promuje czytelnictwo wśród uczniów . Dnia 23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z racji tego święta uczniowie klasy 5 wykonali plakaty  promujące czytelnictwo w szkole, które znalazły się następnie na gazetce szkolnej przygotowanej przez p. Ulę Młoduchowską. (Urszula Młoduchowska)

Święto Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Pani Joanna Rastawicka, przy wsparciu pani Agnieszki Badury, przygotowała naszych uczniów do występu.

Nasi aktorzy: Sylwia Ciszkowska, Ania Poziemska, Paulina Śmigielska, Weronika Owsianko, Magdalena Ostrowska, Kasia Witkowska, Bartek Jackiewicz i Dominik Zmokły, przedstawili w barwny i nowoczesny sposób historię naszego kraju. Był film, program telewizyjny, „Katechizm młodego Polaka”, mnóstwo faktów historycznych, ciekawostek – a wszystko w atrakcyjnej, ciekawej oprawie.

Warto wspomnieć, iż przedszkolaki akademię ubarwiły przygotowanymi samodzielnie flagami.

Na koniec porywającą piosenkę zaśpiewała Sylwia Ciszkowska, pozostawiając nas z refleksją: „Maj,  młody maj, wierzę w ten kraj.”

ZDJĘCIA