IX PIKNIK RODZINNY

odbędzie się 15 września 2019 r. o godz. 12:30,

w związku z jego organizacją prosimy zainteresowanych o pomoc w jego przygotowaniu:

1) fanty na loterię - można przynosić do szkoły;

2) przeczytane, niepotrzebne, ale niezniszczone książki  - można przynosić do szkoły.

Pozostałe informacje zostaną przekazane przez szkolną stronę oraz na zebraniu ogólnym.

Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w pomoc przy organizacji corocznego spotkania, czekamy również na ciekawe pomysły.

Dyrektor oraz Rada Rodziców


Wniosek o bilet miesięczny - TUTAJ można złożyć w sekretariacie szkoły w dniu rozpoczęcia roku szkolnego;

Wniosek zapisu do świetlicy - w zakładce świetlica - również proszę złożyć w dniu rozpoczęcia roku.

Wnioski papierowe będą dostępne w szkole  2.09.2019 r.


Wykaz podręczników do religii na 2019/2020 rok szkolny.


 

Powiatowy konkurs piosenki

Nasze uczennice: Oliwia Sawicka i Sylwia Ciszkowska wystąpiły na POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY zorganizowanym z okazji VII DNI POWIATU MIŃSKIEGO pod patronatem  Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego i Wójt Gminy Jakubów Hanny Wocial. Konkurencja była duża, stres także, ale nasze dziewczyny pięknie zaprezentowały się w repertuarze Natalii Kukulskiej i Anny Jantar.

 

 

GALILEO

Dnia 5 marca 2019 r. w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V, VII i VIII. Organizatorem konkursu „Galileo 2019” z matematyki było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 8 uczniów, których przygotowywała p. Anna Kowalczyk.  Uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki.

Wśród zwycięzców znalazło się dwoje uczniów z klasy VII:                      

Mateusz Sobański zdobył wyróżnienie za zajęcie 11 miejsca w Polsce.

Magdalena Ostrowska zdobyła wyróżnienie zajmując 12 miejsce w Polsce.                      

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

(autorka: Anna Kowalczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdobywamy Europę

W dniach 13, 14 i 15 maja 2019 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawczyniami Elżbietą Jankowską i Urszulą Młoduchowską pojechali na wycieczkę turystyczną na trasie:  Poznań, Tropikalna Wyspa, Berlin. W wyjeździe uczestniczyli także uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie również ze swoimi paniami.

Pierwszego dnia wycieczkowicze zwiedzali Poznań. Wraz z przewodnikiem obejrzeli najciekawsze miejsca miasta, zakupili pamiątki.

Kolejnego dnia odpoczywali na Tropikalnej Wyspie niedaleko Berlina – największym kompleksie basenowym. Tam korzystali z piaszczystej plaży, laguny morskiej ze wspaniałymi zjeżdżalniami oraz podziwiali roślinność lasu tropikalnego.

Ostatniego dnia wycieczki zwiedzali stolicę Niemiec – Berlin. Obejmowało ono Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Plac Poczdamski, Checkpoint Charlie, najpopularniejszą ulicę Friedrichstrasse,  Katedrę  Berlińską, Wieżę Telewizyjną oraz słynny Alexanderplatz.

Wielkim wyzwaniem dla uczniów były zakupy w niemieckich sklepach, w których musieli wykazać się znajomością języka oraz umiejętnością zachowania się w obcym kraju.

Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Zwiedzili wiele ciekawych miejsc, zawarli nowe znajomości oraz przyjaźnie.

          (autorki:U. Młoduchowska, E. Jankowska)

ZDJĘCIA

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 15, 16 i 17 maja 2019 r. uczniowie klas IV, V i VI pojechali na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną w Góry Świętokrzyskie. Dzieci wraz z wychowawczyniami paniami: Anną Kowalczyk, Renatą Wojdyną i Pauliną Bocheńską odkrywały niezwykłe bogactwo przyrodnicze i krajobrazowe województwa świętokrzyskiego.

Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi oraz weszły z przewodnikiem na Św. Krzyż. Następnego dnia zwiedziliśmy Rezerwat Kadzielnia w Kielcach, Dąb Bartek oraz Zamek w Chęcinach.  Następnie rozpoczęliśmy wędrówkę po zjawiskowo pięknych podziemiach Jaskini Raj. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii i tajemnicach unikatowej jaskini. Trzeciego dnia wycieczki odwiedziliśmy przepiękny dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach, a także klasztor z kościołem św. Katarzyny oraz  Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Pani przewodnik  opowiadała nam ciekawe anegdoty i przybliżała historie tych  pięknych miejsc w Górach Świętokrzyskich.

Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niesamowitych przeżyć. Podczas tej wycieczki uczniowie mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków naszego kraju, o których uczyli się na lekcjach w szkole. Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale ważną lekcją tolerancji  i przyjaźni.

(autor: A. Kowalczyk)

ZDJĘCIA