Dotychczasowa strona będzie działała przez pewien czas jako archiwum.

Rozstrzygnięcie konkursu "Kartka dla Patrona"

W konkursie prace złożyło 10 uczniów. Tylko 1 praca była zgodna z wytycznymi zawartymi w konkursie - należało przesłać 1 zdjęcie o określonych wymiarach i treści. Druga praca prawie spełniła wymagania konkursowe. Pozostałe prace, mimo że piękne, odbiegały nieco od wytycznych zawartych w regulaminie.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać:

1 miejsce Sylwii Ciszkowskiej

2 miejsce Oskarowi Gałązce

Pozostałe prace otrzymują wyróżnienie i nagrody pocieszenia.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach oraz do dokładnego czytania regulaminu:)

Nagrody ufundowała Rada Rodziców, po odbiór nagród zapraszamy do szkoły.

Prace zwycięzców: Sylwii i Oskara

Prace wyróżnione: Wiktora, Jakub i Kacper Walawko, Lena Domaszczyńska, Julia Lejman, Julia Owsianko, Natalia Siwiec i Franek Kiełbasa

Pasowanie na czytelnika

Nasi pierwszoklasiści 1 września 2020 r zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Ładzyniu, a dzisiaj - 2 marca 2021 r. nastąpiło oficjalne pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. 

Pandemia ogranicza fetowanie ważnych etapów w życiu ucznia, ale robimy, co możemy, aby celebrować istotne jego aspekty.

Rada Rodziców z tej okazji ufundowała pierwszoklasistom koszulki z logo szkoły oraz ich imionami, dzięki czemu prezentowali się jak prawdziwa drużyna.

Pani dyrektor wyposażyła uczniów w legitymacje szkolne - dowód na pełną przynależność do szkolnej społeczności wraz z okładką - aby się legitymacja szybko nie "zużyła".

Pani wychowawczyni obdarowała dzieci pierwszą książką.

Dziękujemy Pani Sylwii za przygotowanie uroczystości.

Mamy nadzieję, ze nasi pierwszoklasiści pokochają książki i zgodnie ze słowami Umberto Eco będą mogli żyć podwójnie.

Nasz Patron

Od kilku tygodni uczniowie kl. V na zajęciach z wychowawcą zdobywali, sięgając do różnych źródeł, informacje dotyczące patrona szkoły - K. K. Baczyńskiego. Efektem tych poszukiwań  są wykonane własnoręcznie oryginalne  prace plastyczne. Oto one:

Walentynki w starszych klasach

W tym roku w związku z panedmią nie mogliśmy wszystkim przekazać kartek walentynkowych osobiście, ale to nie znaczy, że nie można obchodzić tego dnia online, co udowodnili uczniowie klas 4-8: