Zmiana w Harmonogramie odrabiania języka angielskiego ROYAL. Harmonogram TUTAJ

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 15, 16 i 17 maja 2019 r. uczniowie klas IV, V i VI pojechali na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną w Góry Świętokrzyskie. Dzieci wraz z wychowawczyniami paniami: Anną Kowalczyk, Renatą Wojdyną i Pauliną Bocheńską odkrywały niezwykłe bogactwo przyrodnicze i krajobrazowe województwa świętokrzyskiego.

Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi oraz weszły z przewodnikiem na Św. Krzyż. Następnego dnia zwiedziliśmy Rezerwat Kadzielnia w Kielcach, Dąb Bartek oraz Zamek w Chęcinach.  Następnie rozpoczęliśmy wędrówkę po zjawiskowo pięknych podziemiach Jaskini Raj. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii i tajemnicach unikatowej jaskini. Trzeciego dnia wycieczki odwiedziliśmy przepiękny dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach, a także klasztor z kościołem św. Katarzyny oraz  Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Pani przewodnik  opowiadała nam ciekawe anegdoty i przybliżała historie tych  pięknych miejsc w Górach Świętokrzyskich.

Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niesamowitych przeżyć. Podczas tej wycieczki uczniowie mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków naszego kraju, o których uczyli się na lekcjach w szkole. Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale ważną lekcją tolerancji  i przyjaźni.

(autor: A. Kowalczyk)

ZDJĘCIA

II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"

14 maja 2019 r. nasi uczniowie: Lena Sobańska, Szymon Rozbicki, Martyna Siwiec oraz Julia Zdrojewska, wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr". Uczniów przygotowywały panie: Anna Królikowska i Urszula Dzido. 

Konkurs ten został przeprowadzony dzięki współpracy z panią Ewą Kowalik ze  Studium Nauczania Matematyki  (MathRiders). W konkursie wzięło udział 7 szkół z powiatu mińskiego - w tym nasza jako jedyna spoza Mińska Mazowieckiego. Nasza malutka szkoła była reprezentowana przez 4 dzieci, a więc w porównaniu z mińskimi szkołami, bardzo liczną grupę. 

Dla naszych uczniów oraz dla szkoły jest to duże osiągnięcie, z którego bardzo się cieszymy i gratulujemy naszym Matematykom.

 

 

 

Spotkanie z pisarką

8 maja 2019 r. naszą szkołę odwiedziła pisarka pani Katarzyna Wasilkowska. Tym większa to radość, bo pani Kasia mieszka obok oraz w swojej ostatniej powieści "Kobra" wspomniała i o naszym Ładzyniu. 

Pani Kasia porozmawiała z uczniami o czytaniu książek, dając im również wypowiedzieć się na ten temat. Opowiedziała o sobie, a przede wszystkim o swojej najnowszej książce. Zaciekawiła uczniów, gdyż dopytywali bardzo mocno o sekrety z powieści.

Mamy nadzieję, że spotkanie zmobilizuje wszystkich do sięgnięcia po powieść, do czego zachęcamy :)

 

 

 

 

Święto Konstytucji 3 Maja 

Nieco spóźnieni, bo 7 maja obchodziliśmy Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 5, przygotowani przez panie Joannę Rastawicką oraz Renatę Wojdynę, pokazali w sposób niezwykle smakowity fragment naszej historii. Wiktoria i Igor niczym profesjonalni aktorzy odtworzyli humorystycznie uczucia łączące króla Stanisława i carycę Katarzynę. Sylwia okrasiła grę aktorów swoim śpiewem, a Nina i Paulina pięknie poprowadziły widzów przez meandry wydarzeń końca XVIII wieku. I nie można nie wspomnieć o chłopcach - żołnierzach, z których Bartek okazał się najzabawniejszy, chociaż najskromniej umundurowany. Występ ilustrowała prezentacja (muzyka, film, obraz) pięknie podkreślająca i grę aktorów i przekaz historyczny.