9 stycznia odbył się w naszej szkole apel profilaktyczny poświęcony skutkom zażywania dopalaczy. Pani Katarzyna Wąsowska omówiła zagrożenia związane z przyjmowaniem dopalaczy, przestrzegała przed spożywaniem substancji nieznanego pochodzenia. Na tablicy pt. „Profilaktyka w naszej szkole” została zamieszczona gazetka informacyjna, a uczniowie otrzymali ulotki.

                Podczas apelu został rozstrzygnięty konkurs przeprowadzony przez Katarzynę Wąsowską i  Annę Kowalczyk na konstrukcję najciekawszego i najładniejszego karmnika dla ptaków. Nagrody laureatom wręczyła Pani Dyrektor.

I miejsce zajęła Estera Gizińska z klasy V

II miejsce zajęli Wiktoria Malesa klasa III i Bartosz Jackiewicz klasa V

III miejsce  Martyna Jackiewicz i Bartosz Wołkowicz klasa III

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Karmniki są bardzo ładne i ciekawe. Zostaną zawieszone na placu szkolnym i staną się stołówką dla okolicznych ptaków.

K. Wąsowska

  

  Czwartek przed świętami Bożego Narodzenia  spędziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście. Tradycją stała się Szkolna Wigilia, która jednoczy całą  szkolną społeczność. Zapraszamy też gości, aby wspólnie świętować narodziny Zbawiciela. W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas wójt Gminy Stanisławów Adam Sulewski oraz przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącym p. Waldemarem Zbytkiem.

   To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła  p. dyrektor Mirosława Rek witając wszystkich  i składając świąteczne życzenia. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie„ Jasełkowa łezka humoreska” przygotowane przez uczniów z klas III i V pod opieką p. Agnieszki Ciszkowskiej. Wszyscy z zainteresowanie śledzili  spektakl, który był pełen piosenek i humoru. Punktem wyjścia była zabawa w teatr, z której dzieci płynnie przeszły do odgrywanie jasełek.  Fabuła wymagała wszystkich niezbędnych ról: Maryi- Sylwia Ciszkowska,  Józefa – Mateusz Obrębski, mędrców: Igor Ostrowski, Arek Kobza i Dominik Zmokły, paserzy: Klaudia Szponar,Magdalena Ostrowska, Weronika Owsianko, Kasia Witkowska, Paulina Śmigielska i Wiktoria Malesa. Zaskoczeniem byli  oryginalni bohaterowie w stajence betlejemskiej - myszy: Ania Bartnicka, Asia Jastrzębska i Ania Poziemska oraz kot - Nina Kamińska . Osiołka zagrał Mikołaj Zieliński a owieczką była Ania Olendzka. W rolę narratora wcieliła się Emilka Śpiewak. Nieoczekiwanym wydarzeniem na scenie była duchowa przemiana kota. Ostatni akt z humorystycznymi dialogami zwieńczyła  kolęda „Dzisiaj w Betlejem”.

  Następnie w  radosnym nastroju udaliśmy się  do przygotowanych przez uczniów i rodziców sal, gdzie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem serdeczne życzenia. W końcu nastąpiła degustacja potraw wigilijnych przygotowanych przez naszą kuchnię. Na zakończenie wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, by wspólnie śpiewać kolędy.

                                                                                                 Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA