IX PIKNIK RODZINNY

odbędzie się 15 września 2019 r. o godz. 12:30,

w związku z jego organizacją prosimy zainteresowanych o pomoc w jego przygotowaniu:

1) fanty na loterię - można przynosić do szkoły;

2) przeczytane, niepotrzebne, ale niezniszczone książki  - można przynosić do szkoły.

Pozostałe informacje zostaną przekazane przez szkolną stronę oraz na zebraniu ogólnym.

Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w pomoc przy organizacji corocznego spotkania, czekamy również na ciekawe pomysły.

Dyrektor oraz Rada Rodziców


Wniosek o bilet miesięczny - TUTAJ można złożyć w sekretariacie szkoły w dniu rozpoczęcia roku szkolnego;

Wniosek zapisu do świetlicy - w zakładce świetlica - również proszę złożyć w dniu rozpoczęcia roku.

Wnioski papierowe będą dostępne w szkole  2.09.2019 r.


Wykaz podręczników do religii na 2019/2020 rok szkolny.


 

II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"

14 maja 2019 r. nasi uczniowie: Lena Sobańska, Szymon Rozbicki, Martyna Siwiec oraz Julia Zdrojewska, wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr". Uczniów przygotowywały panie: Anna Królikowska i Urszula Dzido. 

Konkurs ten został przeprowadzony dzięki współpracy z panią Ewą Kowalik ze  Studium Nauczania Matematyki  (MathRiders). W konkursie wzięło udział 7 szkół z powiatu mińskiego - w tym nasza jako jedyna spoza Mińska Mazowieckiego. Nasza malutka szkoła była reprezentowana przez 4 dzieci, a więc w porównaniu z mińskimi szkołami, bardzo liczną grupę. 

Dla naszych uczniów oraz dla szkoły jest to duże osiągnięcie, z którego bardzo się cieszymy i gratulujemy naszym Matematykom.

 

 

 

Spotkanie z pisarką

8 maja 2019 r. naszą szkołę odwiedziła pisarka pani Katarzyna Wasilkowska. Tym większa to radość, bo pani Kasia mieszka obok oraz w swojej ostatniej powieści "Kobra" wspomniała i o naszym Ładzyniu. 

Pani Kasia porozmawiała z uczniami o czytaniu książek, dając im również wypowiedzieć się na ten temat. Opowiedziała o sobie, a przede wszystkim o swojej najnowszej książce. Zaciekawiła uczniów, gdyż dopytywali bardzo mocno o sekrety z powieści.

Mamy nadzieję, że spotkanie zmobilizuje wszystkich do sięgnięcia po powieść, do czego zachęcamy :)

 

 

 

 

Święto Konstytucji 3 Maja 

Nieco spóźnieni, bo 7 maja obchodziliśmy Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 5, przygotowani przez panie Joannę Rastawicką oraz Renatę Wojdynę, pokazali w sposób niezwykle smakowity fragment naszej historii. Wiktoria i Igor niczym profesjonalni aktorzy odtworzyli humorystycznie uczucia łączące króla Stanisława i carycę Katarzynę. Sylwia okrasiła grę aktorów swoim śpiewem, a Nina i Paulina pięknie poprowadziły widzów przez meandry wydarzeń końca XVIII wieku. I nie można nie wspomnieć o chłopcach - żołnierzach, z których Bartek okazał się najzabawniejszy, chociaż najskromniej umundurowany. Występ ilustrowała prezentacja (muzyka, film, obraz) pięknie podkreślająca i grę aktorów i przekaz historyczny. 

 

 

 

 

 

 

 

Giełda Szkół Średnich

Dnia 29 kwietnia 2019 roku nasi ósmoklasiści uczestniczyli w XVI Powiatowej Giełdzie Szkół Średnich, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie pojechali  na giełdę  w celu zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Otrzymali oni również informatory, w których zawarte były szczegółowe informacje dotyczące szkół, które promowali dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie.

Dużym atutem giełdy była możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami i uczniami danych szkół oraz zwiedzanie budynku szkoły , w której to spotkanie miało miejsce.

Wybór odpowiedniej szkoły średniej to bardzo ważna decyzja. Myślę, że ten wyjazd pomógł naszym przyszłym absolwentom w wyborze dalszej edukacji. Wychowawczyni  - Urszula Młoduchowska