29.04.2019 r. język angielski dodatkowy według planu.

Klasa 3 odrabia tego dnia o godz. 9:30 za 24.04.2019 r.


Rusza nabór na szkolenia dla dorosłych "Ja w internecie" (Gmina Stanisławów)

Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji cyfrowych - jeśli zaczynasz pracę z komputerem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w tym zakresie - to szkolenie jest dla Ciebie.

Zapraszamy Rodziców, którzy chcieliby poznać rolę rodzica/opiekuna jako  przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci. Szkolenie to również wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami.

Udział w szkoleniu jest także wsparciem materialnym dla szkoły, gdyż dzięki organizacji kursu szkoła otrzyma laptopy.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie Gminy Stanisławów TUTAJ.

Swoją chęć udziału w szkoleniu można zgłaszać osobiście, telefonicznie lub mailowo do dyrektora szkoły pani Magdaleny Kożuch.

Szkolna Wigilia

       Święta Bożego Narodzenia wprowadzają nas w wyjątkowy nastrój. Udzielił się on również uczniom i nauczycielom naszej szkoły. W ostatni dzień nauki przed zimową przerwą świąteczną spotkaliśmy się na klasowych wigiliach oraz obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Polska stajenka czyli jasełka wigilijne” przygotowane przez uczniów z klasy IV pod opieką pani Agnieszki Ciszkowskiej. Inscenizacja przedstawiała historię Bożego Narodzenia z perspektywy przeciętnego polskiego domu. Aktorzy z zaangażowaniem odgrywali swoje role budząc aplauz i śmiech publiczności. Na zakończenie Julia Cudna  z  kl.VI zagrała  na skrzypcach kolędy.

     Po przedstawieniu dyrektor szkoły pani Magdalena Kożuch złożyła wszystkim świąteczne życzenia . Do życzeń dołączył się ks. dziekan Bronisław Janiszewski, który wszystkim zebranym życzył radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Swoje życzenia przekazała również przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Sobańska. Następnie pani dyrektor wraz z paniami Anną Królikowską i Małgorzatą Szwajkowską wręczyły nagrody w konkursie na „Drzewko bożonarodzeniowe”.

Agnieszka Ciszkowska

 

ZDJĘCIA

Od grosika do złotówki 

Od stycznia do grudnia 2018 roku realizowany był w naszej szkole projekt pod patronatem Ministerstwa Finansów „ Od grosika do złotówki”. Uczestniczyli w nim uczniowie obecnej kl. III wraz z wychowawcą p. Teresą Kozłowską.

Tematyka projektu koncentrowała się wokół pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości. Głównym celem projektu było nabycie przez uczniów umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach zarabiania i racjonalnego wydawania pieniędzy.

Każdy uczeń otrzymał bogaty komplet materiałów, w tym „Dzienniki podróży”, które dokumentowały realizację poszczególnych zadań.

Istotnym elementem projektu była współpraca z rodzicami, którzy aktywnie włączyli się w pracę swoich dzieci. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali zadania domowe, pomagali uzupełniać Kartę Oszczędzania i wspólnie bawili się z dziećmi podczas zajęć podsumowujących projekt.

Mam nadzieję, że udział w tym programie pozwoli uczniom w przyszłości sprawniej poruszać się po świecie finansów oraz bezpiecznie zarządzać swoimi środkami poprzez podejmowanie przemyślanych decyzji. Rodzicom dziękuję za wsparcie i pomoc w realizacji zadań projektowych.

Teresa Kozłowska

ZDJĘCIA

Konkurs "Drzewko bożonarodzeniowe"

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia został ogłoszony konkurs na wykonanie drzewka bożonarodzeniowego. Wpłynęło ponad 50 prac w trzech kategoriach wiekowych. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie drzewka były przepiękne. Podczas oceniania prac głównym kryterium było: oryginalność i niepowtarzalność pracy/pomysłu oraz samodzielność wykonania. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczono podczas szkolnych Jasełek. Na nagrodę zasłużyli wszyscy wykonawcy, gratulujemy utalentowanym, pomysłowym i twórczym artystom :)

Świąteczne malowanie bombek 

W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. klasie I również udzieliła się świąteczna atmosfera i pod czujnym okiem pani Elżbiety Kamińskiej uczniowie malowali  i ozdabiali świąteczne bombki. Oczywiście nie obyło się bez stłuczek. Ale i tak efekt końcowy był wspaniały.

 

ZDJĘCIA