AKTUALNOŚCI

Zebranie "trójek klasowych" i Rady Rodziców - 23 maja 2018 r. godz. 17:00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych organizacja Pikniku rodzinnego.


22 maja 2018 r. - język angielski dodatkowy odrabia klasa 1 - 7:50-9:30


EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY 

Dnia 13 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole finał krajowy Europejskiego Quizu Finansowego. W finale wzięły udział uczennice klasy VII Maja Kożuch i Emilia Staszak. Finalistki zdobyły wysokie miejsce w Polsce. Uczennice wykazały się wiedzą na temat finansów oraz szybkością udzielania poprawnych odpowiedzi. Nad przebiegiem finału w szkole czuwał koordynator EQF pani Anna Kowalczyk.

          Gratulacje dziewczyny !

Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

Dnia 8 marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Recytatorzy prezentowali przed komisją w składzie: Pani Dyrektor Magdalena Kożuch i Pani Urszula Młoduchowska swoje zdolności recytatorskie.

 Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs wśród uczniów kl. I – III, do którego przystąpili: Martynka Siwiec z kl. I, Oliwka Sawicka z kl. II oraz silna grupa z klasy III – Julia Piotrowska, Sandra Gomulska, Miłosz Cudny, Julia Lejman i Julia Owsianko.

W kategorii kl. IV – VII wystąpiły: Sylwia Ciszkowska i Nina Kamińska – przedstawicielki kl. IV oraz Maja Kożuch ucz. kl. VII.

W gminnym etapie konkursu, który odbędzie się 16 marca w GBP w Stanisławowie, naszą szkołę będą reprezentować: Julia Piotrowska, Miłosz Cudny, Nina Kamińska, Sylwia Ciszkowska i Maja Kożuch.

 Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Spektakl "Magiczny kapelusz"        

9 marca 2018 r., dzięki współpracy z naszym GOPS-em, nasi uczniowie mogli obejrzeć spektakl profilaktyczny "Magiczny kapelusz". W humorystyczny sposób aktorzy pokazali młodym uczestnikom, dlaczego nie należy wyśmiewać się z innych oraz do czego może doprowadzić odrzucenie.

 

ZDJĘCIA

Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

5 marca 2018 r.  grupa „Zaelektryzowani” przeprowadziła niecodzienną lekcję fizyki i chemii w naszej szkole.
Poprzez elementy wykładu, laboratorium, quizu oraz kabaretu animatorzy zaprezentowali uczestnikom efektowne eksperymenty fizyczno - chemiczne, m.in. z  lewitującą piłką. Uczniowie obserwowali właściwości butanu, powstawanie wodoru i dwutlenku węgla. Były też zabawy z helem. Nie zabrakło ognia i wybuchów. Nasi uczniowie mogli nie tylko zobaczyć eksperymenty, ale również wziąć udział w niektórych z nich, co robili z wielkim zaangażowaniem. Scenariusz tych niezwykłych zajęć łączył w sobie elementy edukacyjne z humorystycznymi. Najwięcej emocji wzbudził pokaz spalania butanu na ręce uczennicy klasy 7. 

 

ZDJĘCIA