RODO                                                                                    

AKTUALNOŚCI 


Dziennik elektroniczny - panel dla Rodziców dzieci z Przedszkola oraz zerówki będzie aktywny po 31 października 2018 r. 


FESTIWAL PROGRAMOWANIA Z MATHRIDERS

27 października 2018 r. o godz. 14:30 w naszej szkole.

Kto może wziąć udział: RODZIC+DZIECKO (wiek: od "0" do 3 kl.).

Liczba miejsc ograniczona - zapisy u p. dyrektor.

Sukcesy matematyczne

 Nasi  uczniowie zdobyli  następujące miejsca  w Ogólnopolskim  Konkursie  Matematycznym „Galileo”.

W kategorii uczniów klas 4-7 laureatami zostali: 

Magdalena Ostrowska z kl. 6

Emilia Śpiewak z kl. 6

Weronika Owsianko z kl. 6

Rafał  Szymorowski z kl. 7

Dyplom uznania zdobyli:

Mateusz Zbytek i Mateusz Parol z kl. 5 oraz Mateusz Sobański  i Katarzyna Witkowska z kl. 6

Uczniów przygotowała Pani Anna Kowalczyk.

Gratulujemy!

Dzień Ziemi 

Z niewielkim poślizgiem - 11 maja 2018 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji przed naszymi uczniami stanęły dwa zadania do wykonania. Pierwsze to ubrać się na zielono - najlepiej, czyli najbardziej zielono wyglądały dzieci z przedszkola, zerówki oraz klasy 2.

Drugim zadaniem był konkurs. Dzieci z przedszkola miały do wykonania instrument muzyczny z surowców wtórnych, a uczniowie SP wykonywali najlepiej wspólnie rzecz zgodną z hasłem "Odpadków nie marnuję, ciekawe rzeczy z nich czaruję".

Przedszkolaki wykonały swoje dzieła, które można podziwiać w szatni przedszkolnej. W konkursie dzieci zajęły następujące miejsca:

1. miejsce Blanka Chudek-Marszał i Patryk Wiercioch

2. miejsce Ola Sawicka i Damian Kruszewski

3. miejsce Igor Piotrzkowicz

oraz Julian Gostołek nagroda za udział w konkursie.

Konkurs szkolny do rozstrzygnięcia był nieco trudniejszy, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie klasy. Przedstawiciele klas otrzymali bon o wartości 50 zł ufundowany przez Radę Rodziców oraz drobne gadżety przydatne w szkole.

Teraz nasi uczniowie muszą poćwiczyć podstawy samorządności, gdyż każda klasa wspólnie z wychowawcą ma zdecydować, w jaki sposób zrealizuje swój bon.

Szczególne podziękowania należą się Pani Danusi Płochockiej za pilotowanie konkursu w przedszkolu oraz Pani Bogusi Dymerskiej za zainicjowanie i zorganizowanie Dnia Ziemi.

 

PRACE UCZNIÓW

 

 

 

 

 

"Na tropie afery, gdzie podziały się litery"

11 maja 2018 r. dzięki Gminnej Bibliotece w Stanisławowie przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-4 mogli obejrzeć przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa.

"Na tropie afery, gdzie podziały się litery" jest to opowieść o tym, jak ważne w naszym życiu jest czytanie książek. Ciekawi i barwni bohaterowie - np. Bibliotekarka, Detektyw - starali się rozwijać wyobraźnię naszych młodszych uczniów oraz zachęcać do czytania książek, co w obecnych czasach nie jest łatwe.

Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem obejrzały spektakl, idea propagowania czytelnictwa wśród naszych uczniów została zrealizowana - czekamy na wzrost wypożyczeń w bibliotece szkolnej :)

ZDJĘCIA