AKTUALNOŚCI

Odrabianie dodatkowego angielskiego:

17.02.2018 r. (sobota)- 10:00-11:40 – klasa II , 11:45-12:30 – klasa I

21.02.2018 r. (środa) - klasa 4 15:00-15:45

23.02.2018 r. (piatek) 6+7 klasa 15:00-15:45

 


 


Bijemy kolejny rekord - w pisaniu listów do św. Mikołaja.

Tak sprawowali się najmłodsi:

Godzina kodowania - zakończona

#UCZYMY RATOWAĆ - BIJEMY REKORD

11 października 2017 r. Grupa medyczna OSP Ładzyń przeszkoliła wszystkich uczniów naszej szkoły w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie to było niezbędne, abyśmy 16 października mogli wziać udział w ogólnopolskim biciu rekordu w resuscytacji zorganizowanym przez WOŚP. Dzięki niezawodnym ratownikom z OSP Ładzyń punkt 12:00 przystapiliśmy do akcji. Nie było łatwo, ręce bolały, gdyż trzeba było wytrzymać pół godziny, ale daliśmy radę. W akcji wzięło udział 80 uczniów i 9 dorosłych, ćwiczyliśmy na 6 fantomach. 

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie Grupie medycznej OSP Ładzyń, nie tylko za szkolenie, za wielka pomoc we wzięciu udziału w rekordzie, ale przede wszystkim za możliwość, że kiedy przyjdzie niespodziewanie ta chwila, gdy będziemy musieli komuś pomóc, będziemy umieli to zrobić.

Dziękujemy 

Szkolenie:

Rekord:

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym roku głównym hasłem akcji jest: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Z tej okazji koordynator akcji pani Anna Kowalczyk przygotowała dla uczniów klas III – VII egzamin sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia i chętnie brali udział w akcji. Na pamiątkę tego matematycznego święta odsłoniliśmy Tablicę Tabliczki Mnożenia, która znajduje się na korytarzu szkolnym.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnej emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji, a nauka poprzez zabawę dała dzieciom możliwość zapamiętania i utrwalenia tabliczki mnożenia.

ZDJĘCIA