26 kwietnia 2019 r. decyzją szkolnego komitetu strajkowego wracamy do szkoły.

29.04.2019 r. język angielski dodatkowy według planu.

Klasa 3 odrabia tego dnia o godz. 9:30 za 24.04.2019 r.


 Wyjazd na basen

25 kwietnia 2019 r. zgodnie z planem uczniowie jadą na basen. Wyjazd spod szkoły o godz. 15:00.

W tym dniu będą również zajęcia taneczne z panem Mateuszem - godz. 14:15


Rusza nabór na szkolenia dla dorosłych "Ja w internecie" (Gmina Stanisławów)

Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji cyfrowych - jeśli zaczynasz pracę z komputerem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w tym zakresie - to szkolenie jest dla Ciebie.

Zapraszamy Rodziców, którzy chcieliby poznać rolę rodzica/opiekuna jako  przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci. Szkolenie to również wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami.

Udział w szkoleniu jest także wsparciem materialnym dla szkoły, gdyż dzięki organizacji kursu szkoła otrzyma laptopy.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie Gminy Stanisławów TUTAJ.

Swoją chęć udziału w szkoleniu można zgłaszać osobiście, telefonicznie lub mailowo do dyrektora szkoły pani Magdaleny Kożuch.

Spektakl teatralny

16 listopada 2018 r., dzięki uprzejmości Pani Wiesławie Czapskiej - dyrektor Gminnej Biblioteki w Stanisławowie, nasze przedszkolaki, zerówiaki i dzieci z klas 1-3 mogły obejrzeć spektakl "Co w trawie piszczy?". Widowisko zachęcało do czytania, zapraszało do odwiedzania świata książki.

 

ZDJĘCIA

   

Z okazji 100. rocznicy  odzyskania niepodległości  9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się kilka akcji patriotyczno-społecznych:

  • O godz. 11:11 wspólne śpiewanie hymnu z towarzyszeniem sztandaru szkoły "Rekord dla Niepodległej";
  • Włożyliśmy strój biało-czerwony
  • Samorząd Uczniowski/sekcja wolontariatu przeprowadziła akcję "Dzwonek na obiad" - sprzedaż ciast na cel dobroczynny
  • Na korytarzu szkoły oraz w salach dominował wystrój biało-czerwony oraz gazetki tematyczne dotyczące Święta Niepodległości
  • Otrzymaliśmy kartki pocztowe od Muzeum im. J. Piłsudskiego i wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji społecznej polegającej na wysłaniu do bliskich kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości
  • Biblioteka szkolna przygotowała wystawkę książek
  • Nasi uczniowie wzięli udział w dwudniowych warsztatach "Niepodległość uskrzydla" zorganizowanych przez Muzeum im. J. Piłsudskiego w Sulejówku
  • Nasze uczennice zdobyły wysokie miejsca w konkursach związanych ze świętem 11 listopada: Nina Kamińska 2. miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Młodzi na 100-lecie", a Maja Kożuch 1. miejsce w gminnym konkursie historyczno-plastycznym
  • Nasi uczniowie wykonali mnóstwo flag i kotylionów, aby oddać charakter Święta!
  • A 11 listopada 2018 r. uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

ZDJĘCIA

 

 

 

 

Dzień Papieski w naszej szkole 

     Co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Papieski. Uczniowie z tej okazji przygotowują program artystyczny. Tym razem  wystąpili przedstawiciele  kl. V ( Ania Bartnicka, Sylwia Ciszkowska, Nina Kamińska, Mateusz Obrębski, Wiktoria Malesa,  Ania Poziemska, Natalia Siwiec, Paulina Śmigielska), którzy  przygotowali montaż słowno – muzyczny o Janie Pawle II. Dzieci przypomniały, jak wielkim człowiekiem był Papież – Polak  i  jak jego pontyfikat wpłynął na losy świata. Wspólnie śpiewaliśmy ulubioną pieśń Ojca Świętego  -„Barkę”. Na zakończenie wysłuchaliśmy słów Papieża  wypowiedzianych w 1979 r. na krakowskich Błoniach, w których  wzywa Polaków  do zachowania wiary  i umiłowania Ojca.

Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA