Otrzymaliśmy od Pana ministra:

WOŚP w naszej szkole

Po raz pierwszy 10 stycznia 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w 28 akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod swoje skrzydła wziął nas stanisławowski sztab z Panią Ulą Araszkiewicz na czele - za co serdecznie dziękujemy.

Nasze panie: Sylwia Boguszewska, Paulina Bocheńska i Elżbieta Jankowska oraz uczniowie Samorządu Uczniowskiego zabrali się za organizację i przygotowali wielki kiermasz: wyprzedaż garażową, sprzedaż ciast i napojów oraz loterię.  

Koło Gospodyń Wiejskich w Ładzyniu przygotowało około 500 smacznych pierogów, które zostały sprzedane.

Zebraliśmy łącznie 4602, 32 zł + 50 euro+ 1 korona czeska.

O godzinie 17:00 odbył się symboliczny finał, na który przyjechała również Pani Wójt Kinga Sosińska z prezentami, dzięki czemu nasz finał miał szerszy zakres i więcej dzieci ucieszyło się z podwójnego losowania - za co serdecznie dziękujemy Pani Wójt.

Podziękowania należą się wszystkim ofiarodawcom, ale również tym, którzy pomogli w organizacji akcji, czyli:

- Paniom: Sylwii, Paulinie i Eli za przygotowanie całej akcji oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy pomagali w przygotowaniu, w trakcie oraz w sprzątaniu;

-Uczniom, którzy nie żałowali rąk i nóg podczas noszenia, klejenia, przygotowywania itp

-Rodzicom, którzy upiekli ciasta oraz podarowali fanty na loterię i kiermasz;

-Panu Waldemarowi Zbytkowi za inspirację, ale przede wszystkim za ogromne wsparcie materialne;

-Kołu Gospodyń Wiejskich w Ładzyniu za pierogi i wszelką pomoc;

-Wszystkim którzy znaleźli chwilę czasu i zajrzeli do nas w piątek, aby zobaczyć, co się dzieje;

-Wszystkim DARCZYŃCOM (głównie Uczniom przygotowanym przez Rodziców), którzy otworzyli swoje serca i portfele;

Dzięki tej akcji wparliśmy nie tylko WOŚP, ale również Caritas, gdyż wszystkie rzeczy, które zostały, przekazaliśmy tej organizacji.

ZDJĘCIA

Takie lekcje tylko u nas!!!!

Klasa 6 już drugi rok realizuje, pod opieką pań Joanny Rastawickiej i Renaty Wojdyny, innowację pedagogiczną. W tym roku uczniowie uczą się w teorii i praktyce o gotowaniu :)

 

Zobaczcie ich dzieła:

1. film 

2. film

3. film

Wigilia w naszej szkole

Święta Bożego Narodzenia wprowadzają nas w wyjątkowy nastrój. Udzielił się on również uczniom i nauczycielom naszej szkoły. W ostatni dzień nauki przed zimową przerwą świąteczną spotkaliśmy się na klasowych wigiliach oraz obejrzeliśmy jasełka pt. „On jest Królem” przygotowane przez uczniów z klasy V i VI pod opieką pani Agnieszki Ciszkowskiej. W rolę Maryi i Józefa wcielili się Julia Owsianko i Franek Kiełbasa, aniołami były: Sandra Gomulska, Julia Lejman, Paulina Lejman i Martyna Jackiewicz, diabła zagrał Kuba Lewicki, pasterzy Natalia Siwiec i Julia Jerzak, rolę trzech króli odegrali: Kacper Rozbicki, Kuba Kałuski i Janek Popławski, strasznego Heroda zagrała Michalina Wojda, a za zwierzęta ze stajenki przebrali się Bartek Wołkowicz i Mikołaj Kruszewski, dziecko i rodziców zagrali Julia Piotrowska, Amelia Madziar i Mateusz Obrębski. Nad wszystkim czuwał narrator, który świetnie rapował – Maksymilian Gałązka.

Po przedstawieniu dyrektor szkoły pani Magdalena Kożuch złożyła wszystkim świąteczne życzenia i razem z przewodniczącą Rady Rodziców paniąMagdaleną Sobańską oraz nauczycielkami panią Anną Królikowską i panią Małgorzatą Szwajkowską wręczyła nagrody w konkursie na bożonarodzeniową ozdobę.

(autor Agnieszka Ciszkowska)

ZDJĘCIA