AKTUALNOŚCI

Zebranie "trójek klasowych" i Rady Rodziców - 23 maja 2018 r. godz. 17:00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych organizacja Pikniku rodzinnego.


22 maja 2018 r. - język angielski dodatkowy odrabia klasa 1 - 7:50-9:30


Dzień Ziemi 

Z niewielkim poślizgiem - 11 maja 2018 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji przed naszymi uczniami stanęły dwa zadania do wykonania. Pierwsze to ubrać się na zielono - najlepiej, czyli najbardziej zielono wyglądały dzieci z przedszkola, zerówki oraz klasy 2.

Drugim zadaniem był konkurs. Dzieci z przedszkola miały do wykonania instrument muzyczny z surowców wtórnych, a uczniowie SP wykonywali najlepiej wspólnie rzecz zgodną z hasłem "Odpadków nie marnuję, ciekawe rzeczy z nich czaruję".

Przedszkolaki wykonały swoje dzieła, które można podziwiać w szatni przedszkolnej. W konkursie dzieci zajęły następujące miejsca:

1. miejsce Blanka Chudek-Marszał i Patryk Wiercioch

2. miejsce Ola Sawicka i Damian Kruszewski

3. miejsce Igor Piotrzkowicz

oraz Julian Gostołek nagroda za udział w konkursie.

Konkurs szkolny do rozstrzygnięcia był nieco trudniejszy, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie klasy. Przedstawiciele klas otrzymali bon o wartości 50 zł ufundowany przez Radę Rodziców oraz drobne gadżety przydatne w szkole.

Teraz nasi uczniowie muszą poćwiczyć podstawy samorządności, gdyż każda klasa wspólnie z wychowawcą ma zdecydować, w jaki sposób zrealizuje swój bon.

Szczególne podziękowania należą się Pani Danusi Płochockiej za pilotowanie konkursu w przedszkolu oraz Pani Bogusi Dymerskiej za zainicjowanie i zorganizowanie Dnia Ziemi.

 

PRACE UCZNIÓW

 

 

 

 

 

"Na tropie afery, gdzie podziały się litery"

11 maja 2018 r. dzięki Gminnej Bibliotece w Stanisławowie przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-4 mogli obejrzeć przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa.

"Na tropie afery, gdzie podziały się litery" jest to opowieść o tym, jak ważne w naszym życiu jest czytanie książek. Ciekawi i barwni bohaterowie - np. Bibliotekarka, Detektyw - starali się rozwijać wyobraźnię naszych młodszych uczniów oraz zachęcać do czytania książek, co w obecnych czasach nie jest łatwe.

Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem obejrzały spektakl, idea propagowania czytelnictwa wśród naszych uczniów została zrealizowana - czekamy na wzrost wypożyczeń w bibliotece szkolnej :)

ZDJĘCIA