karta

Ciekawe zawody rodziców- spotkanie z policjantem

Dnia 14.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem- Panem Mariuszem (tatą jednego z naszych przedszkolaków). Pan Mariusz przedstawił dzieciom swoją bardzo ważną i odpowiedzialną pracę, opowiedział maluchom czym zajmują się na co dzień policjanci.  Nasz gość pokazał przedszkolakom akcesoria policyjne, które dzieci mogły przymierzyć i które wzbudziły ogromne zainteresowanie. Funkcjonariusz  przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze  oraz najważniejszy numer alarmowy 112. Następnie wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki  otrzymały prezenty - naklejki odblaskowe.  Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku samochodu a także posłuchać syreny policyjnej. Ten dzień i to spotkanie przedszkolaki na pewno zapamiętają na długo.

Panie Mariuszu- serdecznie dziękujemy za poświęcony dzieciom czas.

"Bezpieczny uczeń"

Dzisiaj - 10 stycznia 2019 r. naszą szkołę odwiedziły Panie policjantki: Pani starsza aspirant Małgorzata Kruza, sierżant sztabowa Monika Przybylik oraz sierżant Małgorzata Staniszewska z Komendy Stołecznej Wydziału Ruchu Drogowego sekcji profilaktyki społecznej. Panie przyjechały do nas, aby w ramach akcji "Bezpieczny uczeń" przeprowadzić zajęcia, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze. Ponieważ zbliżają się ferie, więc panie wyjaśniły również, jak bezpiecznie spędzać ferie.

Sukcesy matematyczne

Nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Multitest z matematyki zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Wyróżnienie zdobyli uczniowie z kasy 7:

Magdalena Ostrowska (188/208 pkt).

Mateusz Sobański (188/208 pkt).

Weronika Owsianko (180/208 pkt).

Katarzyna Witkowska (180/208 pkt).

W szranki stanęli także: Mateusz Obrębski - klasa 5, Mateusz Zbytek - klasa 6, Emilia Śpiewak – klasa 7 oraz Tomasz Popławski i Rafał Szymorowski z klasy 8.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!