Zachęcamy wszystkich w wieku 18-100 lat do wzięcia udziału w szkoleniach w ramach projektu "Ja w internecie". Jedna grupa to 12 osób. Szkolenie to: wiedza, nowe doświadczenia, integracja oraz doposażenie szkoły.

Terminy szkoleń:

28-30 maja 2019 r. (termin popołudniowy) - w naszej szkole;

8-9 czerwca 2019 r. - świetlica w Wólce Czarnińskiej;

15-16 czerwca 2019 r. - w naszej szkole. 


Rusza nabór na szkolenia dla dorosłych "Ja w internecie" (Gmina Stanisławów)

Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji cyfrowych - jeśli zaczynasz pracę z komputerem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w tym zakresie - to szkolenie jest dla Ciebie.

Zapraszamy Rodziców, którzy chcieliby poznać rolę rodzica/opiekuna jako  przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci. Szkolenie to również wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami.

Udział w szkoleniu jest także wsparciem materialnym dla szkoły, gdyż dzięki organizacji kursu szkoła otrzyma laptopy.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie Gminy Stanisławów TUTAJ.

Swoją chęć udziału w szkoleniu można zgłaszać osobiście, telefonicznie lub mailowo do dyrektora szkoły pani Magdaleny Kożuch.

Sprzątanie świata

Nasz świat to miejscowość, w której mieszkamy, chodzimy do szkoły, żyjemy. Dlatego coroczna akcja "Sprzątanie świata" ma celu upiększenie najbliższej nam okolicy. 

21 września 2018 r. wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli, wyposażeni w rękawiczki oraz worki na śmieci, ruszyli sprzątać okolicę. Zebraliśmy mnóstwo śmieci, które posegregowane trafiły do szkolnych kontenerów. Refleksja po akcji nasuwa się sama: okolica piękna, malownicza, ale zaśmiecona bardzo. Stąd apel: sprzątajmy po sobie!

 

ZDJĘCIA

Policja w szkole

20 września 2018 r. naszą szkołę odwiedzili: Pani Dominika Witek policjantka z wydziały dla nieletnich Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim oraz nasz Pan dzielnicowy - Andrzej Kaliszuk.

Policjanci uczniom klas 0-3 przekazali informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, dzieci otrzymały od naszych gości zakładkę z telefonami alarmowymi oraz opaskę odblaskową.

Naszym starszym uczniom policjanci przypomnieli, czego nie wolno robić i jakie są konsekwencje niewłaściwych zachowań uczniów. Pani Dominika przytoczyła wiele przykładów ze swojej pracy, aby  pokazać, jak poważne mogą być skutki tzw. "błędów młodości".

 

ZDJĘCIA

 

 

 

NARODOWE CZYTANIE - "PRZEDWIOŚNIE"

8 września 2018 r. nasza społeczność uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji "Narodowe czytanie - Przedwiośnie". Już po raz kolejny, z inicjatywy Pani Uli Młoduchowskiej i przy wsparciu Pani Pauliny Bocheńskiej, nasze uczennice: Sylwia Ciszkowska, Nina Kamińska, Maja Kożuch, Natalia Siwiec oraz Emilia Śpiewak wzięły udział w akcji zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim. W tym roku czytanie odbyło się na placu niezwykle urokliwego Muzeum Ziemi Mińskiej. Mińsk może pochwalić się, iż tu przyjeżdżał Stefan Żeromski do swojej ukochanej, pierwszej miłości, Heleny Radziszewskiej.

Serdecznie dziękujemy Uczennicom za piękne czytanie, Paniom za przygotowanie dziewcząt oraz Rodzicom za dowiezienie ich do Mińska.

 

 

 

 

Harcerze w naszej szkole

W dniach 7-9 września harcerze z 23 Drużyny "Czarna Woda" biwakowali na placu szkolnym. Niesamowite wrażenie czyniły rozłożone namioty tipi.

Wspaniały pomysł na spędzanie wolnego czasu, niesamowita przygoda dla dzieciaków z naszej oraz stanisławowskiej szkoły.