DZIEŃ PATRONA 

26 października 2017 r. w naszej szkoły odbyła się uroczystość upamiętniająca Patrona naszej szkoły, czyli Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wieczorem przybyli do nas zaproszeni goście: Pan wójt Adam Sulewski, mieszkańcy oraz rodzice naszych uczniów.

Patriotyczne wiersze i piosenki oddały klimat czasów Powstania Warszawskiego i II wojny światowej. Montaż słowno-muzyczno-filmowy, przygotowany w sposób niezwykle klimatyczny i nastrojowy,  wzruszył niektórych gości do łez.

Lekcja historii bardzo się podobała, bo oprócz tradycyjnych elementów zawierała także akcenty nowatorskie. Nasi uczniowie pokazali, że znają losy Patrona, szanują jego postawę i czerpią z jego biografii. Lekcja patriotyzmu na żywo z dużym ładunkiem emocjonalnym na długo pozostanie w pamięci i w sercach naszej szkolnej społeczności.

Wieczornicę przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Urszuli Młoduchowskiej.

Dzień Papieski 

Co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Papieski. Uczniowie z tej okazji przygotowują program artystyczny. Tym razem obejrzeliśmy przedstawienie pt.”Lolek z ciszy Niepokalanej”. Scenariusz dotyczył dzieciństwa papieża Jana Pawła II. Obejrzeliśmy sceny przedstawiające  narodziny, chrzest i codzienne życie Karola Wojtyły w przedwojennych Wadowicach. Treść sztuki ukazywała, że Bóg za sprawą rodziców, przenikał życie przyszłego papieża. Dopełnieniem tekstu mówionego były piękne piosenki. W przestawieniu wzięli udział uczniowie z klasy V: Julia Cudna, Nelly Borowska i Szymon Jackiewicz, z klasy VII: Mateusz Kaska, Wojciech Bankiewicz, Anetka Popławska, Tomek Popławski, Rafał Szymorowski i Rafał Poziemski, z klasy VI: Magdalena Ostrowska. Finałową piosenkę zaśpiewała Sylwia Ciszkowska z klasy IV. Akademię przygotowała pani Agnieszka Ciszkowska. (Tekst: A. Ciszkowska)

 

Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. W tym roku święto wypadło w sobotę, więc w naszej szkole świętowaliśmy już 13 października, czyli w piatek. 

Z tej okazji klasa 4 pod opieka wychowawczyni, czyli pani Renaty Wojdyny przygotowała akademię. Były wiersze, piosenki, trochę historii i dużo humoru. Wisienkę na torcie stanowił wspólny taniec w rytm hitu 2017 roku  - Despasito.

Życzenia nauczycielom, pracownikom oraz emerytom naszej placówki złożyła Pani Aneta Poziemska w imieniu Rady Rodziców, Pan wójt Adam Sulewski oraz uczniowie.

 

Czytaj więcej...