Zmiana w Harmonogramie odrabiania języka angielskiego ROYAL. Harmonogram TUTAJ

 

 

 

Szkolny etap powiatowego konkurs wiedzy"Omnibus"
4 czerwca 2019 r. odbyły się w naszej szkole szkolne eliminacje Konkursu Wiedzy "Omnibus". Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I - III oraz  IV - VIII. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - szczególnie wśród uczniów ze starszej grupy. Po godzinnych zmaganiach z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy Omnibusami szkolnymi zostali : Oliwia Sawicka -  ucz. kl. III oraz Mateusz Zbytek - uczeń kl. VI. 
Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za kolejny etap konkursu - powiatowy, który odbędzie się 12 i 13 czerwca  w SP nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

 

 

 

XI Gminne Igrzyska Sportowe

W środę  5 czerwca  2019 r. już po raz jedenasty w Szkole Podstawowej w Ładzyniu odbyły się Igrzyska Sportowe dla klas 0-III. Zgodnie z ceremoniałem oficjalnego otwarcia Igrzysk dokonała dyrektor szkoły  Magdalena Kożuch.

Następnie odbyła się defilada zawodników reprezentujących klasy 0-III ze szkół podstawowych z gminy Stanisławów. Po krótkiej rozgrzewce dzieci przystąpiły do rywalizacji w poszczególnych konkurencjach sportowych. Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki-inicjatorki zawodów: Urszula Dzido     i Małgorzata Szwajkowska.

Konkurencje odbywały się w dwóch grupach wiekowych: odrębna kategoria dla klasy „0” oraz klas I-III. Uczniowie klas 0-III konkurowali ze sobą w takich dyscyplinach sportowych jak: skok w dal, rzut piłeczką palantową na odległość, rzuty do celu, biegi na 20 m i 30 m.

Wszyscy uczestnicy Igrzysk z wielkim wysiłkiem i zaangażowaniem brali udział w sportowych zmaganiach przestrzegając zasad fair play. Po zaciekłej rywalizacji, w upalnej atmosferze zwycięstwo w kategorii klas I-III wywalczyli reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Ładzyniu, na II miejscu był Pustelnik, a na III zawodnicy ze Stanisławowa. W kategorii klas O najlepsi okazali się mali sportowcy ze Stanisławowa, na II miejscu był Ładzyń, a III miejsce przypadło zawodnikom z Pustelnika. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji na dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez nasze panie kucharki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk pani Hanny Pietrzyk, Sekretarz Gminy Stanisławów pamiątkowe puchary i dyplomy oraz medale, które zawsze sprawiają dzieciom wiele radości. Szczególne podziękowania należą się Wójt Gminy Stanisławów, pani Kindze Sosińskiej, która objęła patronatem nasze Igrzyska i ufundowała  nagrody dla uczestników.

Tegoroczne Igrzyska Sportowe były okazją do wyśmienitej zabawy i nieocenionej integracji dzieci ze środowiska lokalnego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

ZDJĘCIA

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Na Końcu Wsi”

We wtorek 4 czerwca  2019 r.  przedszkolaki i uczniowie klasy O wraz z wychowawczyniami: Danutą  Płochocką  i Małgorzatą Szwajkowską oraz Sylwią Boguszewską i Beatą  Rowińską,  pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego  w Brzozówce. Celem wycieczki było uczczenie Dnia Dziecka oraz przybliżenie dzieciom środowiska, w którym żyją zwierzęta hodowlane.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji,  między  innymi: mini zoo, labirynt, wspaniały plac zabaw, jazda samochodami-jeździkami oraz grill.

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach muzycznych, poszukiwały ukrytego skarbu oraz dowiedziały się czym zajmuje się pszczelarz i jak wygląda wnętrze ula. Ciekawą atrakcją była przejażdżka wozami ciągniętymi przez „Złomka”. 

Wszyscy wrócili bardzo zmęczeni ale szczęśliwi :)

ZDJĘCIA

Akademia Dobrych Manier

Nasze PRZEDSZKOLAKI  wzięły udział w  ogólnopolskiej akcji edukacyjnej i konkursie plastycznym pt. "Akademia Dobrych Manier" organizowany pod patronatem The Walt Disney Company. Celem akcji było propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania oraz dobrych manier, jak też powszechnie obowiązujących zwrotów grzecznościowych. W ramach Akcji przeprowadzone zostały  zajęcia edukacyjne z zadaniami logicznymi i plastycznymi. Nauczycielka zaangażowała do udziału w akcji także rodziców, którzy nagradzali dzieci naklejkami za realizację dodatkowych zadań związanych z tematem dobrego wychowania i kultury osobistej. Na  zakończenie wszystkie dzieci otrzymały odznakę.