26 kwietnia 2019 r. decyzją szkolnego komitetu strajkowego wracamy do szkoły.

29.04.2019 r. język angielski dodatkowy według planu.

Klasa 3 odrabia tego dnia o godz. 9:30 za 24.04.2019 r.


 Wyjazd na basen

25 kwietnia 2019 r. zgodnie z planem uczniowie jadą na basen. Wyjazd spod szkoły o godz. 15:00.

W tym dniu będą również zajęcia taneczne z panem Mateuszem - godz. 14:15


Rusza nabór na szkolenia dla dorosłych "Ja w internecie" (Gmina Stanisławów)

Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji cyfrowych - jeśli zaczynasz pracę z komputerem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w tym zakresie - to szkolenie jest dla Ciebie.

Zapraszamy Rodziców, którzy chcieliby poznać rolę rodzica/opiekuna jako  przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci. Szkolenie to również wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami.

Udział w szkoleniu jest także wsparciem materialnym dla szkoły, gdyż dzięki organizacji kursu szkoła otrzyma laptopy.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie Gminy Stanisławów TUTAJ.

Swoją chęć udziału w szkoleniu można zgłaszać osobiście, telefonicznie lub mailowo do dyrektora szkoły pani Magdaleny Kożuch.

Nasze Syrenki

27 marca 2019 r. nasze uczennice: Martyna Siwiec i Maja Kożuch wystąpiły na deskach sceny MDK w Mińsku Mazowieckim recytując wiersze w ramach eliminacji powiatowych 42 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

 

Pierwszy Dzień Wiosny

W marcu rozpoczęła się astronomiczna WIOSNA - pora roku oczekiwana z niecierpliwością  i radością.  Z tej okazji uczniowie klasy VII oraz Samorząd Szkolny pod opieką pani Elżbiety Jankowskiej i pani Sylwii Boguszewskiej przygotowali atrakcje dla całej społeczności szkolnej.

Na początku odbył się konkurs na Panią lub Pana Wiosnę, którego zwycięzcami zostali: Szymon z kl. I oraz Mateusz i Dawid z kl. VI.

Następnie rozpoczął się konkurs „Mam talent”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali m.in. recytację wierszy, śpiew popularnych piosenek, gimnastykę artystyczną, talenty muzyczne i plastyczne.

Kolejnymi konkursami były „Master Chef Junior” dla kl. O-III oraz „Jaka to melodia?” dla uczniów kl. IV-VIII.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały słodkie nagrody
i  zostały wyróżnione wielkimi brawami.

ZDJĘCIA

Z wizytą w szkole w Ignacowie

21 marca klasa IV wraz z paniami: Sylwią Boguszewską i Pauliną Bocheńską udała się do Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie, by w ten sposób pokazać swoją solidarność z osobami niepełnosprawnymi.

Wszyscy wiemy, że 21 marca obchodzimy kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jest to również Światowy Dzień Zespołu Downa. To data nieprzypadkowa – liczba 21 odpowiada dwudziestej pierwszej parze chromosomów w ludzkim organizmie, do której, w przypadku osób z Zespołem Downa, przyłączył się jeszcze jeden, dodatkowy chromosom. Narobił on sporo zamieszania w każdej komórce ciała chorego. Przekonaliśmy się, że osoby, które zostały "obdarowane" przez los tym dodatkowym chromosomem są naprawdę wyjątkowe i niczego im nie brakuje. Wręcz przeciwnie – to my, zdrowi – powinniśmy się od nich uczyć wyrozumiałości, radości z małych rzeczy, bezwarunkowej miłości i otwartości na innych.

Klasa IV podczas warsztatów plastyczno-intergacyjnych przekonała się, że kto się oswoi, ten się nie boi. Spędziliśmy wspaniały czas, bawiąc się i tworząc. Wszyscy przyznali, że współpraca z podopiecznymi ZS Specjalnych w Ignacowie oraz z ich opiekunami jest nieoceniona i na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Należy dodać, że w obchodach tego szczególnego dnia wzięła udział cała Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Ładzyniu, zakładając kolorowe skarpety nie do pary. Mamy nadzieję, że 21 marca tylko utwierdziliśmy się w przekonaniu, że "inny" wcale nie znaczy "gorszy" i że, cytując ks. J. Twardowskiego, nierówność jest sprawiedliwością.

ZDJĘCIA