Dzień Nauczyciela

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. W tym roku święto wypadło w sobotę, więc w naszej szkole świętowaliśmy już 13 października, czyli w piatek. 

Z tej okazji klasa 4 pod opieka wychowawczyni, czyli pani Renaty Wojdyny przygotowała akademię. Były wiersze, piosenki, trochę historii i dużo humoru. Wisienkę na torcie stanowił wspólny taniec w rytm hitu 2017 roku  - Despasito.

Życzenia nauczycielom, pracownikom oraz emerytom naszej placówki złożyła Pani Aneta Poziemska w imieniu Rady Rodziców, Pan wójt Adam Sulewski oraz uczniowie.

 

Czytaj więcej...

#UCZYMY RATOWAĆ - BIJEMY REKORD

11 października 2017 r. Grupa medyczna OSP Ładzyń przeszkoliła wszystkich uczniów naszej szkoły w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie to było niezbędne, abyśmy 16 października mogli wziać udział w ogólnopolskim biciu rekordu w resuscytacji zorganizowanym przez WOŚP. Dzięki niezawodnym ratownikom z OSP Ładzyń punkt 12:00 przystapiliśmy do akcji. Nie było łatwo, ręce bolały, gdyż trzeba było wytrzymać pół godziny, ale daliśmy radę. W akcji wzięło udział 80 uczniów i 9 dorosłych, ćwiczyliśmy na 6 fantomach. 

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie Grupie medycznej OSP Ładzyń, nie tylko za szkolenie, za wielka pomoc we wzięciu udziału w rekordzie, ale przede wszystkim za możliwość, że kiedy przyjdzie niespodziewanie ta chwila, gdy będziemy musieli komuś pomóc, będziemy umieli to zrobić.

Dziękujemy 

Szkolenie:

Rekord:

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym roku głównym hasłem akcji jest: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Z tej okazji koordynator akcji pani Anna Kowalczyk przygotowała dla uczniów klas III – VII egzamin sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia i chętnie brali udział w akcji. Na pamiątkę tego matematycznego święta odsłoniliśmy Tablicę Tabliczki Mnożenia, która znajduje się na korytarzu szkolnym.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnej emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji, a nauka poprzez zabawę dała dzieciom możliwość zapamiętania i utrwalenia tabliczki mnożenia.

ZDJĘCIA

Nasza szkoła nosi imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – warszawskiego Powstańca, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w akcji "BohaterON. Włącz historię". Akcję na terenie naszej placówki zorganizowała pani Ula Młoduchowska. Na czym ona polegała:

"Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas od 1 sierpnia do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON."

Bezpłatne kartki, które można było odebrać na przykład na poczcie, wypełniliśmy podziękowaniami, wyrazami szacunku oraz wdzięczności i wysłaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Akcja spodobała się naszym uczniom, o czym świadczy liczba wysłanych kart pocztowych.