AKTUALNOŚCI

Odrabianie dodatkowego angielskiego:

17.02.2018 r. (sobota)- 10:00-11:40 – klasa II , 11:45-12:30 – klasa I

21.02.2018 r. (środa) - klasa 4 15:00-15:45

23.02.2018 r. (piatek) 6+7 klasa 15:00-15:45

 


 


Bal karnawałowy 2017/2018

12 stycznia 2018 r. w naszej szkole, w pięknie udekorowanej przez uczniów pod opieką pani Anny Królikowskiej sali dzieci wzięły udział w Balu karnawałowym. Maluchy oraz uczniowie klas 1-3, pięknie przebrane z dobrymi humorami, bawiły się pod kierunkiem pana wodzireja. Starsi uczniowie nieco później szaleli w rytm najnowszych przebojów w odpowiednim entourage'u. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu szalonej zabawy oraz poczęstunku dla dzieci i uczniów.

 

ZDJĘCIA

Szkolna Wigilia

W tym roku Wigilię szkolną rozpoczęliśmy od wystawienia Jasełek, których motywem przewodnim były słowa  kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie, w Betlejem w żadnej gospodzie, więc narodziłeś się, Jezu w stajni, w ubóstwie i chłodzie.  A teraz czemu wśród ludzi tyle łez, jęków, katuszy, bo nie ma miejsca dla Ciebie w niejednej człowieczej duszy …” Inscenizację i dekoracje przygotowały p. Anna Królikowska  i Agnieszka Ciszkowska.

Uczniowie  z klasy III i IV przypomnieli zebranym prawdę, że w życiu ludzi czasami brakuje miejsca dla Boga. W rolę Maryi wcieliła się Julia Owsianko a Józefa zagrał Kuba Lewicki. Pasterzami byli: Miłosz Cudny, Franek Kiełbasa, Paulina Śmigielska i Wiktoria Malesa, a w roli aniołów wystąpiły: Sandra Gomulska, Julia Lejman i Amelia Madziar. Królami były: Martynka Jackiewicz, Michalina Wojda i Julia Piotrowska, która razem z Frankiem zagrała też ludzi z Betlejem. Narratorem była Sylwia Ciszkowska, a Nina Kamińska wcieliła się w grzesznika, który zapomniał o Bogu. Wszyscy aktorzy z zaangażowaniem śpiewali kolędy, którymi poprzeplatane było przedstawienie. Jasełka wzbogacił też występ Julii Cudnej  i Mateusza Kaski, którzy zagrali kolędy na flecie.

Po przedstawieniu dyrektor szkoły p. Magdalena Kożuch złożyła wszystkim świąteczne życzenia i  jak każe tradycja podzieliliśmy się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedliśmy do stołów z wigilijnymi potrawami. Całą uroczystość zakończył koncert kolęd  w wykonaniu dzieci z przedszkola i uczniów z  poszczególnych klas.

                                       Agnieszka Ciszkowska

ZDJĘCIA

Uwaga! Harmonogram odrabiania zajęć dodatkowych z języka angielskiego. TUTAJ