Get Adobe Flash player

GALILEO

Dnia 5 marca 2019 r. w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V, VII i VIII. Organizatorem konkursu „Galileo 2019” z matematyki było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 8 uczniów, których przygotowywała p. Anna Kowalczyk.  Uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki.

Wśród zwycięzców znalazło się dwoje uczniów z klasy VII:                      

Mateusz Sobański zdobył wyróżnienie za zajęcie 11 miejsca w Polsce.

Magdalena Ostrowska zdobyła wyróżnienie zajmując 12 miejsce w Polsce.                      

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

(autorka: Anna Kowalczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdobywamy Europę

W dniach 13, 14 i 15 maja 2019 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawczyniami Elżbietą Jankowską i Urszulą Młoduchowską pojechali na wycieczkę turystyczną na trasie:  Poznań, Tropikalna Wyspa, Berlin. W wyjeździe uczestniczyli także uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie również ze swoimi paniami.

Pierwszego dnia wycieczkowicze zwiedzali Poznań. Wraz z przewodnikiem obejrzeli najciekawsze miejsca miasta, zakupili pamiątki.

Kolejnego dnia odpoczywali na Tropikalnej Wyspie niedaleko Berlina – największym kompleksie basenowym. Tam korzystali z piaszczystej plaży, laguny morskiej ze wspaniałymi zjeżdżalniami oraz podziwiali roślinność lasu tropikalnego.

Ostatniego dnia wycieczki zwiedzali stolicę Niemiec – Berlin. Obejmowało ono Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Plac Poczdamski, Checkpoint Charlie, najpopularniejszą ulicę Friedrichstrasse,  Katedrę  Berlińską, Wieżę Telewizyjną oraz słynny Alexanderplatz.

Wielkim wyzwaniem dla uczniów były zakupy w niemieckich sklepach, w których musieli wykazać się znajomością języka oraz umiejętnością zachowania się w obcym kraju.

Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Zwiedzili wiele ciekawych miejsc, zawarli nowe znajomości oraz przyjaźnie.

          (autorki:U. Młoduchowska, E. Jankowska)

ZDJĘCIAWycieczka Poznań Berlin

II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"

14 maja 2019 r. nasi uczniowie: Lena Sobańska, Szymon Rozbicki, Martyna Siwiec oraz Julia Zdrojewska, wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr". Uczniów przygotowywały panie: Anna Królikowska i Urszula Dzido. 

Konkurs ten został przeprowadzony dzięki współpracy z panią Ewą Kowalik ze  Studium Nauczania Matematyki  (MathRiders). W konkursie wzięło udział 7 szkół z powiatu mińskiego - w tym nasza jako jedyna spoza Mińska Mazowieckiego. Nasza malutka szkoła była reprezentowana przez 4 dzieci, a więc w porównaniu z mińskimi szkołami, bardzo liczną grupę. 

Dla naszych uczniów oraz dla szkoły jest to duże osiągnięcie, z którego bardzo się cieszymy i gratulujemy naszym Matematykom.

 

 

 

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 15, 16 i 17 maja 2019 r. uczniowie klas IV, V i VI pojechali na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną w Góry Świętokrzyskie. Dzieci wraz z wychowawczyniami paniami: Anną Kowalczyk, Renatą Wojdyną i Pauliną Bocheńską odkrywały niezwykłe bogactwo przyrodnicze i krajobrazowe województwa świętokrzyskiego.

Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi oraz weszły z przewodnikiem na Św. Krzyż. Następnego dnia zwiedziliśmy Rezerwat Kadzielnia w Kielcach, Dąb Bartek oraz Zamek w Chęcinach.  Następnie rozpoczęliśmy wędrówkę po zjawiskowo pięknych podziemiach Jaskini Raj. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii i tajemnicach unikatowej jaskini. Trzeciego dnia wycieczki odwiedziliśmy przepiękny dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach, a także klasztor z kościołem św. Katarzyny oraz  Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Pani przewodnik  opowiadała nam ciekawe anegdoty i przybliżała historie tych  pięknych miejsc w Górach Świętokrzyskich.

Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niesamowitych przeżyć. Podczas tej wycieczki uczniowie mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków naszego kraju, o których uczyli się na lekcjach w szkole. Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale ważną lekcją tolerancji  i przyjaźni.

(autor: A. Kowalczyk)

ZDJĘCIAWycieczka w Góry Świętokrzyskie

Spotkanie z pisarką

8 maja 2019 r. naszą szkołę odwiedziła pisarka pani Katarzyna Wasilkowska. Tym większa to radość, bo pani Kasia mieszka obok oraz w swojej ostatniej powieści "Kobra" wspomniała i o naszym Ładzyniu. 

Pani Kasia porozmawiała z uczniami o czytaniu książek, dając im również wypowiedzieć się na ten temat. Opowiedziała o sobie, a przede wszystkim o swojej najnowszej książce. Zaciekawiła uczniów, gdyż dopytywali bardzo mocno o sekrety z powieści.

Mamy nadzieję, że spotkanie zmobilizuje wszystkich do sięgnięcia po powieść, do czego zachęcamy :)