RODO

Rekrutacja do przedszkola, zerówki i kl. 1 na rok szkolny 2019/2020

Harmonogram, dokumenty w BIP-ie szkoły w zakładce Rekrutacja


Język angielski - dodatkowy:

Dnia 21.02.2019 r. klasa O i grupa 7+8 - zajęcia odwołane.

Dnia 28.02.2019 r. - zajęcia z jęz. ang - odwołane (wszystkie).


Plan dodatkowego angielskiego w II semestrze oraz informacje o BASENIE

w zakładce Uczniowie/Zajęcia pozalekcyjne


Uwaga!!! Absolwentka naszej szkoły potrzebuje pomocy.

Dołączamy się do apelu o wsparcie. Jak pomóc - kliknij zdjęcie:

26 stycznia 2019 r.

podczas szkolnego balu karnawałowego 

zebraliśmy 1415,44 zł.

Wszystkim serdecznie dziękujemy,

prosimy o dalsze wsparcie

i trzymamy kciuki za Panią Olę.

 

Wyjazd na "Dziadka do orzechów"

8 stycznia 2019 r.  klasy I-IV wraz z wychowawczyniami udały się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Uczniowie obejrzeli tam  spektakl pt. ,,Dziadek do orzechów’’ autorstwa E.T.A. Hoffmanna  z muzyką Piotra Czajkowskiego w wykonaniu artystów Teatru Tańca Caro Dance. Ta ponadczasowa baśń porusza odwieczną tematykę walki dobra ze złem. Baśniowa scenografia, piękne kostiumy i taniec  pozwoliły nam na nowo przenieść się w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

 

ZDJĘCIA

Szkolna Wigilia

       Święta Bożego Narodzenia wprowadzają nas w wyjątkowy nastrój. Udzielił się on również uczniom i nauczycielom naszej szkoły. W ostatni dzień nauki przed zimową przerwą świąteczną spotkaliśmy się na klasowych wigiliach oraz obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Polska stajenka czyli jasełka wigilijne” przygotowane przez uczniów z klasy IV pod opieką pani Agnieszki Ciszkowskiej. Inscenizacja przedstawiała historię Bożego Narodzenia z perspektywy przeciętnego polskiego domu. Aktorzy z zaangażowaniem odgrywali swoje role budząc aplauz i śmiech publiczności. Na zakończenie Julia Cudna  z  kl.VI zagrała  na skrzypcach kolędy.

     Po przedstawieniu dyrektor szkoły pani Magdalena Kożuch złożyła wszystkim świąteczne życzenia . Do życzeń dołączył się ks. dziekan Bronisław Janiszewski, który wszystkim zebranym życzył radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Swoje życzenia przekazała również przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Sobańska. Następnie pani dyrektor wraz z paniami Anną Królikowską i Małgorzatą Szwajkowską wręczyły nagrody w konkursie na „Drzewko bożonarodzeniowe”.

Agnieszka Ciszkowska

 

ZDJĘCIA

Sukcesy matematyczne

Nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Multitest z matematyki zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Wyróżnienie zdobyli uczniowie z kasy 7:

Magdalena Ostrowska (188/208 pkt).

Mateusz Sobański (188/208 pkt).

Weronika Owsianko (180/208 pkt).

Katarzyna Witkowska (180/208 pkt).

W szranki stanęli także: Mateusz Obrębski - klasa 5, Mateusz Zbytek - klasa 6, Emilia Śpiewak – klasa 7 oraz Tomasz Popławski i Rafał Szymorowski z klasy 8.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Od grosika do złotówki 

Od stycznia do grudnia 2018 roku realizowany był w naszej szkole projekt pod patronatem Ministerstwa Finansów „ Od grosika do złotówki”. Uczestniczyli w nim uczniowie obecnej kl. III wraz z wychowawcą p. Teresą Kozłowską.

Tematyka projektu koncentrowała się wokół pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości. Głównym celem projektu było nabycie przez uczniów umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach zarabiania i racjonalnego wydawania pieniędzy.

Każdy uczeń otrzymał bogaty komplet materiałów, w tym „Dzienniki podróży”, które dokumentowały realizację poszczególnych zadań.

Istotnym elementem projektu była współpraca z rodzicami, którzy aktywnie włączyli się w pracę swoich dzieci. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali zadania domowe, pomagali uzupełniać Kartę Oszczędzania i wspólnie bawili się z dziećmi podczas zajęć podsumowujących projekt.

Mam nadzieję, że udział w tym programie pozwoli uczniom w przyszłości sprawniej poruszać się po świecie finansów oraz bezpiecznie zarządzać swoimi środkami poprzez podejmowanie przemyślanych decyzji. Rodzicom dziękuję za wsparcie i pomoc w realizacji zadań projektowych.

Teresa Kozłowska

ZDJĘCIA