Farmaceutka w przedszkolu

Dnia 07.03.2018 r. w ramach „Współpracy z rodzicami” przybyła do nas mama Maciusia, aby w ramach cyklu spotkań "Ciekawe zawody naszych rodziców" opowiedzieć nam o swej pracy. Pani Beata Rowińska przybliżyła dzieciom tajniki pracy farmaceuty. Przypomniała dzieciom i bardzo mocno podkreśliła fakt, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Dzieci miały okazję samodzielnie ucierać "leki" w moździerzu oraz  dowiedziały się, jak wygląda i do czego służy recepta. Pani Beata pokazała dzieciom  także, w jaki sposób opatrywać skaleczenia m.in. na dłoniach, łokciu.

   Pani Beacie serdecznie dziękujemy  i zapraszamy innych chętnych rodziców.

Ciasteczka w przedszkolu

Dnia 26 lutego nasze przedszkolaki wraz z Paniami przygotowały ciasteczka. Trzeba przyznać, że dzieciom nie zabrakło zapału i ochoczo oraz z pełnym zaangażowaniem pracowały: najpierw kruszyły herbatniki następnie formowały bajaderki i obtaczały je w wiórkach kokosowych. Przyjemne było robienie ciasteczek a jeszcze przyjemniejsza była ich degustacja.

Teatrzyk lalkowy w naszej szkole

Nasze przedszkolaki, wraz z koleżankami i kolegami z oddziału "O" oraz klas 1-3, obejrzały spektakl "Cenne rady" w wykonaniu Teatru Lalek Bajka. Dzieci poznały losy kózki, Czerwonego Kapturka oraz pawia. Celem bajki było ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Dzieci przypomniały sobie również że nie należy ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości i nie przyjmować od nich prezentów.

Akcja - ozdabianie pierników

Nasi najmłodsi, z niewielką pomocą mam, przygotowywali się do świąt ozdabiając piernikowe ciastka. Zabawy było co nie miara, bo ozdobione zostały nie tylko ciastka. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i zacięciem artystycznym wykonały zadanie.