Dnia 31 maja dzieci z przedszkola wyjechały na wycieczkę do Rancza ,,Okapi’’ w miejscowości Dębe Wielkie p. Marta zorganizowała dla nas ten wyjazd, na którym czekało na nas mnóstwo atrakcji mimo deszczowej pogody. Na Ranczo dzieci strzelały z łuku, przechodziły przez labirynt, szukały złota w piasku, zjeżdżały na linie. Na koniec zabaw kiedy byliśmy zmęczeni, zjedliśmy kiełbaski z ogniska, nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola. Przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejne wycieczki.


W naszym przedszkolu 25.05.2016r. odbyła się niezwykła uroczystość. Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały, pod opieką swojej wychowawczyni p. Marty Bieńkowskiej i p. Ewy Janus, piękną niespodziankę, wyjątkowe artystyczne występy. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem, układem tanecznym i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama i który Tata je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa ,,Kocham Was Rodzice z serduszka całego i życzę Wam, kochani – wszystkiego najlepszego ”. Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Rodzice dostali, kwiaty odrysowane z dłoni dziecka malowane farbami. Po zakończonym programie artystycznym dzieci zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

ZDJĘCIA

   Dzień Dziecka w bieżącym roku szkolnym zorganizowany został jako Dzień Sportu. Wszystkie dzieci z przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w szkole, udały się na plac zabaw, gdzie czekało na nich mnóstwo zabaw sportowych przygotowanych przez p. D. Płochocką, p. M. Szwajkowską i p. M. Orzechowską. Każde dziecko miało niepowtarzalną okazję wziąć udział w bardzo ciekawych konkurencjach sportowych m.in. „Kaczy chód”, „Grupowy skok”, „Bramka”, „Bieg z przejściem przez szarfę”, „Rzut woreczka do celu”, „Bieg z klockiem” i „Tarcza strzelecka”. Po powrocie do sali czekała na dzieci miła niespodzianka, bowiem wszystkie grupy przedszkolaków wykonywały pióropusze indiańskie, które są wspaniałym rekwizytem to świetnej zabawy. Pani Dyrektor patrząc na dziecięce wysiłki, zmagania i piękne pióropusze, nagrodziła wszystkie dzieci słodkimi upominkami.

  To był bardzo miły, radosny i baaaardzo słoooodki dzień.

ZDJĘCIA

28 maja 2015 r. po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej i Tańca, który odbył się w Stanisławowie. W tym roku dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „ Parasol dla kota” oraz zatańczyły taniec „Szot”. W festiwalu udział wzięły także przedszkolaki ze Stanisławowa oraz uczniowie z kl. „0” ze Stanisławowa, Pustelnika oraz nasi koledzy i koleżanki z kl. „0” z Ładzynia. Dzieci nie ukrywały, że przed występem trochę się stresowały i obawiały czy wszystko ładnie się uda, jednakże kiedy weszły na scenę, stres minął i śpiewali i tańczyli najpiękniej jak potrafili. Wychowawca grupy pani D. Płochocka i wszyscy obecni rodzice byli pod wrażaniem występu, a przedszkolaki także były bardzo zadowolone i dumne z siebie. Wszystkie występujące grupy zostały nagrodzone.

ZDJĘCIA