Czytanie jest chyba jedną z najważniejszych umiejętności człowieka. Przedszkolaki tej umiejętności jeszcze nie posiadają, jednakże obok nich są dorośli: rodzice i nauczyciele, którzy powinni jak najwięcej czytać dzieciom, aby rozbudzić w nich miłość do książek. Wychowawca w przedszkolu,  czas po obiedzie  i podwieczorku oraz każdą wolna chwilę, stara się wykorzystać  na czytanie dzieciom. Do aktywności tej p. Danusia tradycyjnie co roku zachęca  i zaprasza także rodziców. W bieżącym roku szkolnym na zaproszenie to odpowiedziały mamy: p. J. Grzywanowska i p. M. Wąsowska, które z podziałem na role czytały wiersze J. Brzechwy (m.in. „Kwoka”, „Kaczka- dziwaczka”, „Katar”, „Żaba”, „Na straganie”). Dzieci słuchały jak zaczarowane (nie w głowie im były psoty i rozmowy), a to chyba najlepszy dowód na to, że dzieci luibią słuchać i warto czytać. Pani M. Wąsowkiej i J. Grzywanowskiej DZIĘKUJEMY, a innych rodziców  ZAPRASZAMY serdecznie.


Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w naszym przedszkolu odbyły się dopiero 24.02.2015 r. Tego dnia sala przedszkolna wypełniła się po brzegi  szanownymi gośćmi: Babciami i Dziadkami oraz rodzicami, którzy także chcieli zobaczyć  przedszkolaków podczas występów. Wszystkich gości przywitała p. Danusia, podziękowała wszystkim za przybycie i złożyła najserdeczniejsze życzenia. Następnie dzieci pięknie ubrane recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Oczywiście dzieci nie zapomniały wręczyć upominków, które przygotowały na zajęciach z p. Danusią. Po części artystycznej nadszedł czas na słodki poczęstunek,  przygotowały przez  mamy. Patrząc na twarze gości, z pewnością można stwierdzić, że przedstawienie im się podobało i docenili dziecięce wysiłki i starania .

 

ZDJĘCIA

     Wigilia zbliżała się tuż, tuż….A żeby wigilijne stoły przy których wspólnie zasiedliśmy były piękne, trzeba je było ozdobić świątecznymi stoikami. Oczywiście żeby wykonać stroiki potrzebne były: gałązki świerka, gąbka, świece, ozdoby oraz MAMY(p. E. Klaga, p. B. Rowińska i p. M. Wąsowska), których pomocne dłonie są niezbędne i z którymi współpraca w przedszkolu układa się wspaniale. Wykonanie stroików nie było łatwym zadaniem, ale przedszkolaki poradziły sobie z tym świetnie. A to efekt ich pracy.

ZDJĘCIA