Piknik lotniczy w Janowie
25 maja 2018 r. uczniowie klasy I i II wyjechali do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w  Janowie.
Dzieci, pod opieką p. Teresy Kozłowskiej i p. Urszuli Dzido wzięły udział w 4 edycji pikniku lotniczego pod hasłem " Z nami zawsze bezpiecznie".
Uczniowie mieli okazję obejrzeć pełne emocji pokazy dynamiczne samolotów bojowych. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawy sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego oraz rozmawiali z żołnierzami. Mieli również okazję spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

ZDJĘCIAPiknik w Janowie

Wycieczka do teatru-23.-4.2018 r.
Dnia 26 kwietnia uczniowie z kl. I i VII wraz z wychowawczyniami p. U. Dzido i p. U. Młoduchowską  pojechali na wycieczkę  do Warszawy. Celem wyjazdu było obejrzenie przez uczniów kl. I musicalu pt. "Śpiąca Królewna", a przez uczniów kl. VII "Balladyny" w Teatrze Sabat M. Potockiej. 
Dzieci były zauroczone musicalem, recytacją, śpiewem i tańcem aktorów, a przede wszystkim oryginalnym wystrojem teatru. Po dużej dawce kultury uczestnicy podziwiali  piękno stolicy, spacerując ulicami Starego Miasta. (U. Młoduchowska)
 

Wyjazd na lodowisko

Sezon zimowy - rozpoczęty. Klasy 5 i 6 18 grudnia 2017 r. pojechały na lodowisko do Mińska Mazowieckiego.

Wycieczka klasy 1

W dniu 23 kwietnia 2018 r. klasa I wraz z klasą VII pojechały się na wycieczkę do Warszawy. Swoją wizytę w stolicy klasa I rozpoczęła od obejrzenia  musicalu „Śpiąca królewna” w Teatrze Sabat. Zarówno  sam teatr jak i przedstawienie bardzo się dzieciom podobało i dostarczyło im wielu niezapomnianych wrażeń. Nie obyło się również bez wizyty w McDonald’s  i drobnego posiłku.

Maszerując ulicą Nowy Świat odwiedziliśmy lodziarnię i manufakturę  cukierków. Zwieńczeniem naszego wyjazdu był spacer po wystawie plenerowej w parku przy gmachu Muzeum Wojska Polskiego, gdzie obejrzeliśmy  unikatową kolekcję uzbrojenia z okresu od XV do XX w. Prezentowana jest tam artyleria, sprzęt pancerny, morski, samoloty, śmigłowce i broń rakietowa. Wiele z tych zabytków jest unikalnych w skali Polski, a nawet świata. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Wychowawczyni Urszula Dzido.

Wycieczka do BOMBKOLANDII 

Dnia 16 listopada 2017 r. uczniowie klas I, III i V pod opieką pań: Anny Królikowskiej, Anny Kowalczyk i Urszuli Dzido wybrali się na wycieczkę do Bombkolandii,  jedynego  miejsca, które  łączy w sobie dwie wycieczki o tematyce  Świąt Bożego Narodzenia: Krainę Świętego Mikołaja i wizytę w fabryce ozdób choinkowych.

W trakcie pobytu w Bombkolandii na dzieci czekały następujące atrakcje:

- Pokaz jak powstają szklane ozdoby choinkowe – podczas którego dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jaką pracę trzeba wykonać, by powstała bombka. Każdy uczeń próbował ze szklanej rurki wydmuchać bombkę oraz obejrzał małą wzorcownię, gdzie wyeksponowane były wzory ręcznie malowanych ozdób choinkowych.

- Malowanie bombek - dzieci otrzymały szklane bombki, które samodzielnie zdobiły za pomocą  brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie flokarka. Udekorowane bombki zapakowane w pudełeczka dzieci zabrały do domu. Dodatkowo dzieci otrzymały odlewy gipsowe w postaci ozdób bożonarodzeniowych,  które  pomalowały farbami.

- Poczta Świętego Mikołaja – dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja, następnie wrzuciły je do skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja.

- Urządzenie do Mielenia Złych Uczynków – każdy, kto miał jakieś grzeszki na sumieniu, spisał je na czarodziejskiej kartce i wrzucił do czarodziejskiej skrzyni, która je  zniszczyła i wysłała w zapomnienie. Na dowód tego dzieci otrzymały „Certyfikat Anulowania Złych Uczynków” potwierdzający, że grzeszki zostały anulowane.

- Wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja – dzieci odwiedziły Świętego Mikołaja przy jego codziennej pracy, czyli czytaniu listów od dzieci oraz sprawdzaniu w swojej magicznej kuli, czy w tym roku były grzeczne i zasługują na prezent. Miały również okazję porozmawiać z Mikołajem.

Na zakończenie  w sklepiku Bombkolandii zakupiły różnorodne bombki,   ozdoby bożonarodzeniowe oraz inne pamiątki.

(Anna Królikowska)     WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ