Wyjazd na lodowisko

Sezon zimowy - rozpoczęty. Klasy 5 i 6 18 grudnia 2017 r. pojechały na lodowisko do Mińska Mazowieckiego.

Wycieczka do BOMBKOLANDII 

Dnia 16 listopada 2017 r. uczniowie klas I, III i V pod opieką pań: Anny Królikowskiej, Anny Kowalczyk i Urszuli Dzido wybrali się na wycieczkę do Bombkolandii,  jedynego  miejsca, które  łączy w sobie dwie wycieczki o tematyce  Świąt Bożego Narodzenia: Krainę Świętego Mikołaja i wizytę w fabryce ozdób choinkowych.

W trakcie pobytu w Bombkolandii na dzieci czekały następujące atrakcje:

- Pokaz jak powstają szklane ozdoby choinkowe – podczas którego dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jaką pracę trzeba wykonać, by powstała bombka. Każdy uczeń próbował ze szklanej rurki wydmuchać bombkę oraz obejrzał małą wzorcownię, gdzie wyeksponowane były wzory ręcznie malowanych ozdób choinkowych.

- Malowanie bombek - dzieci otrzymały szklane bombki, które samodzielnie zdobiły za pomocą  brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie flokarka. Udekorowane bombki zapakowane w pudełeczka dzieci zabrały do domu. Dodatkowo dzieci otrzymały odlewy gipsowe w postaci ozdób bożonarodzeniowych,  które  pomalowały farbami.

- Poczta Świętego Mikołaja – dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja, następnie wrzuciły je do skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja.

- Urządzenie do Mielenia Złych Uczynków – każdy, kto miał jakieś grzeszki na sumieniu, spisał je na czarodziejskiej kartce i wrzucił do czarodziejskiej skrzyni, która je  zniszczyła i wysłała w zapomnienie. Na dowód tego dzieci otrzymały „Certyfikat Anulowania Złych Uczynków” potwierdzający, że grzeszki zostały anulowane.

- Wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja – dzieci odwiedziły Świętego Mikołaja przy jego codziennej pracy, czyli czytaniu listów od dzieci oraz sprawdzaniu w swojej magicznej kuli, czy w tym roku były grzeczne i zasługują na prezent. Miały również okazję porozmawiać z Mikołajem.

Na zakończenie  w sklepiku Bombkolandii zakupiły różnorodne bombki,   ozdoby bożonarodzeniowe oraz inne pamiątki.

(Anna Królikowska)     WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ

 

 

 

Nietypowa lekcja – lekcja w kinie

22 września 2016 r. uczniowie klas: IV, V, VI i VII  już po raz kolejny wzięli udział w „Lekcji w kinie” , której temat brzmiał: ” Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Kinie Muza w Mińsku Mazowieckim. Tym razem wtajemniczeni zostali w tajniki świata efektów specjalnych. Dowiedzieli się, jak powstają efekty specjalne, jakie są ich rodzaje oraz jaką część filmu stanowią.

Celem lekcji była nauka, rozpoznawanie i nazywanie niektórych pojęć z zakresu edukacji filmowej oraz wyodrębnianie elementów dzieła filmowego jakim są efekty specjalne.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani, chętnie uczestniczyli w warsztatach. Cel lekcji został osiągnięty!

Po zajęciach warsztatowych uczniowie obejrzeli ekranizację lektury „Za niebieskimi drzwiami”. Z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem śledzili przygody głównego bohatera – Łukasza. Ten polski film wyreżyserowany przez Mariusza Paleja jest ekranizacją powieści Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem. Premiera filmu miała miejsce 4 listopada 2016r.

 

                                           Urszula Młoduchowska