19 stycznia 2018 r. klasy I-IV wraz z opiekunami  wybrały  się do Warszawy, aby wziąć udział w zajęciach integracyjnych w studiu telewizyjnym.  Mogliśmy stanąć przed profesjonalnymi kamerami w świetle reflektorów.

Podczas zajęć przez zabawę uczniowie mieli możliwość  poznać tajniki wystąpień publicznych i pracy w telewizji. Wcielając się w rolę sławnych ludzi udzielali wywiadu, byli prezenterami prognozy pogody i wzięli udział w ,,Familiadzie’’. Było interesująco, miło i śmiesznie.

LINK DO ZDJEC:
https://drive.google.com/drive/folders/1TL1RJKZ2JuDpjQ6D_XHKeMAl8KsPUR6h?usp=sharing
LINK DO VIDEO:
https://drive.google.com/drive/folders/1vMEu8j-mIcPqP6A2u_1bD-Hdaen_UtlI?usp=sharing  

Nasi u Patrona

 

 

 

 

     W dniach 6, 7 i 8 czerwca 2018 r. uczniowie klas II, III i V pojechali na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną do Zakopanego. Trasa wiodła przez Wieliczkę, Zakopane i Kraków. Kierownikiem wycieczki była pani Anna Kowalczyk, a opiekunami były panie: Anna Królikowska i Teresa Kozłowska. Pierwszego dnia dzieci rozpoczęły wędrówkę po zjawiskowo pięknych solnych podziemiach Kopalni Soli „Wieliczka”. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii i tajemnicach Kopalni. Następnego dnia wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, skąd mogliśmy podziwiać niesamowity wysokogórski krajobraz. Zwiedziliśmy skocznie, a na Krupówkach mogliśmy zakupić tradycyjne oscypki i pamiątki. Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się Drogą Królewską na Wawel. Tam zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, Dziedziniec Zamku, a także Smoczą Jamę. Następnie zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice i rynek Starego Miasta.  Pani przewodnik  opowiadała nam ciekawe anegdoty i przybliżała historie tych  pięknych miejsc w Krakowie.

      Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niesamowitych przeżyć. Podczas tej wycieczki uczniowie mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków naszego kraju, o których uczyli się na lekcjach w szkole. Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale ważną lekcją tolerancji i przyjaźni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Stajni w Ładzyniu

Korzystając z pięknej słonecznej pogody 06.06.2018r., dzieci z klasy 0 z wychowawczynią Małgorzatą Szwajkowską wybrały się na wycieczkę do Stajni w Ładzyniu. Celem wycieczki było promowanie jazdy konnej jako aktywności mającej pozytywny wpływ na zdrowie oraz rozwijanie zainteresowań i aktywnego spędzania czasu wolnego. Przedszkolaki zwiedziły stajnię, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat stadniny i zwierząt tam przebywających. Następnie uczestniczyły w krótkiej jeździe konnej.

W trakcie pobytu dzieci  zamiast tradycyjnego obiadu spożywały kiełbaskę z grilla. Po tak dużej aktywności ruchowej, tym razem nikogo nie trzeba było namawiać do jedzenia. Na koniec wszyscy wspólnie bawili się na wybiegu dla koni w różne gry i zabawy. Podczas wycieczki towarzyszyły nam mamy: Monika Wąsowska, Anita Owsianko, Monika Rozbicka, Beata Rowińska i Ewelina Klaga, które były bardzo pomocne dzieciom. Szczególną aktywnością wykazały się podczas zabaw sportowych włączając się do rywalizacji.  Wycieczka była bardzo udana. Spędziliśmy miło czas, jednocześnie pogłębiając naszą wiedzę na temat zwierząt hodowlanych. Do następnego razu!

 

 

 

 

 

Wycieczka krajoznawczo – turystyczna do Trójmiasta

W dniach 23 – 25 maja uczniowie klas: IV, VI i VII wraz z wychowawcami : Renatą Wojdyną, Elżbietą Jankowską i Urszulą Młoduchowską pojechali na trzydniową  wycieczkę krajoznawczo – turystyczną do Trójmiasta. Harmonogram wycieczki obejmował:

  • Zwiedzanie pola bitwy pod Grunwaldem wraz z muzeum;
  • Przywitanie z morzem;
  • Zwiedzanie zabytków miasta Gdyni
  • Zwiedzanie statku ORP BŁYSKAWICA oraz żaglowca Dar Pomorza
  • Zwiedzanie i pobyt na molo w Sopocie
  • Zwiedzanie zabytków miasta Gdańsk
  • Udział w lekcji połączonej z prelekcją dotyczącą bursztynu
  • Nocne zbieranie bursztynu

 Wycieczkowicze  zakwaterowani byli w Ośrodku „Alga” w Sztutowie.

 Wyjazd się udał. Dzieci pełne wrażeń bezpiecznie powróciły do swoich Rodziców.