W dniach 6, 7 i 8 czerwca 2018 r. uczniowie klas II, III i V pojechali na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną do Zakopanego. Trasa wiodła przez Wieliczkę, Zakopane i Kraków. Kierownikiem wycieczki była pani Anna Kowalczyk, a opiekunami były panie: Anna Królikowska i Teresa Kozłowska. Pierwszego dnia dzieci rozpoczęły wędrówkę po zjawiskowo pięknych solnych podziemiach Kopalni Soli „Wieliczka”. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii i tajemnicach Kopalni. Następnego dnia wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, skąd mogliśmy podziwiać niesamowity wysokogórski krajobraz. Zwiedziliśmy skocznie, a na Krupówkach mogliśmy zakupić tradycyjne oscypki i pamiątki. Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się Drogą Królewską na Wawel. Tam zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, Dziedziniec Zamku, a także Smoczą Jamę. Następnie zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice i rynek Starego Miasta.  Pani przewodnik  opowiadała nam ciekawe anegdoty i przybliżała historie tych  pięknych miejsc w Krakowie.

      Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niesamowitych przeżyć. Podczas tej wycieczki uczniowie mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków naszego kraju, o których uczyli się na lekcjach w szkole. Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale ważną lekcją tolerancji i przyjaźni.

 

 

 

 

Wycieczka krajoznawczo – turystyczna do Trójmiasta

W dniach 23 – 25 maja uczniowie klas: IV, VI i VII wraz z wychowawcami : Renatą Wojdyną, Elżbietą Jankowską i Urszulą Młoduchowską pojechali na trzydniową  wycieczkę krajoznawczo – turystyczną do Trójmiasta. Harmonogram wycieczki obejmował:

  • Zwiedzanie pola bitwy pod Grunwaldem wraz z muzeum;
  • Przywitanie z morzem;
  • Zwiedzanie zabytków miasta Gdyni
  • Zwiedzanie statku ORP BŁYSKAWICA oraz żaglowca Dar Pomorza
  • Zwiedzanie i pobyt na molo w Sopocie
  • Zwiedzanie zabytków miasta Gdańsk
  • Udział w lekcji połączonej z prelekcją dotyczącą bursztynu
  • Nocne zbieranie bursztynu

 Wycieczkowicze  zakwaterowani byli w Ośrodku „Alga” w Sztutowie.

 Wyjazd się udał. Dzieci pełne wrażeń bezpiecznie powróciły do swoich Rodziców.

Wycieczka do teatru-23.-4.2018 r.
Dnia 26 kwietnia uczniowie z kl. I i VII wraz z wychowawczyniami p. U. Dzido i p. U. Młoduchowską  pojechali na wycieczkę  do Warszawy. Celem wyjazdu było obejrzenie przez uczniów kl. I musicalu pt. "Śpiąca Królewna", a przez uczniów kl. VII "Balladyny" w Teatrze Sabat M. Potockiej. 
Dzieci były zauroczone musicalem, recytacją, śpiewem i tańcem aktorów, a przede wszystkim oryginalnym wystrojem teatru. Po dużej dawce kultury uczestnicy podziwiali  piękno stolicy, spacerując ulicami Starego Miasta. (U. Młoduchowska)
 
Piknik lotniczy w Janowie
25 maja 2018 r. uczniowie klasy I i II wyjechali do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w  Janowie.
Dzieci, pod opieką p. Teresy Kozłowskiej i p. Urszuli Dzido wzięły udział w 4 edycji pikniku lotniczego pod hasłem " Z nami zawsze bezpiecznie".
Uczniowie mieli okazję obejrzeć pełne emocji pokazy dynamiczne samolotów bojowych. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawy sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego oraz rozmawiali z żołnierzami. Mieli również okazję spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

ZDJĘCIAPiknik w Janowie

Wycieczka klasy 1

W dniu 23 kwietnia 2018 r. klasa I wraz z klasą VII pojechały się na wycieczkę do Warszawy. Swoją wizytę w stolicy klasa I rozpoczęła od obejrzenia  musicalu „Śpiąca królewna” w Teatrze Sabat. Zarówno  sam teatr jak i przedstawienie bardzo się dzieciom podobało i dostarczyło im wielu niezapomnianych wrażeń. Nie obyło się również bez wizyty w McDonald’s  i drobnego posiłku.

Maszerując ulicą Nowy Świat odwiedziliśmy lodziarnię i manufakturę  cukierków. Zwieńczeniem naszego wyjazdu był spacer po wystawie plenerowej w parku przy gmachu Muzeum Wojska Polskiego, gdzie obejrzeliśmy  unikatową kolekcję uzbrojenia z okresu od XV do XX w. Prezentowana jest tam artyleria, sprzęt pancerny, morski, samoloty, śmigłowce i broń rakietowa. Wiele z tych zabytków jest unikalnych w skali Polski, a nawet świata. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Wychowawczyni Urszula Dzido.