Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 w zakładce BIP


Uwaga - zajęcia pozalekcyjne!

Po feriach: robotyka kl. 1-3 - poniedziałek 11:35-13:20 s. 7

programowanie kl. 7-8 poniedziałek 14:25:15:10

robotyka kl.4-6 - informacja wkrótce

SOBOTA - 29.02.2020:

9:00-15:00 - Programowanie klasy 4-8 

9:00-12:00 - Robotyka kl. 1-3

12:00-15:00 - Robotyka kl. 4-8

W planie super ciekawe zajęcia, przerwy, zabawy... 


 BASEN - pierwszy wyjazd 25.02.2020 r. we wtorek jak poprzednio - koszt 20 zł (jednorazowy wyjazd, później podamy koszty całego II sem. - gdy dowiemy się o dofinansowaniu). 

Wyjątkowa lekcja wf-u!

25 listopada 2019 r. klasa III wraz z wychowawczynią Urszulą Dzido odbyła lekcję wf-u, w parku trampolin ,,STACJA GRAWITACJA’’ w Warszawie. Stacja Grawitacja to unikalne centrum rozrywki gdzie sport łączy się z zabawą. Celem wycieczki było propagowanie różnych form aktywności fizycznej i wypoczynku. Wizyta w parku trampolin rozpoczęła się od lekcji w-fu, przeprowadzonej przez instruktora, a następnie uczestnicy wycieczki mogli samodzielnie ćwiczyć swoje akrobatyczne umiejętności wykonując skoki na trampolinach, grając w piłkę siatkową i wspinając się po ściance wspinaczkowej. Z pewnością dla każdego ta wyjątkowa lekcja wf-u była ciekawym doświadczeniem i wspaniałą zabawą.

 

Czytam, bo lubię

W IV edycji powiatowego konkursu czytelniczego "Czytam, bo lubię" zorganizowanego przez SP nr 1 w Mińsku Mazowieckim do etapu powiatowgo zakwalifikowały się dwie nasze uczennice: Julia Jerzak z klasy 6 i Nelly Borowska z klasy 7.

Dzisiaj, czyli 26.11.2019 r. dziewczyny wzięły udział w eliminacjach powiatowych. Konkurencja była duża. 

Nasza uczennica Julia Jerzak zajęła III miejsce w kat. klay 4-6 - GRATULUJEMY!. Dziękujemy też pani Paulinie Bocheńskiej za przygotowanie Julii.

Nagrodą dla dziewczyn, oprócz książki i dyplomów, było ciekawe spotkanie z autorką konkursowych lektur Zuzanną Orlińską.

 

 

 

 

Ładzyń dla Niepodległej    

Wydawać by się mogło, że już nic nowego pod słońcem nie może powstać w hołdzie Niepodległej. Przecież wszystkie najwznioślejsze słowa zdążyły ścisnąć niejedno gardło, a pieśni wypełnić sale gimnastyczne dziesiątek tysięcy szkół. Słowo "patriotyzm" odmienione zostało przez wszystkie przypadki z okazji licznych zdarzeń, a nawet zupełnie bez powodu. Również opowieść o powstaniach, zaborcach i walkach zbrojnych za Ojczyznę pobrzmiewa romantycznym echem i skłania do przemyśleń na ile nasza historia jest też doświadczeniem młodych ludzi. Te wszystkie pytania o aktualność tematu i sens odkurzania wielkich słów blakną, gdy o wolności mówią dzieci. Jest w tym ich dialogu z przeszłością coś niezmiennie wzruszającego.

8 listopada w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Ładzyniu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V wraz z paniami: Joanną Rastawicką i Pauliną Bocheńską zaprosili wszystkich we wspólną podróż po Polsce. Razem odkrywaliśmy nasz malowniczy i pełen lokalnych kolorytów kraj. Aktorzy umiejętnie połączyli dydaktyzm oraz humor, dzięki czemu przedstawienie pozbawione było zbędnego patosu. Nie mogło być inaczej, jeśli w przedstawieniu piątoklasistów nawet Marszałek Józef Piłsudski przyznaje się do swoich słabości! :) Na szczególną rolę zasłużył chór, będący bardzo ważnym i silnym głosem w opowieści o drodze do niepodległości. Natomiast góralski śpiew i taniec w wykonaniu cudnie ubranych dziewcząt doczekał się dodatkowych braw publiczności i był prawdziwą perełką piątkowego apelu. Kropkę nad i stanowiło przemówienie jednego z uczniów, z którego dowiedzieliśmy się, że dziedzictwo, jakie otrzymaliśmy w darze od naszych przodków, jest najprawdziwszym i bezcennym skarbem. Polska jest krajem wyjątkowym dla każdego z nas z innego powodu, cytując Andrzeja Rosiewicza: "może to ten szczególny kolor nieba, może to pszeniczny zapach chleba..." Pewnie trudno jest znaleźć jeden powód, dla którego decydujemy się tu zostać. Jednak jedno jest bezdyskusyjne: temat niepodległości nigdy się nie zdezaktualizuje i musi być poruszany przez młodych każdego dnia na nowo, bo być może właśnie dziś obrona wolności jest tak samo konieczna jak sto jeden lat temu?

(autorka: P. Bocheńska)