Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 w zakładce BIP


Uwaga - zajęcia pozalekcyjne!

Po feriach: robotyka kl. 1-3 - poniedziałek 11:35-13:20 s. 7

programowanie kl. 7-8 poniedziałek 14:25:15:10

robotyka kl.4-6 - informacja wkrótce

SOBOTA - 29.02.2020:

9:00-15:00 - Programowanie klasy 4-8 

9:00-12:00 - Robotyka kl. 1-3

12:00-15:00 - Robotyka kl. 4-8

W planie super ciekawe zajęcia, przerwy, zabawy... 


 BASEN - pierwszy wyjazd 25.02.2020 r. we wtorek jak poprzednio - koszt 20 zł (jednorazowy wyjazd, później podamy koszty całego II sem. - gdy dowiemy się o dofinansowaniu). 

BohaterON 

1 sierpnia we wtorek 1944 roku było niesłonecznie, mokro, nie było za bardzo ciepło. W południe chyba wyszedłem na Chłodną (moja ulica wtedy, numer 40) i pamiętam, że było dużo tramwajów, samochodów, ludzi (...) Tak na kartach swojego Pamiętnika pisał Miron Białoszewski, wspominając pierwszy dzień Powstania Warszawskiego. 

Dziś, Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ładzyniu również dopisali swoją kartkę do tej pięknej, wielkiej i często niezrozumiałej historii, włączając się do ogólnopolskiej akcji BohaterON, która kończy się 3 października, czyli w dzień zakończenia powstania. Pytania, które zrodziły się wówczas w głowach młodych Powstańców są zadawane do dziś, a historia po raz kolejny zatacza koło, próbując nas czegoś nauczyć.
25 słów - czyli dokładnie tyle, ile można było zamieścić w korespondencji wysyłanej pocztą polową podczas Powstania Warszawskiego - zamieścili na kartkach pocztowych Uczniowie naszej szkoły; dziękowali za wolność, za akt odwagi, za Warszawę, za to, że mogą się uczyć… Te wyjątkowe dowody uznania młodego pokolenia zostaną przekazane żyjącym Powstańcom, i mamy nadzieję, że utwierdzą ich w przekonaniu, że warto było ryzykować życie dla lepszej przyszłości Polaków. Udział w projekcie BohaterON to też mały gest w kierunku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, patrona naszej szkoły, poety, który zginął w Powstaniu Warszawskim.
Dla Bohaterów, którzy przeżyli, te kartki to prawdopodobnie uśmiech, łza wzruszenia, skurcz w okolicach serca, okruch Ich-naszej bolesnej historii.  Dla młodych to niepowtarzalna lekcja obywatelska i lekcja wrażliwości, a 25 słów tworzy pomost pomiędzy naszą młodością i młodością Pani Aliny, Pana Adama, Pana Andrzeja, czy Pani Alicji… 


Na przełomie września i października 2019 roku około 50 kilometrów od stolicy, w Ładzyniu jest niesłonecznie, mokro i nie jest za bardzo ciepło.
(Akcję przygotowały: pani P. Bocheńska i U. Młoduchowska; autorka artykułu: P. Bocheńska)

https://www.facebook.com/292851290725573/photos/pcb.2763552470322097/2763552100322134/?type=3&theater

 

 

 

Nabór

18 września 2019 r. przedstawiciele 23 drużyny harcerskiej "Czarna woda" szczep harcerski "Wielki błękit" prowadzili nabór do swojej drużyny:

Piknik 2019

15 września 2019 r. przy pięknej, słonecznej pogodzie już po raz dziewiąty na placu szkolnym odbył się Piknik rodzinny. Jak co roku do organizowania wydarzenia przystąpili: pani dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie. W tym roku po raz pierwszy do przygotowań włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich z Ładzynia, które przygotowało swoje stoisko z: pierogami, kopytkami i plackami ziemniaczanymi, a kwotę uzyskaną ze sprzedaży tych wyśmienitych potraw przeznaczyło na cele szkolne.

Ojcowie i troszkę mniej liczne mamy oraz pracownicy szkoły już o godzinie 9:00 zebrali się na boisku, aby przygotować namioty, ławki, stoiska – poszło im niezwykle sprawnie – za co gorąco dziękujemy.

Tradycyjnie królowała grochówka, kiełbasa i kaszanka z grilla oraz pyszne, domowa ciasta upieczone przez mamy. Nauczyciele przygotowali mnóstwo konkursów i zabaw dla dzieci: od konkursu z wiedzy po rozgrywki sportowe, przez konkurencje, gdzie królował ziemniak i szereg zabaw plastycznych. Zabawa była wspaniała, a nagrody dla dzieci ufundowane przez Radę Rodziców oraz BGŻ, Bank Spółdzielczy, a dla dorosłych przekazane przez firmę Dax Cosmetics, PZU podnosiły temperaturę emocji.

Rozpoczęliśmy Mszą świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz Bronisław Janiszewski, a w czasie której czytaniem i śpiewem służyły też nasze dzieci. Następnie panie: dyrektor Magdalena Kożuch i przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Sobańska przywitały gości oraz podziękowały wszystkim, którzy przyczynili się do rozbudowy naszej szkoły. Szczególne podziękowania otrzymała pani dyrektor od rodziców oraz pani wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, która reprezentowała Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, dzięki któremu nasza szkoła, jako jedyna w gminie, posiada nowoczesną pracownię językową.

Zgodnie z tradycją ksiądz proboszcz poświęcił nowo dobudowaną część, a goście oraz reprezentanci społeczności szkoły przecięli wstęgę.

Wspólne zabawy trwały do ciemnej nocy, dzieci korzystały z dmuchańca, trampoliny, loterii, malowania twarzy i włosów, zabaw przygotowanych przez harcerzy. Dzięki panom komendantom: Sławomirowi Rogowskiemu i Robertowu Redzie wszyscy mogli zajrzeć do środka dwóch samochodów policyjnych: jednego – Jeppa- który już przechodzi na emeryturę i do nowiutkiej Beemki. Dzięki harcerzom mogliśmy rozpalić ognisko krzesiwem i cieszyć się nim do późnych godzin.

Punktem kulminacyjnym dziecięcych zabaw był I Festiwal kolorów w naszej szkole. Niezwykle sugestywna muzyka, skomplikowana instrukcja oraz odliczanie spowodowało, ze dorosła publiczność była nie mniej podniecona jak młodzież. Efekt WOW osiągnięty!

ZDJĘCIA

Narodowe Czytanie 2019

7 września w całej Polsce po raz ósmy odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy Pani Agaty Kornhauser-Dudy.
Szkołę Podstawową im. K. K. Baczyńskiego reprezentowało pięć uczennic: Magdalena Ostrowska, Emilia Śpiewak, Sylwia Ciszkowska, Nina Kamińska oraz Natalia Siwiec. Uczennice miały zaszczyt przeczytać wybraną przez siebie nowelę w doborowym towarzystwie Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki - Pana Marcina Jakubowskiego, dyrektor MBP Pani Elżbiety Sieradzińskiej oraz Członków Klubu Seniorów.
Dziewczęta z niezwykłym wdziękiem wspólnie przeczytały “Katarynkę” Bolesława Prusa, przybliżając realia XIX-wiecznej Warszawy. Słuchacze mogli przenieść się na kilkanaście minut spod mińskiej Biblioteki Publicznej wprost na ulicę Miodową, by posłuchać dźwięku tytułowej katarynki, która odmieniła serce nawet jej zagorzałego przeciwnika - pana Tomasza… A to wszystko za sprawą literatury, która  ma niezmiennie wielką moc!
Dziewczętom ze Szkoły Podstawowej w Ładzyniu serdecznie dziękujemy za sobotnie, literackie popołudnie.

Paniom: Paulinie Bocheńskiej oraz Urszuli Młoduchowskiej  dziekujemy za zaangażowanie  i realizację.