Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 w zakładce BIP


Uwaga - zajęcia pozalekcyjne!

Po feriach: robotyka kl. 1-3 - poniedziałek 11:35-13:20 s. 7

programowanie kl. 7-8 poniedziałek 14:25:15:10

robotyka kl.4-6 - informacja wkrótce

SOBOTA - 29.02.2020:

9:00-15:00 - Programowanie klasy 4-8 

9:00-12:00 - Robotyka kl. 1-3

12:00-15:00 - Robotyka kl. 4-8

W planie super ciekawe zajęcia, przerwy, zabawy... 


 BASEN - pierwszy wyjazd 25.02.2020 r. we wtorek jak poprzednio - koszt 20 zł (jednorazowy wyjazd, później podamy koszty całego II sem. - gdy dowiemy się o dofinansowaniu). 

Dzień Babci i Dziadka w szkole

21 stycznia, jak co roku w naszej szkole zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym dniu uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią panią Anną Królikowską zaprosili swoje kochane babcie i dziadków, by uczcić to wielkie święto. Dzieci przygotowały dla nich specjalny pełen humoru program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i wzruszeń.  

Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Następnie goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 

Film

Zdjęcia

Z WIZYTĄ W SEJMIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
21 stycznia 2020 roku uczniowie kl. VII i VIII wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Anną Kowalczyk i panią Elżbietą Jankowską odbyli wizytę w gmachach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Trasa zwiedzania rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających i objęła przejście podziemnym korytarzem, gdzie została zaprezentowana wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Następnie uczniowie zwiedzili Salę Posiedzeń Sejmu oraz wysłuchali prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Wizyta w Sejmie była dla uczniów kl. VII oraz VIII nie tylko ciekawą i pouczającą wycieczką, ale także żywą lekcją patriotyzmu.

WOŚP w naszej szkole

Po raz pierwszy 10 stycznia 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w 28 akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod swoje skrzydła wziął nas stanisławowski sztab z Panią Ulą Araszkiewicz na czele - za co serdecznie dziękujemy.

Nasze panie: Sylwia Boguszewska, Paulina Bocheńska i Elżbieta Jankowska oraz uczniowie Samorządu Uczniowskiego zabrali się za organizację i przygotowali wielki kiermasz: wyprzedaż garażową, sprzedaż ciast i napojów oraz loterię.  

Koło Gospodyń Wiejskich w Ładzyniu przygotowało około 500 smacznych pierogów, które zostały sprzedane.

Zebraliśmy łącznie 4602, 32 zł + 50 euro+ 1 korona czeska.

O godzinie 17:00 odbył się symboliczny finał, na który przyjechała również Pani Wójt Kinga Sosińska z prezentami, dzięki czemu nasz finał miał szerszy zakres i więcej dzieci ucieszyło się z podwójnego losowania - za co serdecznie dziękujemy Pani Wójt.

Podziękowania należą się wszystkim ofiarodawcom, ale również tym, którzy pomogli w organizacji akcji, czyli:

- Paniom: Sylwii, Paulinie i Eli za przygotowanie całej akcji oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy pomagali w przygotowaniu, w trakcie oraz w sprzątaniu;

-Uczniom, którzy nie żałowali rąk i nóg podczas noszenia, klejenia, przygotowywania itp

-Rodzicom, którzy upiekli ciasta oraz podarowali fanty na loterię i kiermasz;

-Panu Waldemarowi Zbytkowi za inspirację, ale przede wszystkim za ogromne wsparcie materialne;

-Kołu Gospodyń Wiejskich w Ładzyniu za pierogi i wszelką pomoc;

-Wszystkim którzy znaleźli chwilę czasu i zajrzeli do nas w piątek, aby zobaczyć, co się dzieje;

-Wszystkim DARCZYŃCOM (głównie Uczniom przygotowanym przez Rodziców), którzy otworzyli swoje serca i portfele;

Dzięki tej akcji wparliśmy nie tylko WOŚP, ale również Caritas, gdyż wszystkie rzeczy, które zostały, przekazaliśmy tej organizacji.

ZDJĘCIA

Takie lekcje tylko u nas!!!!

Klasa 6 już drugi rok realizuje, pod opieką pań Joanny Rastawickiej i Renaty Wojdyny, innowację pedagogiczną. W tym roku uczniowie uczą się w teorii i praktyce o gotowaniu :)

 

Zobaczcie ich dzieła:

1. film 

2. film

3. film