Siłownia plenerowa

Zespół Szkolny w Ładzyniu został laureatem dobrosąsiedzkiego konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Dzięki zdobyciu grantu w listopadzie powstała na placu szkolnym siłownia plenerowa. Siłownia składa się z czterech podwójnych urządzeń do ćwiczeń. Dodatkowe elementy wyposażenia to: ławka do odpoczynku, śmietnik oraz tablica z regulaminem korzystania z siłowni. Dzięki wsparciu PSE nasza miejscowość wzbogaciła się o nową infrastrukturę sportową, której tak bardzo na naszym terenie brakuje. Ćwiczą już dzieci w ramach lekcji wychowania fizycznego, a popołudniami młodzież i starsi. Tegoroczna ciepła złota jesień sprzyja rekreacji na świeżym powietrzu, dzięki czemu cele, zakładane na etapie pisania projektu, zostaną bez problemu osiągnięte. Z otrzymanego wsparcia cieszą się przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkolnego w Ładzyniu oraz mieszkańcy miejscowości Ładzyń, ale z siłowni mogą korzystać wszyscy, którzy chcą uprawiać sport, chcą poprawić swoją kondycję oraz zależy im na zdrowym trybie życia.

Zachęcamy do korzystania z siłowni, która jest wspólnym dobrem i ma służyć naszej społeczności.

 

Sukces ortograficzny

Dzisiaj - 5.12.2019 r. nasi uczniowie: Kacper Kot i Emilia Śpiewak reprezentowali naszą szkołę w zmaganiach ortograficznych w X Międzygminnym konkursie ortograficznym. Emilka w kategorii kl. 7-8 zajęła I miejsce i przeszła do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!!!

 

Andrzejki 2019

Wyjątkowa lekcja wf-u!

25 listopada 2019 r. klasa III wraz z wychowawczynią Urszulą Dzido odbyła lekcję wf-u, w parku trampolin ,,STACJA GRAWITACJA’’ w Warszawie. Stacja Grawitacja to unikalne centrum rozrywki gdzie sport łączy się z zabawą. Celem wycieczki było propagowanie różnych form aktywności fizycznej i wypoczynku. Wizyta w parku trampolin rozpoczęła się od lekcji w-fu, przeprowadzonej przez instruktora, a następnie uczestnicy wycieczki mogli samodzielnie ćwiczyć swoje akrobatyczne umiejętności wykonując skoki na trampolinach, grając w piłkę siatkową i wspinając się po ściance wspinaczkowej. Z pewnością dla każdego ta wyjątkowa lekcja wf-u była ciekawym doświadczeniem i wspaniałą zabawą.