w klasie szóstej

 

 

 

Nasza szkoła już od lat bierze udział  w projekcie BAKCYL. W ramach realizacji zadań projektowych zaprosiliśmy  do nas przedstawiciela banku Pana Piotra Prokopa, który przeprowadził zajęcia w klasie VI . Był to cykl lekcji o finansach i bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Tematy zajęć: od oszczędzania do inwestowania oraz moje pieniądze, dały uczniom dużą dawkę wiedzy niezbędnej w dzisiejszym świecie. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego bankowca były bardzo ciekawe i wzbogaciły wiedzę dzieci z edukacji finansowej. Pan Piotr zaszczepił wśród naszej młodzieży finansowego bakcyla. Koordynatorem projektu jest pani Anna Kowalczyk.

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

W czwartkowe przedpołudnie 24 października 2019 r. swoje święto obchodziły pierwszaki. Tego dnia odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły oraz na czytelników szkolnej biblioteki.

W uroczystości wzięli udział rodzice oraz zaproszeni goście w osobach pani Kingi Sosińskiej - wójta Gminy Stanisławów oraz pani Magdaleny Sobańskiej - przewodniczącej Rady Rodziców.

Uczniowie pięknym, podkreślającym ich indywidualizm programem artystycznym udowodnili, że wiedzą, jak być dobrymi uczniami i są gotowi do złożenia ślubów.

Akt ślubowania odczytała wychowawczyni klasy I pani Teresa Kozłowska. Następnie pani dyrektor Magdalena Kożuch pasowała każdego ucznia wielkim ołówkiem.

Uroczystość ślubowania była również okazją do pasowania pierwszaków na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Puzzle, bajkowe zgadywanki i pytania o zasady poszanowania książek to zadania przygotowane dla pierwszoklasistów przez starszych kolegów z klasy V pod kierunkiem pani Pauliny Bocheńskiej.

Egzamin został zdany na piątkę i pani bibliotekarka pasowała wszystkie dzieci na czytelników.

Zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości były piękne życzenia od naszych gości, posadzenie drzewka na placu zabaw oraz mnóstwo prezentów, jakimi zostały obdarowane dzieciaki. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 

 

 

 

Profilaktyka z Sanepidem

Dzisiaj - 25 października 2019 r. uczniowie klasy 7 wzięli udział w lekcji przeprowadzonej przez panie z mińskiego sanepidu, której celem było zapobieganie paleniu papierosów i zażywaniu substancji psychoaktywnych.

Zdjęcia

Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego 

Nasz Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną na rzecz schroniska dla zwierząt w Celestynowie. Zbiórka trwała prawie miesiąc, darczyńców nie brakowało, uzbierali mnóstwo karmy oraz rzeczy potrzebnych podczas opieki nad zwierzętami. Przy pomocy mamy - Pani Anity Owsianko, dostarczyli zebrane dary do schroniska za co cała szkoła otrzymała podziękowania.

Gratulujemy udanej inicjatywy, liczymy na kolejne, podziwiamy pomysłowość, zaangażowanie oraz wrażliwość.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, a Pani Anicie Owsianko przesyłamy szczególne podziękowania za transport 

Zdjęcia