Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik 

2 października 2020 r. uczniowie  klas od  2 do 8 pojechali do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu "Rozwój edukacyjny dzieci ze szkół podstawowych w Gminie Stanisławów". Wrażeń nie zabrakło, a mamy nadzieję, że wiedza została pogłębiona i rozbudzona - zwłaszcza z przedmiotów ścisłych :)

Nowe altany na placu szkolnym

W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020" zostało wykonane zadanie "Zagospodarowanie terenu w sołectwie Ładzyń", które polegało na postawieniu 2 altan, umieszczeniu ławek i zasadzeniu 4 klonów na placu szkolnym. 

Altany zostały wykonane i klasa 6, która zorganizowała sobie ognisko 23 września 2020 r. już wypróbowała największą altanę - uczniowie byli zadowoleni, że mogli z niej skorzystać.

Dziękujemy serdecznie Pani wójt Kindze Sosińskiej oraz pracownikom Urzędu Gminy Stanisławów za złożenie wniosku, postaranie się dofinansowanie oraz za sprawną realizację zadania, naszej Pani sołtys za zaangażowanie i pieczę nad wykonaniem, Panu Edmundowi Marczakowi za życzliwość i cierpliwość (zwłaszcza dla dyrektora szkoły) oraz pracownikom firmy Domator za piękne wykonanie altan.

Dzień Kropki w Przedszkolu

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Jest to święto odwagi i zabawy.

Tego dnia nasze ubrania (dzieci oraz pani Danusi) wypełnione były kolorowymi kropkami. Dzieci  z uwagą obejrzały film „The Dot” i zobaczyły jak  zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Różne kropki”. Dzieci tworzyły kropki według wybranej techniki np.  naklejanie kropek z bibuły, kolorowego papieru, plasteliny, rysowanie kropek  farbami, palcami, patyczkami kosmetycznymi . Przedszkolaki  kolorowały kropki także na chodniku prowadzącym do przedszkola. Kolorowa kreda i talent dzieci zaowocowały niesamowitym,  kropkowym dziełem, które rano umila nam drogę do przedszkola.

To był bardzo kolorowy i radosny dzień.