Ministerstwo Klimatu i Środowiska zwraca się z prośbą do uczniów  wieku 13-18 lat o wypełnienie ankiety przygotowanej przez  Europejskie Biuro UNEP - TUTAJ. 


PAN PREMIER Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

8 lipca 2021 r. mieliśmy zaszczyt gościć Premiera polskiego rządu, Pana Mateusza Morawieckiego. Wizytę zorganizowała Pani Wójt, Kinga Sosińska. Pan Premier odwiedził naszą szkołę w związku z budową sali gimnastycznej, która w 100% finansowana jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Pan Premier spotkał się z naszymi przedszkolakami oraz półkolonistami. Dzieci przywitały się oraz pokazały wykonywane prace. Były bardzo zaciekawione przygotowaniami do wizyty, które trwały od rana. 

Pan Premier wpisał się także do pamiątkowej księgi. 

Pani dyrektor podczas pożegnania zaprosiła Pana Premiera także na uroczystość otwarcia sali gimnastyczne.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wizytę, dla tak małej szkoły jest to zaszczyt i wielkie wydarzenie.

Pani Wójt Kindze Sosińskiej dziękujemy, że zaprosiła Pana premiera właśnie do naszej szkoły.

Pracownikom szkoły oraz pracownikom gminnym dziękujemy za pomoc w przygotowaniach.

 

Półkolonie cd

My dalej się bawimy: gramy, lepimy, siedzimy w kinie :)

Ale też nie zapominamy o edukacji - we wtorek półkoloniści wzięli udział w warsztatach archeologicznych, które stają się już naszą małą, letnią tradycją. Udział w wykopaliskach zachwycił dzieciaki.

Półkolonie w naszej szkole

W poniedziałek ruszyliśmy z letnim wypoczynkiem dla najmłodszych. Zebrała się grupa chętnych dzieciaków,  panie opiekunki zaprosiły je do zabawy, a rodzice mogą trochę odetchnąć :)

Dzieciaki rysują, budują, uprawiają sport i świetnie się bawią w miłej atmosferze.

We wtorek zaliczyliśmy pierwszy basen, co przy takim upale spodobało się bardzo naszej ferajnie. Ale ochłody było im jeszcze mało, więc na wycieczce do Pałacu Dernałowiczów zmoczyli się w fontannie. Panu ochroniarzowi tak spodobała się nasza grupa, że włączył pokaz fontanny z muzyką, co nasze dzieci przyjęły z entuzjazmem.

Były też lody i karuzele w miejskim parku.

Półkolonie potrwają do 9 lipca, są bezpłatne dzięki dofinansowaniu Pani Wójt - Kindze Sosińskiej, za co serdecznie dziękujemy :)


 

 

 

Zakończenia roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Rok bardzo trudny ze względu na pandemię, która zmieniła bardzo znacząco organizację nauczania.

Przy ładnej pogodzie mogliśmy spotkać się w tym roku szkolnym po raz ostatni w tak dużym gronie.

Główną część uroczystości stanowiło pożegnanie ósmoklasistów, którzy mianowali na swoich następców - najstarszej klasy w szkole- obecną siódmą klasę, przekazując jej sztandar. Sami zaś ślubowali, że nadal będą godnie postępować i reprezentować naszą szkołę.

Pani dyrektor wręczyła świadectwa i nagrody ósmoklasistom, szczególnie podziękowała uczniom aktywnie działającym w Samorządzie Uczniowskim. Dwoje uczniów z najlepszą średnią w 8 klasie: Nelly Borowska i Piotr Skorupski zostali nagrodzeni przez Panią Wójt Gminy Stanisławów, w imieniu której nagrody wręczył Pan Waldemar Zbytek - przewodniczący Rady Gminy.

Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody odebrali również uczniowie klas 4-7.

Po tak wyczerpującym roku szkolnym wszystkim należy się porządny odpoczynek. Mamy nadzieję, ze po wakacjach wypoczęci wrócimy w pełnym zdrowiu do stacjonarnej nauki :)

Nasza piętnastka absolwentów rocznik 2020/2021: